Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják a Románok, és a...

Miért utálják a Románok, és a Szlovákok a Magyarokat?

Figyelt kérdés

Mindig azt lehet hallani,hogy a Románok ütik-verik a Magyarokat,utálják,gyalázzák őket,a Szlovákokkal egyetemben,csak azt nem értem mi a f.szért? Mire nyomják magukat azok a köcsogök? Ma is a Román sportolókkal tapostatják,gyalázzák a Magyar kézilabda csapat 13 mezét,és utólag bejelentik,hogy "bocs,de nem tudtuk hogy ez zavar valakit"Hát nem tudom van-e olyan Magyar,aki még ezek után szereti azokat a gyökereket.Ráadásul még szinte az jön le az egészből,hogy a kormány is(a szlovák,román)helyesli az egészet.Még külföldön is utálják őket,legalábbis Spanyolországban tuti,mert mikor ott éltem,és ha meghallották hogy keleti vagyok,rögtön az volt az első kérdés,hogy "remélem nem Román?"Ellepik az országokat,lopnak,hazudnak(tisztelet a kivételnek).Nem tudom ki hogy van vele,de én megutáltam őket amiért ilyen ellenséges ingyenélő banda szarba sem néz minket!Csak még mindig nem tudom miért érzik azt,hogy jobbak mint mi MAGYAROK!!!

Ha valaki tudja a választ,akkor arra kíváncsi lennék...


2013. ápr. 8. 19:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
8%
Röviden: mert egymás mellett lakunk és közös a történelmünk.
2013. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert (többek közt) így dolgozzák fel, hogy a magyarokhoz tartozott ezer évig az egész Kárpát-medence...


Oláhok balkánról jött pásztornépség, amelyet a azért telepítettek be hozzánk, mivel a török, és Habsburg-ellenes háborúkban sok terület elnéptelenedett, és kellett az uraknak a munkaerő a földekre... Aztán persze állítják, hogy ők a rómaiaktól szármeznak (bár ha elmesélnék ez az olaszoknak, szerintem röhögőgörcsöt kapnának!)


Tótok is egyszer népség volt a Felvidéken, favágásból, fazékfoltozásból, illetve ilyenekből éltek.. 19. századig nem is volt közös nyelvük, valamint akkor találták ki azt a szót is hogy "szlovák"...


Befejezésül had mondjam el, hogy egyik fél részéről sem fair a másik lenézése, bántása... Ugyanis a trianoni szerződésnek is ez volt a célja, hogy messze nem az etnikai határok mentén húzzák az új határvonalakat, és így csak ellenségeskedés lesz és széthúzás... a nyugatiak meg közben uralkodnak felettünk és erősodnek!

2013. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Tótok is egyszerŰ népség volt...
2013. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Igazából azért, mert meg vannak róla győződve, hogy mi vissza akarjuk venni a területeinket és frusztráltak. Mert fogalmuk sincs róla, hogy a magyarság mennyire irredentizmus-ellenes.
2013. ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

Nem utálják a magyarokat. Csak minden oldalon vannak olyan hangadók, mint a kérdező is, akik miatt úgy tűnhet, hogy itt konfliktus van, De ha az utca emberét nézzük bárhol, nincs gyűlölködés.


A kérdező nem egy észlény, ha még a mellékneveket sem tudja helyesen leírni...

2013. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért akadnak olyan románok, szlovákok, akik nem utálnak bennünket. Nekem vannak szlovák barátaim, akik nem tartják helyesnek a magyargyűlölködést.

Ami Romániát illeti. Nem tudom, mi ez a folytonos ellenségeskedés. Lehet, hogy közös történelmünk van, azért nem kell utálnunk egymást. Északon egész jól kijönnek a norvégok, a dánok, a svédek meg a finnek egymással. Tanulhatnánk tőlük!

És olyan gyorsan felejtették el, hogy mi, magyarok együtt éreztük velük, amikor Marian Cozma meghalt. Ha ő ma élne, biztos nem örülne a magyar-román viszálynak.


