Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A jövőben kik lesznek a...

A jövőben kik lesznek a leendő EU tagok?

Figyelt kérdés
2013. okt. 13. 11:30
 1/3 anonim válasza:
Én eddig ezekről tudok:Albánia, Koszovó, Szerbia, Montenegró, Bosznia, Macedónia (tehát az ilyen Dél-európai országok). De szerintem az ukránok sem fognak elzárkózni a döntéstől, mert ott sok baj van, és egyre jobb kapcsolatot ápolnak az Eu-s országokkal.
2013. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mentenegró és Macedónia viszonylag jól áll, szerintem 6-10 éven belül csatlakoznak.

Szerbia és Koszovó is szeretne csatlakozni, de ott a két ország konfliktusa miatt ez még több évtizedig elhúzódhat. Koszovónak még az ENSZ tagság is egyelőre messze van és valószínű Szerbiát nem fogják felvenni Koszovó nélkül.


Bosznia és Hercegovina sehogy sem áll, jelenleg EU protektorátus, egy működésképtelen ország, az is lehet, hogy szétesik, mint ahogy történt Szerbiával.


Törökország és Ukrajna nem igazán akar csatlakozni az EU-hoz, ebben szerintem nem lesz változás.


Norvégia, Izland, Svájc, Lichtenstein könnyen csatlakozhatna, ha akarnának, de nekik sem érdekük.

2013. okt. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dávid ***** válasza:

Az EU országokban nem sok közös van.


Viszont az igen, hogy mindegyik Európában van, demokratikus kormánnyal és egyik sem nyersanyag-kitermelésből él (a világ országainak harmada ebből él).


Értelemszerűen Svájc lenne a legvonzóbb alternatíva, de ők nem kérnek a tagságból.


Rajzolj egy vaktérképet paint-ben, és rájössz, hol lehetnek az EU határai.


A Balkán országai közül Macedónia előzhet, ha Szerbia képtelen megegyezésre jutni Koszovóval.


A Balkánon kívül csatlakozhat jó sokára Moldova és majd valamikor 2030-ban Ukrajna (egyelőre mindkettő gyenge demokrácia az összeomlás szélén).


Törökország/Grúzia/Örményország csatlakozása nem valószínű 20éven belül.


Ezzel elérkeztünk az EU határaihoz, Oroszország, Irán és az arab államok sosem lesznek az EU tagjai így a bővülés véget ér majd és előbb-utóbb az egész világon leomlanak a határok.

2013. okt. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!