Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szlovákok és a románok...

A szlovákok és a románok miért gyűlölik a magyarokat?

Figyelt kérdés
akárki akármit mondd (jó persze tudom hogy van kivétel) de a szlovákok és a románok épp annyira gyűlölik a magyar embert mint a nácik gyűlölték a zsidókat a 2. világháború alatt, de nácik legalább találtak rá ürügyet hogy mért pont a zsidókat utálják de mit tettek a magyarok a szlovákok vagy a románok ellen? Mert tudtommal semmit és szerintem azért utálják a magyar embert mert olyan szinten retardáltak hogy csak úgy rá ütöttek a hasukra és épp a magyarokat szemelték ki maguknak...

2013. nov. 30. 16:34
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
82%
Félnek, hogyha adódik rá alkalom akkor területeket szerzünk vissza. És meg is tartjuk...
2013. nov. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
60%
Értelmes embernek nem jut eszébe, hogy területeket szerzünk.
2013. nov. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
17%

"Azért, ahogy viselkedünk."


Csak te gyermekem, csak te!

2013. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 13-as, abban biztos lehetsz benne, hogy én még nem hoztam szégyent a hazámra.

Még soha nem loptam, mint a többi magyar, normálisan viselkedem, befogadó és toleráns vagyok.

Nem megyek a szomszédos országokba nagy Magyarország pólóban, nem megyek Erdélyért Romániába, nem gyűlölök egyetlen népet sem.

Viszont magyar vagyok és azokkal azonosítanak, akik ilyenek.

2013. nov. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
95%
Voltál már külföldön? Semennyire sem gyűlölnek minket az átlagember szintjén, nyugodtan sétálhatsz az utcán Bukarestben, vagy épp Eperjesen, beszélhetsz magyarul, senki egy rossz szót nem fog mondani. Persze szélsőségesek mindenhol vannak. Azt is tudni kell, hogy más odalátogatni turistaként, munka ügyből, és más ott élni. Utóbbi esetben inkább előtérbe kerülnek a nézetkülönbségek. Én sokat járok mindkét országban, s soha még ferdén sem néztek rám. Kamionos vagyok, sok szlovák céghez járok, évekig Romániába is jártam. Ha emberi hangon közelítenek hozzájuk mindenhol barátságosak az emberek.
2013. nov. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
26%
Persze amikó valaki nyírőhamvakkal bekövérkedik, meg lóháton besemjénkedik, lehet azt útálni!
2013. nov. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
96%

A 14-essel egyetértek!

Én jártam Romániában, sok kedves emberrel találkoztam, pedig tudták, hogy magyar vagyok. Sőt, voltak, akik szívesen elbeszélgettek velem.

Itt Mo.-on egyszer találkoztam egy szlovák sráccal, aki valamelyik egyetemen tanult. Elmondta, hogy hazájában nem vették fel, ezért jött ide Mo.-ra tanulni. És szerinte, itt nagyon jók az egyetemek. Azt is mondta, hogy az iskolatársai hamar befogadták őt. Senki sem utálta őt, csak, mert szlovák.


Nem szabad elfelejteni, hogy minden országban akadnak nagyon rendes emberek. Ez a neveléstől függ! Én ilyen nevelésben részesültem. Nem lehet utálni egy másik nemzetiségűt a sztereotípiák, a történelmi és a politikai háttér miatt.

2013. nov. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Így van, az a korlátoltak gyűlölködnek. Ugyan ez igaz magyar, szlovák és román oldalon is. Normális ember nem a múltban és nem is takaródzik a múlttal. Rengetegszer voltam Szlovákiában és soha semmilyen negatív visszajelzést nem kaptam sehol. Rengeteg ismerősöm évente jár Erdélybe és Románia egyéb területeire nyaralni és ők sem panaszkodtak még sosem.

Az egész gyűlölködést mind a három oldalon csak a jobboldaliak (azok közül is inkább az elsötétül radikális szájhősök) tartják fenn, ez is csak azt mutatja, hogy mennyire kártékonyak.

Az ilyen emberek amúgy az életük szinte minden területén előforduló kudarcukat a múltukkal vagy a múlttal magyarázzák (hiába volt valami 100 évvel ezelőtt, nekik meggyőződésük, hogy most azért tartanak ott ahol, mert az akkor bekövetkezett). Az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni, de mégis nagy visszhangot képesek kiváltani és ez ami negatív hatással van az egész társadalomra (attól függetlenül, hogy maguk azt gondolják, hogy bizonyos tevékenységük hihetetlen hazafiasságukat bizonyítja).

2013. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
93%
És ezek a hihetetlenül nagy hazafiak sokkal több kárt okoznak a határon túli magyaroknak, mint akik szerintük magyarellenesek.
2013. nov. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam mindkét országban sulis utazásokkal. Nagyváradon sötétedett, amikor cigány gyerekek valamit elkezdtek magyarázni az utca túloldaláról, de ezen kívül nem történt semmi más. Szlovákiában meg azon lepődtem meg, hogy a boltban átváltott magyarra a pénztáros, és még érdeklődött is, hogy mi járatban arrafelé?

A történelmi események miatt vannak gyűlőlködők a magyarok/románok/szlovákok között, van pár hülye politikus, de az átlag emberekkel nincs gond!

2013. nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!