Mint, ahogy leírtad, Kérdező, hogy külföldön nem szeretik őket. Véleményem szerint a szlovákokat utálják a legjobban, mert nagyon ellenségesnek tartják a viselkedésüket. Mikor Horvátországban voltam, egy boltban sokszor vásároltam be, úgyhogy mindig kedvesen köszöntem az eladónak. Harmadik napon kíváncsi lett, honnan jöttem. Mikor megadtam neki a választ, mondta, hogy jó nekem, hogy magyar vagyok, mert ha nem haragszom, nem szereti a szlovákokat. Kérdeztem, miért? Mert nagyon ellenségesek, főleg velünk szemben -ok nélkül, és Slota folyton minket szidott a hülyeségeivel. Mondtam, hogy sokszor hallottam erről, de nem kell vele foglalkozni,mert vannak rendes emberek a világon.

2013. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
13%

történelem...

Évszázadokon keresztül elnyomtuk őket, ennek meg érthetően nem örültek.

2013. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Lóf4sz nyomtunk el bárkit is!

A puszta létünk irritálja őket, mert folyamatosan emlékeztetjük ezeket arra, hogy senkiházi népek, akik sehol sem lennének, ha nem tudtak volna tőlünk hazát lopni maguknak. De nekik még ez sem elég...

2013. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
5/8-nak üzenném,hogy megszokásból írom a magyar szót nagy kezdőbetűvel akkor is amikor melléknévként használom,de ha úgy írom,hogy magyarországi,akkor ezt már szintén ösztönösen helyesen írom,és tisztában vagyok vele,hogy a nagybetűvel kezdődő melléknév,ha nem a mondat elején található,akkor kisbetű. Ám ez nem nyelvi vetélkedő,és szerintem te sem lehetsz egy észlény,ha azt állítod hogy minden a legnagyobb rendben.Vagy az is lehet,hogy nem nézel híradásokat,nem jártál külföldön,vagy te is román vagy. Azt minek neveznéd,hogy nem engedi kitűzni a magyar zászlót,többségében magyar lakta területen?Ez is csak azért van mert annyira szeretik a magyar népet,hogy megóvják a zászlónkat az időjárás viszontagságaitól?És bitos vannak kivételek köztük is,akik nem utálnak minket,mint ahogyan te sem utálod őket,de te még biztos a kevés kivétel közé tartozol,vagy annyira naiv vagy,hogy elhiszed,amit pl. a politikusok mondanak.Én nem csak Spanyolországban,de Bécsben is éltem,és ott is csak azt láttam,hogy a szlovák,és román emberek,vagy koldultak az utcán egy csecsemővel,vagy egy kiskutyával a kezükben,vagy a piát lopták a boltokból,és a többi időt pedig mulatozással,verekedéssel töltötték.És ezt nem én találtam ki.Engem nem érdekel már mit próbálnak bedumálni az olyanok,akik kivétel nélkül szeretik a szlovákokat,és a románokat,de én személyes tapasztalatból is beszélek.
2013. ápr. 9. 07:40
 10/19 A kérdező kommentje:
Egyébként 8/9-nek teljesen igaza van. Mi az,hogy még ezek utálnak minket!? Nekünk lenne rá okunk,mégis azt várják el,hogy legyünk megértőek velük szemben.Mint a hülye gyerekkel-rá kell hagyni,mert hülye,és kész-de állitólag nem hülyék,akkor meg miért nekünk kell szó nélkül eltűrni minden sértést?Egyébként ha már itt tartunk,Szlovákiában is tapasztaltam,hogy nem egy életbiztosítás magyarnak lenni,pedig nem is a leeldugottabb helyeken jártam ott,de ahhoz elég városban voltam,hogy felfogjam,Szlovákia nem =hegyek,szép tájak,sízés.Az emberekről ebben a kategóriában nem beszélhetünk.(persze itt is akad kivétel)
2013. ápr. 9. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!