Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azok közül, akik itt okoskodna...

Azok közül, akik itt okoskodnak, hogy milyen jó Ukrajnának az EU-n kívül, hányan voltak már kint Ukrajnában, vagy ismernek ukrán embereket személyesen?

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Sejtem mire gondolsz.

De ha szerinted olyan jó az EU-n belül és itt okoskodsz, akkor felmerül a kérdés, hogy te hányszor voltál már Moldvában vagy Bulgária vidéki részein?


Az EU-t, Oroszországot, külpolitikát nem ilyenek alapján kell megítélni.

Természetesen Nyugat- és Kelet-Ukrajna is vágyik a gazdasági fejlődésre, jobb életre, de az igencsak kérdéses, hogy ezt az EU társulás, vámunió vagy az orosz Vámunió képes-e elhozni, illetve melyik lenne kedvezőbb számukra.

Az EU társulás még nem jelent semmit, nem kapnának komolyabb támogatást a strukturális alapból, nem vállalhatnának munkát Nyugat-Európában, csak egyszerűen szabaddá válik az ukrán piac a nyugati multik előtt és beszűkülne az orosz piac Ukrajna számára.

2013. dec. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Voltam már és kb mintha nem is európa lenne. Elképesztő méreteket ölt a csóróság, tbc járványok. Elég durva hely. Nagy mázlijuk hogy a politikai helyzet miatt az unió egyáltalán szóba áll velük bár úgy tűnik ezt is elbaltázták.
2013. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bulgária is EU tag, mégsem fejlődött jelentőset mióta belépett.

Nem sokkal jobb ott az életszínvonal,mint Ukrajnában.


A bolgároknak vajon megérte belépni?

Az így is problémás etnikai válságot az EU politikája csak még rosszabbá teszi.

2013. dec. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát, akik lenyúlják majd az EU-s támogatásokat, azoknak tuti jobb lesz.
2013. dec. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

# 1-es:

Bulgáriában már jártam, és ott határozottan jobb az átlag ember életszínvonala, mint akárcsak Nyugat-Ukrajna halandók lakta részein (nyilván nem számolva a tájképhez hozzátartozó, hegytetőre épített és lesötétített mercédeszekkel körbebástyázott luxusvillák lakóit).

Abban egyetértek veled, hogy ha valaki az állambácsitól való csodavárást lecseréli a Brüsszeltől való csodavárásra, az ugyanúgy pofára fog esni, mint sok itteni hozzászóló (vagy a görögök, vagy a ciprusiak). Ugyanúgy megértem (sőt, bizonyos mértékig egyet is értek), azzal az állásponttal, amelyik Magyarországot transzferországnak használó, a nyugat-európai munkaerőpiacot ellepő ukránok (és ukrán maffiózók) rémképére hivatkozva ellenzi az EU-s csatlakozásukat.

De azzal határozottan nem értek egyet, hogy azoknak az ukránoknak, akik képesek lennének kihasználni a vámunió nyújtotta előnyöket, ellopás helyett értelmes dolgokra fordítanák az EU-s pénzeket, vagy csak egyszerűen fognák a családjukat, és egy élhetőbb országban telepednének le és vállalnának munkát ne változna pozitív irányban az élete.

2013. dec. 9. 17:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már voltam kint és amit láttam, hát mit ne mondjak. Az Eu-ba való belépés 1000-szer jobb lenne az ukránoknak, csak hát akkor az oroszok benyújtanák a gázszámlát, potom 2 milliárd dollár. Meg azért szenteem a politikusokat is megkenték.
2013. dec. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Én jártam Ukrajnában több helyen is és szerintem jobban élnek, mint a magyarok, meg egy csomó másik EU-s ország, lehet, hogy lerobbantabbak az utcák meg több a Lada, viszont az emberek kedvesebbek, nyugodtabbak és a boltokban a legalapvetőbb termékek is finom ízűek, nálunk meg veszel az ABC-ben valami olcsót és ha nem fűszerezed halálra indul az öklendezés, lehet lepontozni kapitalista disznók!
2013. dec. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Voltam többször is, beszéltem is ukránokkal. Most jobb? Lehet véleményem?

