Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki leirna, vagy milyen...

Valaki leirna, vagy milyen oldalon olvashatok arrol, h az Azsiai orszagokban miert is vannak vallasi haoruk es nemzetisegi?

Figyelt kérdés

pl.afganisztanban,izraelben,iran,irak.


Szoktam nezni a hiradot,csak azt nem ertem pontosan hogy mi vezetett pontosan idaig,mi/mik voltak a nezettelteresek oka



2014. jan. 2. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Az általad említettek közül talán csak az izraeli-palesztin konfliktusra lehetne ráhúzni azt, hogy vallási, de az sem kimondottan.

Afganisztánban polgárháború van, egyik oldalon az amerikaiakkal szövetséges (egyébként vallásilag kevésbé fundamentalista) afgánok harcolnak, a másik oldalon a konzervatív, szigorú vallásfelfogású talibán a pakisztáni hírszerzés segítségével.

Iránban nincs háború, utoljára Irakkal háborúzott, de annak is főképp ideológiai, és nem vallási okai voltak.

Az iraki háború, bármelyikre gondolsz (1990, 2003) pedig egyáltalán nem vallási alapú volt, bár 2005-től kibontakozott ott is egy polgárháború, aminek voltak - csak részben - vallási okai is.

2014. jan. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és, hogy a konkrét kérdésedre válaszoljak, a magyar külpolitikai oldalakból a legszínvonalasabb talán a Kitekintő. (Nem reklámozni akarok, nem vagyok én szerkesztő :D )
2014. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ok,koszonom a valaszokat :)
2014. jan. 6. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!