Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mint gondoltok a dél-szlovákia...

Mint gondoltok a dél-szlovákiai nyelvőrző "gerillákról"?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem nagy szükség volt már ilyen aktivistákra.

Ideje, hogy az ottaniak a sarkukra ,végre.



2013. nov. 8. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszik, és teljesen egyetértek én is.

Kiállnak végre magukért, de én még erre is azt mondom, hogy kevés. Kevés ez a 9000 tag, és kevés hogy néha leszerelgetnek pár táblát. Jóval radikálisabb módszerekre lenne szükség ebben a helyzetben

2013. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 rajcziz ***** válasza:

Nézd, én Szlovákiában élek, szóval "belülről" látom a dolgokat. Én azt mondom, a céljuk szép és támogatandó, de az eszközeiket nem mindig a legszerencsésebben választják meg. Pered esetében támogatom a táblakihelyezést, de amikor magánboltokra ragasztgatnak ki mindenféle cédulákat, azt nem tudom elfogadni. Főleg, amikor valami olyasmit ragasztgattak, hogy "ha kell a pénzem, írd ki magyarul is", miközben a vállalkozó pontosan tudja, hogy teljesen mindegy, hány nyelven írja ki az adott szöveget, a vásárlóbázisa megmarad. Senki sem fog a távolabbi, esetleg még drágább boltba menni, csak mert ott minden ki van írva magyarul is (egyelőre ez a helyzet). Szóval elég sok esetben csak üres frázisokat puffogtatnak.

A másik rész, amivel nem értek egyet, az a névtelenség kommunikálása. Azt mondják, azért nem névvel csinálják, mert nem szeretnének politikai babérokra törni. Én meg azt mondom, hogy akinek annyira fontos a kétnyelvűség, mint állításuk szerint nekik, az teljes mellszélességgel álljon ki az ügy mellett.

2013. nov. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Teljes mértékben egyetértek a "gerillák"-kal, bár ez a becenév ihazán nem szerencsés, hiszen békés mozgalomról van szó. Ha a mai Szlovákiában lakók nem jelzik azt, hogy igazán nem szívesen mennének messzebbi boltba vásárolni, csak azért, mert a közelebbi boltban nem használhathatják anyanyelvüket, akkor ki más fogja? Épp elég törvénytelenséget kellett már elviselniük idáig!
2015. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!