Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért lenne jó a székelyeknek...

Miért lenne jó a székelyeknek ha megkapnák az autonómiát?

Figyelt kérdés

Sajnos kicsit tájékozatlan vagyok e téren .Arra lennék kíváncsi h milyen előnyökkel járna illetve miben lenne más az autonómia mint a jelenlegi helyzet

Köszi előre is


2013. okt. 28. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

1) Az adók Székelyföldön maradnának

2) Pénzbüntetés nélkül lehetne magyar szórólapokat osztogatni, és szabadom használhatnák a nemzeti szimbólumaikat.

3) Gátat szabhatnának ennek a nagyfokú oláh betelepedésnek.

stb.

2013. okt. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van egy Marosvásárhelyi román barátom.Ő attól fél, hogy ha Székelyföld megkapja az autonómiát rá fogják kötelezni hogy magyarul tanuljon, ha maradni akar...Ugye ez nem igaz?
2013. okt. 28. 08:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Te valamit nagyon keversz kérdező. Ezt nem tehetik meg. Az autonómiától nem fognak kiszakadni Romániából, ugyanúgy része lesz az egész csak több jogkörrel.

Az autonómia életképtelen dolog különben. Soha nem fognak rábólintani a románok. Még a kulturális autonómiára is minimális esély van sajnos... Kár erről fantáziálgatni.

2013. okt. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is mondtam neki hogy ez nem így van, de gondoltam azért megkérdezem... Azt is mondja hogy Románia az Románia és hogy nekünk se tetszene ha lenne egy kisebbség Magyarországon amelyik autonómiát akar.

Hogyan akadályozhatnák meg a románok betelepülését?

ja és a marosvásárhelyi természetesen kis m :-)

2013. okt. 28. 09:11
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, hogy a kisebbségtutujgató EU hol van ilyenkor.

Máskor állandóan ajvékolnak, hogyha valami nem jó a kisebbségeknek.Ilyenkor miért nem?


A romániai magyar pártok több autonómia javaslatot is mutattak, kérvényeztek az EU parlamentben, erre mi volt?Mindegyiket lesöpörték.

2013. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom ezért szeretnék:


[link]

2013. okt. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

" Nem tudom, hogy a kisebbségtutujgató EU hol

van ilyenkor."


Mert nem a kis kedvenceikről van szó, ezért hallgat a gittegylet!

2013. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Igen, Románia az Románia, Magyarország az Magyarország. Az egyikben van más nép is ősidők óta elég nagy számban és önálló hagyományokkal, szokásokkal, a másikban nincs. De mindkettő gondolkodhat úgy, hogy népei szokásait tiszteletben tartja.


De! Az autonómia annyit ér, amennyit meg tudnak valósítani belőle. Sok mindent kell itt végiggondolni. Nem az a kérdés elsősorban, hogy mi lesz a román nemzetiséggel az autonómián belül, hanem az, mi lesz a magyar nemzetiséggel az autonómián kívül. Mert e területeken ősidők óta keverednek a népek, ezért nem lehet egy vonallal "körbekeríteni" egy nemzetiséget sem. És ha a többségi nemzetiség (az összes nemzetiség elfogult, ostoba, hőbörgő és hatalomvágyó, a népek életét meg nem értő, megérteni nem is akaró vezetői uszításától vezérelve) nem akar valamit, akkor az nem is fog rendesen működni. Ezzel nem az autonómiát tagadom, hanem a sokkal szélesebb körű, felelősségteljes gondolkodás igénylem.

2013. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, és ha a román barátodnak magyarul kellene tanulnia, akkor mi lenne? Vásárhelyen az arány nagyjából 50-50%, mind a magyaroknak, mind a románoknak illene tudnia egymás nyelvét, tudod, együttélés, meg egyebek, jobb helyeken ez így működik, csak erre felé divat az, hogy olyan békésen élünk együtt és úgy szeretjük egymást, egészen addig, ameddig csak a másik alkalmazkodik hozzánk.
2014. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A székelyek agymosottak, ezért akarnak autonómiát.
2014. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!