Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen politikai rendszerben...

Milyen politikai rendszerben látjátok a jövőt?

Figyelt kérdés
A történelem során a nép mindig valamilyen új politikai rendszert akart...ti miben látjátok a jövőt? vajon miért fog küzdeni a jövő embere?

2013. dec. 6. 18:09
 1/7 anonim válasza:
Én azt mondom lassan itt a világ vége! Pont megérett rá az emberiség
2013. dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a rendszer / ideológia / jelszavak a lényeg, hanem ahogy kivitelizik azt, és ez mennyire problémamegoldó..
2013. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom.

Én abban hiszek, hogy az európai kultúrkörbe tartozó országoknak össze kell fogniuk egymással, egységbe kell tömörülniük és mindent meg kell tenniük azért, hogy jó életet biztosítsanak a lakosaiknak.

A nyelvek és a nemzetek maradjanak meg, de legyen közös az angol nyelv használata. Ez jó megoldás szerintem.

2013. dec. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=EgY49RCnz-4

ebben

nincs nekünk urunk

Idejétmúlt imperialista dogmákkal fenntartod a szociális és gazdasági különbségeket a társadalomban XD

anarchoszindikalista közösség vagyunk és hetenként felváltva mindig más gyakorolja a végrehajtó hatalmat

de csak azok a döntései jogerősek amelyeket a kéthetenként összeülő különbizottság elfogad puszán belügyekben elég a szótöbbség de legalább kétharmad kell a jelentősebb ügyekhez XDD

Na ez demokrácia ez jó lenne

2013. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 es
2014. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A közeljövőben a demokrácia fog még dominálni. De én személy szerint egy tiszta meritokráciában látom a jövőt. A meritokrácia egy olyan rendszer, ahol a vezetők nem kapcsolataik, katonai erejük, pénzük vagy választás révén kerülnek az állam élére, hanem mert olyan kompetenciával rendelkeznek, ami e pozíciók betöltésére alkalmassá teszi őket. Ironikus módon az orwelli Oceániát lehetne felhozni az 1984-ből. Habár egy elnyomó totalitárius diktatúra, a hatalmat ténylegesen birtokló és gyakorló Belső Pártba nem haveri, káderi vagy rokoni alapon lehet bejutni, hanem pusztán szellemi teljesítmény alapján. Ha jól emlékszem minden iskolásnak volt 12 éves korában egy tesztje, ami alapján ha kimagaslóan intelligensnek tűnt, bevették a Belső Pártba. A később rendkívül intelligensnek tűnő prolikat, Külső Párttagokat is bevették (ha nem likvidálták őket ideológiai inkompatibilitás miatt).

Én személy szerint egy hasonló rendszerben látom a jövőt, kivéve, hogy az ne legyen elnyomó totalitárius rendszer, hanem az emberek személyi szabadsága feltétlenül biztosítva legyen.

2014. nov. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokan inkább politika menteset.
2014. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!