Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Érdemes lenne kitelepülni...

Érdemes lenne kitelepülni Lengyelországba?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy dübörög a gazdaságuk. Akik anno kivándoroltak jobb életet remélve, azok már vissza költöztek, mert sokat fejlődött az ország. Néztem Google Street View képeket az ország különböző pontjain. Egy rossz állapotban lévő épületet, utat nem láttam.

2013. okt. 13. 18:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és az emberek is segítőkészek kedvesek ott
2013. okt. 13. 18:26
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelország hasonló problémákkal küzd, mint Magyarország: nagy elvándorlás, elöregedés, államadósság, ambivalens érzelmek az EU-val szemben
2013. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
ahhoz képest még mindig kivándorol évente egy millió ember vissza meg senki nem vágyik a csóróságba. Az meg hogy kedvesek aki dolgozott már lengyelekkel tudja hogy még a cigóknál is aljább népség.
2013. okt. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez most komoly kérdés vagy csak elmélkedés az életről, Európáról?


Lengyelország szép és jó, én is szeretem, de nem számít bevándorlási célországnak, mivel európai mércével szegény és a nyelv is nehéz, a bevándorlók szinte csak szegényebb keleti szlávok.

Szerintem te nem beszélsz lengyelül, az nélkül meg csak turistának jó lenni, nem érné meg kiköltözni.

2013. okt. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én sokat járok kint kamionosként. Keresztben - hosszában bejártam, sok lengyel kollégám is van (svéd cég). Az a helyzet, hogy nagyon is hasonlít Magyarországhoz. Így a problémák is hasonlóak. Fejlődnek szépen, de van ahol még hozzánk képest is le vannak maradva, pl. úthálózat állapota, kevés az autópálya, de ez is javulóban van.

Árak, bérek hasonlóak, az élelmiszer valamivel olcsóbb, és jó minőségű, és hazai. Amit nagyon irigylek tőlük az az összetartás. Otthon és külföldön összefognak, kevésbé széthúzóak mint mi. Szlávok, így egy kicsit tolakodóbbak mint amihez mi hozzászoktunk. Ha sokan vannak egy helyen, idővel kiállhatatlanok, más nemzetiségű ott nem rúg labdába, de általánosságban barátságosak. A nyelv nehéz, de a fiatalok már tudogatnak angolul, én még tanultam oroszt, az is jól jöhet, mert hasonló, nagyjából meg is értik az oroszokat.

2013. okt. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Beszéleg lengyelül kb. alapfokon. Még nincs konkrét tervbe véve, hogy kiköltözzek, csak végső megoldás
2013. okt. 13. 19:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy eve itt elek bydgoszcz varosaban. Nem bantam meg, hogy itt maradtam, mert eredetileg csak 2 honapig lettem volna itt reszkepzesen. El tudtam helyezkedni, most recepcios vagyok egy 3 csillagos hotelben. Nem mennek vissza Magyarorszagra. Itt sokkal jobb a helyzet. Az emberek sokkal vidamabbak, baratsagosak. A fizetesekbol egesz jol ki lehet jonni. Van az orszagnak allamadosaga, de nem olyan nagy, mint Magyarorszagnak. A varos is nagyon szep, minden fel van ujitva.
2013. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltam meg Bialystokban is. Az gyonyoru szep varos (pedig nagyon kozel van a feherorosz hatarhoz). Sokkal szebb, mint ahol most elek (ez se csunya). 7-es voltam
2013. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én félig lengyel vagyok (anyukám lengyel) és a nagyszüleim meg csomó rokonom is kint él, szóval elég sokat tudok az ottani helyzetről. A két ország tényleg eléggé hasonló gazdaságilag, persze tény, hogy Lo. elég dinamikusan fejlődik, mondjuk volt is honnan... A nagyobb városokban nagyon sok építkezés, fejlesztés zajlik. Varsó rengeteget változott az utóbbi 10 évben.

Alapvetően kulturált, tiszta a legtöbb település. Dél-Lengyelországba teljesen felesleges menni, nincs elég munka, főleg mezőgazdasággal foglalkoznak. Inkább észak felé, vagy a német határ közelében érdemes gondolkodni. Az élelmiszer kint olcsóbb és tényleg elég jó minőségű, nagyon sok hazai termékük van. A lakás nagyon változó. A felkapottabb városokban, mint Krakkó vagy Varsó kifejezetten drága. Ott csak szobákat érdemes kivenni, ha nem keresel olyan sokat. A fizetés többé-kevésbé olyan, mint Magyarországon, van aki átszámítva 80-at keres, de persze van aki több 100 ezret. Az egészségügy kicsit sem jó, nyilván vannak kórházak normális felszereléssel, de rengeteg orvos-ápolónő vándorol ki és egyszerűen hiány van belőlük. Egy műtétre vagy rutinvizsgálatra nagyon sokat kell várni. Többet, mint itthon.

Egyébként én készülök kimenni, olyan munkát keresek ahol a magyart is tudom hasznosítani. Az alap lengyel nyelvtudásod jól jöhet, de valami kell mellé. Pl. angol elég jó szinten.

Amúgy általánosságban azért azt tapasztalom, hogy annak ellenére, hogy még ma is rengetegen mennek tőlük külföldre, azért akik otthon vannak, kevésbé panaszkodnak. Itthon bárhova megyek, csak azt hallom, hogy itt mennyire rossz, elmennek, nem jönnek haza stb. Ott inkább csak 1-2 évre mennek ki, összeszednek egy kis pénzt és utána hazajönnek.

2013. okt. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Túlzás, hogy dübörög a gazdaság...csak az egyetlen, amit nem vágott haza a recesszió...egészen mostanáig, de úgy néz ki, hogy változik a helyzet jövőre.
2013. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!