Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan igényelhetek Angliban...

Hogyan igényelhetek Angliban segélyt és az mire elég? Mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Hetek, hónapok óta megy a rinya az angol sajtóban, hogy mennyire félnek a bolgár és román benefit turizmustól.

Merthogy már 3 hónap ott élés után kaphat segélyt aki nem talál munkát.


Hogy is van ez? Én 8 éve élek Angliában... és még mindig úgy látom, hogy a segély csak arra lenne elég, ha nem lenne munkahelyem s egyáltalán kapnék, hogy éppen éhen ne haljak. A segély kb arra sem lenne elég, hogy buszjegyre jusson egy állásinterjúhoz, s ezt hívják "generouos benefit system"-nek?

szóval, mondja már meg valaki, ha az angolok attól félnek, hogy segélyt kap a külföldi, aki be sem fizetett még semmit a társadalombiztosításba, ugyan hogyan kaphat segélyt az, aki évek óta fizet a nayg kalapba?


Merthogy: ha most it segélyt igényelnék, akkor azt kapnám, hogy pfúj, a külföldi segéyt igényel.

Ha meg ahazmennék..... azt kapnám, "hé, te nem fizetsz ide TB-t x éve, mit akarsz itt!?"

Hogy is van az EUS-sazbályozás?

Mehetsz másik országba SZABADON munkát keresni, igenám, de mint álláskereső, téged nem támogat se a régi (mondván, nem tartózkodsz ott), se az új országod???

Ugyanis, elvileg az Angol álláskereső támogatást azonnal megvonják, ha közben külföldre mész. S mi van, ha azért mentem külföldre, mert ott keresek munkát?


2013. dec. 5. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A segély mindenhol (Magyarországon is) csak arra elegendő, hogy ha pár hónapig nincs munkád, akkor ne kelljen az összes megtakarított pénzed felélni. Itt pl. kb. a létminimum harmadát kapod meg annak, amiből meg tudsz élni. Ha nincs félretett pénzed akkor a többit koldulásból vagy fekete munkából lehet megszerezni.


Az angol árszínvonalak mellett gondolom a létminimum szintje akkora, hogy a románok azt hiszik, hogy abból bőségben lehet élni.

2013. dec. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Segélyt csak az igényelhet akinek minimum 1 éves munkaviszonya van.

Ha valaki 3 hónapig nem talál munkát, és ha nincs aki eltartsa őt, akkor eu ide vagy oda de kitoloncolják az országból.


A segélyről tudok most mesélni mert az egyik kollégám nemrég jelentkezett rá. Létszámleépítéssel elküldték.

Ő mesélte, hogy kap segélyt.

- minden héten meg kell jelennie, pecsételtetni, és igazolni hogy minimum 5 telefonszámot felhívott munkaügyben, és legalább heti 2 helyre be is megy munkaügyben.

- 50 mérföldes körzetben ki kell mennie interjúra ha hívják. (az útiköltséget old meg magad, jobban mondva azt mondják a segélyből ki tudod fizetni)

- heti 70 fontot kap segélyt. Ebből egyél, fizesd a számláidat, és munkaügyben utazz ha kell 50 mérföldeket is..

2013. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, bér ezeket én is tudom. Amúgy nem toloncolnak ki.

Szóval, az volna a kérdés, hogy mit sírnak, hogy a kelet európai segélyből akar megélni, amikor abból nem is lehet megélni?

Heti hetven fontért egy szobát nem lehet bérelni, max egy kutyaólt. És akkor még nem is ettél...

2013. dec. 6. 18:51
 4/4 A kérdező kommentje:

A min egy éves munkaviszony csak 2011. április 30-ig kellett.

Már 3 hónap itt -tartózkodás is elég.

2013. dec. 6. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!