Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történne, ha az Európai...

Mi történne, ha az Európai Unióban kitörne egy újjab, erősebb löketű Euró válság?

Figyelt kérdés
Lehetséges lenne, hogy az infláció miatt annyira leromlana az Euró értéke, mint a pengő értéke Trianon után? ( lásd az egy milliárd pengőt és társait)Ezek után hivatalosan mi következne? Az országok megpróbálnának minél hamarabb megszabadulni az Eurótól? Németország, és Franciaország csődbe menne?
2013. okt. 14. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez kizárt.

A vezető hatalom, Németország elkötelezett az infláció alacsonyan tartása mellett.

Ezt a balliberálisok sokat támadják, szerintük magasabb 4-5% körüli infláció lenne a jó.

Magas 10% körüli inflációt vagy hiperinflációt senki sem akar.


Az eurózóna válsága a versenyképtelenebb perifériaországokat érinti inkább, Németország és Franciaország jó helyzetben van.

Ha egy ilyen perifériaország (pl. Görögország, Portugália) kilépne a valutaunióból, ott lehetne nagyon magas inflációra számítani, főleg ezért nem akarnak kilépni.

2013. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem: Trianon előtt korona volt a fizetőeszköz. A pengő pedig a II. világháború után értéktelenedett el.
2013. okt. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha jól értelmezem, akkor azok az országok szívnának, ahol gyengébb jelenleg is az Euró értéke? Illetve azok nem, akik ún. a "főnyomtatók".


De egyébként mi történne, ha valamilyen oknál fogva az eurózónás országok többsége (55-60 százaléka) kilépne az eurózónából? Ugyanaz lenne az Euró sorsa, mint a pengőé?

2013. okt. 14. 20:51
 4/6 A kérdező kommentje:
"Csak megjegyzem: Trianon előtt korona volt a fizetőeszköz" Trianon után írtam :)
2013. okt. 14. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Taccsra vágná a világgazdaságot ha felbomlana az eurózóna, mondjuk már ahhoz is egy hatalmas válság kell hogy felbomoljon. Fogalmazunk úgy ha kényszerítve bomlik, akkor már nekünk mindegy is..
2013. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A pengő értéke Trianon után egyáltalán nem romlott le. Az 1945 végén és 1946 első felében következett be, és semmi köze nem volt Trianonhoz.

Az nem úgy van, hogy országok csak úgy elkezdenek kilépegetni a fizetőeszköz változtatásával, és közben semmi nem történne. A meghatározó országok, ha úgy gondolják, már az első kilépéskor (ha ugyan megengedik) hathatós intézkedéseket tesznek, hogy másnak ne akarjon ez eszébe jutni. Ha viszont ők akarják a megszüntetését, akkor annak nyomós oka lesz, és nem ők fognak rosszul járni.

Euró válság gyakorlatilag gazdasági válság. A pénz a gazdaságtól inflálódik, és nem fordítva. És hogy a gazdasági válságot hogyan kezelik, látható 5 év óta. Hogy nem sokra mennek,annak több oka van. Az egyik például az USA, a másik, hogy abban még nem akarnak radikális átalakulást, mai miatt a válság kitört és tart (a gazdaság rendszabályozása - ami nem olyan könnyű).

2013. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!