Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért csak a szegény keleti...

Miért csak a szegény keleti országok építenek drága atomerőműveket, a gazdag nyugatiak nem?

Figyelt kérdés

Érdekesnek találom, hogy atomerőmű építési láz van Kínában, Oroszországban, Vietnamban, Egyesült Arab Emírségekben, Törökországban, Belaruszban, Bulgáriában és újabban már Magyarországon, Szlovákiában, Csehországban is.


A komoly atomnagyhatalom Franciaország az utóbbi 20 évben csak egy atomerőművet épített (bár még nem született döntés az atomipar felszámolásáról), Németország teljesen kihátrált az atomenergiából (beszállító iparát is leépíti), Olaszország is népszavazáson megerősítette atommentességét, egyedül talán csak a britek szeretnének atomerőművet építeni, de ez még bizonytalan.



2014. jan. 15. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Az Emirátusok mióta szegény?!


Fronak nem kell több,van elég,a németek beijedtek és hódít a drágábban építhető megújuló energia.

2014. jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

A németek nyomatják a nagy sötétzöldséget, de amúgy a "gazdag nyugati" országok sz..rásig vannak erőművekkel, elég a térképekre nézni:

[link]

2014. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kína, Oroszország és Törökország mihez képest szegény?
2014. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Mert a "gazdag nyugati országok" már vagy tele vannak atomerőművekkel (pl. Franciaország), vagy energiahordozókban gazdag országok (Nagy-Britannia, Norvégia)

A nukleáris energia a legpesszimistább becslések szerint is még legalább 40-50 évig megkérdőjelezhetetlenül a legolcsóbb és egyben legtisztább energiaforrás lesz, amivel egy ország energiatermelését nagyrészt ki lehet elégíteni.

2014. jan. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az Egyesült Királyság nem olyan gazdag energiahordozókban, a következő 10-20 évben már nagyon vissza fog esni a szénhidrogén termelés.


Olaszország és Franciaország pedig kifejezetten szegények ilyen energiahordozókban, ez is oka, hogy utóbbi az atomenergiára alapozta villamosenergia-iparát (Japánhoz hasonlóan).

A franciáknál is kezdenek a régi atomerőművek kiöregedni, nekik is el kell majd gondolkodni, mint a japánoknak, hogy mit szeretnének a jövőben.


És úgy tudom a leggazdagabbak, Svájc és Svédország is úgy döntött a jövőben nem építenek atomerőművet, pedig jelenleg ez a forrás adja ezekben az országokban a termelés felét.

2014. jan. 15. 23:05
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Izé Finnország és az Egyesült államok is épít éppen erőművet (mondjuk a kontinensnyi USA mindegyik válfajból épít néhány nagyobb mértékűt éppen) és a japánok is tervezik.


Amúgy az exszoci országokban többnyire azért építenek ilyesmit, mert az ország harmadát felét kiszolgáló szovjet erőművek kenyerük javát már megették a tervezett élettartalom nagyrészén már túl vannak, mire készen lesz az új a régi üzemeltetése nem feltétlenól lesz már kielégítő biztonságú és hatásfokú. Így azt az egy vagy két erőművet cserélni kell. A fejletlenebb nagyobb országokban pedig a szénerőműveket cseréli erre, mert kevesebb helyet foglal és a környezetet is összességében kevésbé terheli.


Ja és egy plusz a napelem és a megújulók nagytételben való beszerzésével várjunk egy kicsit, a napfényben és tőkében kicsit gazdagabb mediterrán országok is felsültek a nagykereskedelmi üzérkedéssel, de csúnyán:

[link]

2014. jan. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%
Atomerőműveket nem szegények vagy gazdagok építenek, hanem kizárólag csak az ostobák.
2014. jan. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer: Nagy-Britannia szénhidrogénekben - főleg földgáz - gazdag ország, és még egy darabig elég jól jár majd az Északi-Tengerrel.

Másodszor: Franciaország valóban nincs ilyen helyzetben, ezért építi energiiparát atomerőművekre. Hol írtam ennek az ellenkezőjét?

A másik dolog, hogy az, hogy "nem épít" újakat, nem egyenlő azzal, hogy lebontja azokat amik megvannak. Az erőművek üzemideje elég hosszú, amiket meg lehet hosszabbítani. Itt évtizedekről beszélünk.

Majd hat kitaláltad, hogy mi váltsa fel az atomerőműveket, akkor lehet arról beszélni, hogy de hülyék vagyunk, hogy mi most ilyenbe ruházunk be.

2014. jan. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az atomerőművet építő gazdag nyugati országok névsora: Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Finnország, Franciaország.
2014. jan. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Van egyfelől az aktuális szemléleti irányzat. Van másfelől a tömegek szemlélete, részben a hagyományokon alapulóan. Van harmadfelől a lehetőség, amiben egy ország gondolkodhat. És végül van a személyes ambíció, amely vagy idomul az előbbiekhez, vagy felülírja azokat.

Nagyjából ezek döntik el, ki mit választ.

2014. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!