Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az az NSA botrány?

Mi az az NSA botrány?

Figyelt kérdés

Nem olvastam az elejétől kezdve, most pedig már annyi cikk van róla, hogy követhetetlen. Azt tudom, hogy sokakat lehallgattak, de ezen kívül, szinte semmit nem tudok az egészről. Valaki dióhéjban össze tudná nekem foglalni?

a válaszokat köszönöm előre is



2013. nov. 5. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
az amcsik a világon mindenkit lehallgattak akit fontosnak ítéltek (dióhéjban)
2013. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az rendben, de ezzel mi a céljuk?
2013. nov. 5. 17:07
 3/3 tomala ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a Snowden nevű figura korábban az NSA alkalmazottja volt, de kifürkészhetetlen okból Ázsiába dobbantott, ahol újságíróknak bizonyítékokat teregetett ki arról, hogy ez a hivatal lehallgathat, és le is hallgat gyakorlatilag bárkit, és bármilyen személyes információkhoz, levéltitkokhoz hozzáfér olyan nagy szolgáltatók adatbázisából, mint a Facebook, vagy a Google (gmail).


Ez már önmagában elég volt a botrányhoz, de egy újság megszellőztette azt is, hogy az usa lehallgatta Angela Merkel német kormányfő mobiltelefonját is.


Egyébként szerintem annak, aki kicsit is reálisan gondolkozott a Egyesült Államokról és annak világpolitikai pozíciójáról, annak egyáltalán nem volt meglepetés, hogy a CIA, valamint hasonló és az őt kiszolgáló egyéb kormányzati szervek (mint pl. az NSA) ilyesmikben mennyire sárosak.

Az USA világhatalmi helyzete egyre labilisabb, és elsősorban a CIA által szerzett titkos információkon alapszik.

2013. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!