Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van egy külföldi papíros...

BituMan21 kérdése:

Ha van egy külföldi papíros autó amit megvásárolok arra igényelhetek P-s rendszámot? Mik a P-s rendszám feltételei, mennyibe kerül, mire jogosít fel, mennyi ideig lehet azzal közlekedni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt nem úgy adják, hogy tessék itt van erre az autóra. A P-s rendszám egy szervízeknek, és egyéb autóval foglalkozó cégeknek van, mert ha te úgy ítéled meg, hogy az autó közelekdésre alkalmas akkor bármilyen autóra rárakhatod. Van egy gépkönyve ami beírod a szükséges adatok (mint a menetlevélbe). Biztosítás és egyéb adók pedig nagyon drágák, hiszen nagyobb a kockázat.
2010. aug. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és ahoz, hogy P-s rendszámod legyen egyértelműen papírodnak kell lenni arról, hogy létasíthetsz szervízt vagy kereskedést. Szóval lenni kell egy cégednek aminek a tevékenységai között szerepelnie kell ennek. TE mint magánember felejtsd el a P-s rendszámot. Akkor éri meg ha van vagy 3-4 nagyköbcentis autód és azokkal úgy járni, vagy ha ezzel foglalkozol
2010. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, én sem gondoltam hogy ez olyan egyszerű, csak már azért kérdeztem meg, mert nem egy olyan magán autón láttam P rendszámot ami egyértelműen most lett behozva külföldről, vagy olyan eset is volt, hogy a srác gyorsulásokra járt a kocsival, eredetileg osztrák autó volt. vmi olyat magyarázott hogy évi 300ezret fizet érte és menetlevéllel oda megy vele ahová csak akar az országon belül. Mondjuk akinek van pénze lehet jobban megéri mint a regadóra kifizetni több 100ezret+ műszaki meg minden papír, főleg ha csak 1-2évre tervez a kocsival
2010. aug. 17. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!