Senki nem azt mondja, hogy az ukránoknak jó az EU-n kívül. De azt azért remélem tudod, hogy mik a feltételek ahhoz, hogy egyáltalán meginduljon a csatlakozási folyamat.

Mert itt okoskodhatsz, hogy nálunk EU nélkül kumiszt innánk, meg kukoricakását zabálnánk, de itt most nem ez a lényeg - még ha önmagában ez is butaság - hanem az, hogy Ukrajnának a társulási szerződéssel párhuzamban IMF hitelt kellene felvenni, aminek a feltételei - bármilyen meglepetés - olyanok, amik az ukrajnai életszínvonalat (még az is ami most van) olyan szinten vetné vissza, ami miatt a mostaninál 100-szor nagyobb lázongások lennének.

És ezek még csak az IMF feltételei.

Ukrajnában jelenleg a gáz ára magasabb, mint Magyarországon és ezt természetesen az állam nem hárítja át a lakosságra, hanem a gáz árának legnagyobb részét "lenyeli", a lakosság csak a kisebb részét fizeti ki (ami így is nagyon magas az ottani keresetekhez képest). Tippelj, vajon az EU engedné e Ukrajnának ezt a továbbiakban, ha csatlakozni akarna, sőt egyáltalán meddig tartható ez fenn és abba is gondolj bele, hogy ezzel párhuzamosan az ukránok elveszítik annak a lehetőségét, hogy az oroszokkal kedvezőbb gázszerződést írjanak alá.

Az ukránok választhatnak, vagy rálépnek a csatlakozás útjára - ami a nagyon távoli jövő, több mint egy évtizedes folyamat - cserébe mondjuk 20%-al csökken az életszínvonal, milliókat bocsátanak el a munkahelyükről és majd esetleg 15 év múlva elérik a mostani színvonalat, majd növekedésnek indulhatnak (mindez feltételezés), vagy ami biztos, marad minden ami most van, sőt kedvezőbb gázszerződést köthetnek, kapnak hitelt és kitárulhatnak az ázsiai piacok.

2013. dec. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Jaj már komolyan...

Ti tényleg azt mondjátok, ha a kacsa nem tud úszni a víz a hülye?

Ha egy ország EU tag, annak fejlődése semmi mástól nem függ csak az EU-tól, meg az IMF-től? Ugye ez most csak vicc? Az EU nem a paradicsom, hogy oda belépsz és utána már nem kell csinálni semmit, mert mennek a dolgok maguktól is és jön a kánaán... Az EU-ba lépés feltételei szigorúak, ahogy az IMF is komoly feltételekkel ad hitelt, de nektek adott már bank 1 milliót csak úgy? Biztosíték nélkül, feltétel nélkül? Aligha... az IMF esetében pedig milliárdokról van szó.

Itthon 1 millió romát nem tudunk kezelni és az EU-t kritizálja itt mindenki, hogy több mint 20 országot, és több száz millió lakosának nem tud kánaánt teremteni? Na ne már...

2013. dec. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 gazi ***** válasza:
Kárpátalján élek, az emberek nem azért vonulnak utcára mert annyira szeretnének az EU tagja lenni. Elegük van: a nyomorból, a korrupcióból, a politikusok pofátlanságából, az "urambáttyám" viszonyokból(amikor ismeretséggel és pénzel bármit értsd BÁRMIT megkaphatsz). Az emberek úgy látják az Unió a megoldás a problémáikra, azt hiszik, ha holnap aláírják a társulási szerződést akkor az EU vagy Németország küld egy rakás dohányt és akkor fejlődni/pörögni fog az ország. Nagyok a különbségek is, én pl átlagosan(ha szerencsém van) az egyik munkahellyemen keresek 50 forintit két havonta(és én még a szerencsésebb vagyok) a másik helyen a fizetésem valami 25 ezer forintnak megfelelő hrivnya. Majdnem szomszédomnak két terepjárója van, medencéje stb... nem dolgozik sehol. Miből?
2013. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!