Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tudnátok ajánlani valami...

Julianne Moore kérdése:

Tudnátok ajánlani valami oldalt vagy videót, ahonnan a zsidó-palesztin konfliktusról reális, nem elfogult képet kaphatnék?

Figyelt kérdés
természetesen láttam rengeteg gonosz zsidós videót,meg olvastam sokat a témáról,de úgy érzem ezek javarészt lejárató propaganda anyagok(noha nyilvánvalóan van igazság tartalmuk is,de ettől még nem kéne szenté avatni az arab terroristákat sem)

2013. nov. 16. 23:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Tulsagosan el van vadulva a dolog hogy az objektivitas akarmilyen kis jelet meg lehetne talani.

Nem is nagyon probalnak mar objektivek maradni.

2013. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Magyarul pl [link] ; [link] Izraeli lapok angol nyelvû oldalai ( az elsõ a legnagyobb példányszámú, olykor kissé vallásellenes ): [link] ; [link] ; [link] ; [link] ; [link] ; [link]

( zanza : [link] 2013/11/18/israeli-culture-vs-arab-culture-the-picture-that-says-it-all/ :) )

A tsahal.org már nem létezik, viszont a CaHal ( IDF, Izraeli Honvédség ) YouTube oldala: http://www.youtube.com/user/idfnadesk ; IDF hivatalos ( angol nyelvû ) oldala ( innen elérhetõ IDF blog, fb, twitter ): [link] ; Izraeli Kormány hiv. oldala ( külügyminisztéerium ): [link]

Kb ezek a fontosabb izraeli oldalak. Eznkívül lehet bogarászni az ENSZ ( un.org ) dokumentumok között, persze, kizárólag a tényközlésekre szorítkozva, mert ott is több az arab, muszlim a régebbiek között pedig a szu és provinciái. Viszont a tény, hogy lõttek-e, ki. honnan, hova, az tény.

2013. nov. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 _Jessy_ ***** válasza:

#4

Mint ahogyan menthetetlen az is, aki "palesztin terroristázik". Mindkettő elköveti azt a hibát, hogy csak az egyik félnek hisz vakon. Azt gondolom, hogy egyformán xarházi mindkét fél. Mindkét nép politikai "elitje" a saját népét írttatja, saját haszna érdekében, és rákeni a másik félre. De előtte persze felesküsznek arra, hogy a nép javát fogják szolgálni. Ennyit erről...

2013. nov. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 _Jessy_ ***** válasza:
Hogy találsz-e nem elfogult anyagot? Biztosan nem. Legfeljebb mindkét fél elfogult anyagaiból megpróbálsz kihámozni egy általad igaznak vélt történetet.
2013. nov. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ne oldalakat meg videókat nézegess, azok más témában sem jó források, soha.


Irány a könyvtár!

2013. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 18. 15:17
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

kerdezo!!

tsahal.org

ott vannak igazan vagatlan eles videok!!

2013. nov. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Száeb Erekát palesztin főtárgyaló bejelentette, hogy a palesztinok be akarják beperelni Izraelt a hágai Nemzetközi Bíróságon Jasszer Arafat palesztin elnök meggyilkolásáért – áll az izraeli katonai rádió honlapján. Erekát emelett kijelentette: „Izrael tudja, hogy ha valóban békét akarna kötni a 67-es határok alapján, akkor ezt öt nap alatt el lehetne érni”. A palesztin politikus a megszállást a terror legsúlyosabb formájának nevezte, és kijelentette, hogy „Izrael egy hadihajó, az amerikaiak eszköze”.
2013. nov. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én egyeszer google-n kerestem hasonlót. Már meg nem momdom hol találtam, de volt egy olyasmi pdf, hogy Corvinus-Nemzetközi tanulmányok-Izrael-Palesztin konfliktus (nem biztos, hogy szó szerint, de talán ha beírod, megtalálod). Egyébként tényleg nem nagyon lehet ilyet találni.


Az egyik válaszolónak pedig:

Mi az, hogy a második a köcsög? Tudod te miről beszélsz? Több zsidó ismerősöm van, semmi bajom velük (főleg mert anyai ágon bennem is van zsidó vér) de amit az Izraeli politikusok művelnek, az elfogadhatatlan. És ezt nem csak a zsidózó nácik mondják, hanem sokszor maguk a zsidó emberek is (nem egyszer hallottam zsidó embertől, hogy Izrael undorító politikát folytat a palesztinokkal szmeben, sajnos). Személy szerint én is ezt vallom, mert hiába vagyok x%-ban zsidó, ha az igazság az ami... És az egyetlen amiért néha szégyellem a zsidó származásom, az pont ez. Hogy én érzem magam hülyén meg rosszul, amiért a politikusok ilyenek. És ezzel az érzéssel szerencsére nem vagyok egyedül!

2013. nov. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

kerdezo!

kuldj uzenetben mailt es kuldok par igazan erdekes fotot arrol amit a hamasz muvel!!

2013. nov. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!