Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létezik most olyan ország...

Létezik most olyan ország vagy terület a földön, ahol a férfi lakosság sokkal alacsonyabb a nő lakossághoz képest, mondjuk háború, népirtás, vagy bármilyen ok miatt?

Figyelt kérdés
Ahol a nők érezhető, vagy jelentős többségben vannak.
2014. jan. 14. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Durva aránykülönbség csak itt-ott a férfiak javára van.


Az Észak Mariana-szk-en minden nőre 0,74 férfi jut, Észtországban 0,84.


[link]

2014. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salamon Bálint ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz:

[link]

2014. jan. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salamon Bálint ***** válasza:
Amúgy az összes fejlett társadalomban többen vannak a nők, mint a férfiak.
2014. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az adatokat, linkeket!


Igen, összességében a nők vannak többen, de a szaporodóképes korban lévő embereket nézve férfitöbblet van. A női többség csak azért van összesen jelen, mert az idős korúak között tényleg elképesztő a nőtöbblet.


Tudom, nem mondtam, de engem első sorban a szaporodóképes korban lévő embereknél meglevő nőtöbblet érdekelt. De kösz a linkeket tényleg!

2014. jan. 14. 21:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Kínában sokkal több nő él, mint férfi.
2014. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kínában pont, hogy egyre kevesebb nő él, mint férfi, mert a szülőknek szokásuk volt megszabadulni az első szülött lánygyermeküktől az egyke politika miatt.
2014. jan. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oroszország, kb 10 millióval több nő él mint férfi, ennek meg van a maga történelmi háttere is.
2014. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazad van 6-os! Tényleg több férfi él, összekevertem véletlenül..:D Bocsi kérdező!
2014. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!