Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kérdem én Magyarországnak...

Kérdem én Magyarországnak vége van?

Figyelt kérdés
Én mondom, végünk van! Most néztem egy hírműsort ami elborzasztott és felháborított. Az akácfát invazív fajnak akarják nyilvánítani, a magyar erdők 50%-a akácfa! És lehet hogy ki kell majd irtani az egészet ha az EU úgy dönt és helyette egy génmódosított szutykokkal akarják etetni a méheket. Kérdem én abból milyen méz lesz? Ezzel természetesen elpusztítják a TERMÉSZETES méhészetet és a méztermelést, amiben a világ 20 legnagyobbjában vagyunk, Európában pedig a legmagasabb méh sűrűségünk, aminek számos pozitív hatása van.... Az erdőink 50%-áról nem is beszélve, ha azokat kiirtják mekkora kár ér minket?... Én mondom mikor 2004-ben a csatlakozásra szavaztunk szó sem volt arról hogy ránk kényszerítik hogy ki kell irtanunk az akácerdőket, ha ők azt mondják engedélyezni kell a génmódosított mérgező vetőmagokat/növényeket, nem szabályozhatjuk a rezsit, nem tarthatjuk meg a termőföldeket, nem támogathatjuk a saját nemzetgazdaságunkat, magyarul: az EU súlyosan sérti a független belügy alapelvét. A csatlakozás egy nagy k i b a s z á s volt. Gyakorlatilag semmit sem csinálhatunk úgy ahogy akarunk, és cserébe semmit nem kaptunk, sőt rosszabbul élünk mint valaha, mert ha azt lenne hogy oké ezek a dolgok vannak de úgy élünk mint a franciák vagy a németek akkor s z a r o k rá hisz nyilván így a jó mivel én is tapasztalom a saját bőrömön. csakhogy q r v á r a nincs így. Van az EU, és szabályait mindenkinek be kell tartania mondván ez minden tag érdeke és így mindenkinek jó.... menjenek a p i c s á b a, remélem Orbán ezt nem hagyja, mert hogy a baloldalnak füttyentenek nyugatról akkor ők ugranak, az biztos a kérdés hogy a Fidesz is pattan-e és hogy mekkorát....

2014. jan. 31. 20:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

Vissza kéne telepíteni az ősi fafajtákat.

Amúgy meg az EU-ban nem engedélyezettek a GMO növények.

És évente kapunk tőlük pár ezer milliárd forintnyi eurót.

2014. jan. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
Vigyázni kell, hogy az ember ne csak hallgassa áttételesen a dolgokat, hanem nézzen is utána a pontos hírforrásnak, mert nem biztos, hogy fosztogatnak, hanem osztogatnak (vagy fordítva). Ez a (rém)hír megint olyan, mint a mák, hogy nem lehet termeszteni, mert kábszer, annyi a mákostésztának, meg mákoskalácsnak. Na, mégis megmaradtak érdekes módon.
2014. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Pedig én szeretem az akácfát! :)
2014. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
Na, akkor ideje, hogy kilépjünk a rohadt Eu-BÓL
2014. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Mák már nem a régi :D. Már nincs az a fajta vagy nem akkor és úgy szedik le vagy hogy van ez nem is tudom, de amit ma te veszel mákot abból sose fogsz beállni az biztos.


Egyébként a pár ezermilliárddal óvatosan dobálóznék.

1. A nagy része így is úgyis minket illet.

2. Feltételekhez van kötve a felhasználás, amivel biztosítják hogy amivel többet kapunk mint ami jár az a nagy nyugati "fejlesztő" cégeken keresztül vissza is áramoljon.


GMO nincs tiltva egyértelműen az EU-ban. Vannak nagy visszhangot kapott dolgok amiknek a tilalmát sikerült egyenlőre fenntartani, hangsúlyozom egyenlőre, de ha megkötik a szabadkereskedelmi megállapodást akkor eláraszt minket az amerikai moslék amit még a kutyának se adnám oda. Sőt kapaszkodj törvénytelen feltüntetni hogy GMO, mondván hátrányos megkülönböztetés, fogyasztók riogatása ésatöbbiésatöbbi..... Ez lesz itthon is. és ha nálunk tiltanánk a felhasználást vagy köteleznénk a feltüntetést szépen indul a kötelezettségszegési eljárás. Figyeld meg 5-10 év nem kell többet várni.

2014. jan. 31. 20:56
 6/24 anonim ***** válasza:

Ha őshonos fafajtákat akarsz, akkor árasszuk el újra az alföldet ... Pár millió ember, pont a szabályozás miatt lett otthona ..

Inkább legyen akácos, mint sivatag . ( Van más futóhomok védett terület nagyon fontos, de ha élni is akarunk, akkor kell az akác ( nincsenek erdőink )

2014. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Pedig az akácméz az igazi, én is csak azt szeretem.

A sima méz egy idő után megkeménykedik és alig lehet kenyérre kenni, de az akácméz nem keménykedik meg.


Érdekes, hogy az EU milyen precíz ezen a téren,de népesedési, etnikai dolgok terén nagyon nem ilyen.

2014. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Legközelebb mi jön? a paradicsom vagy a burgonya kukorica? vagy a borostyán, amit pár ezer évvel ezelőtt hoztak be?

Helyette legyen génkezelt tölgy vagy mi?

Vannak invazív fafajok, azokat irtani kell ( pl gyalogakác), de akác erdőket már több 100 éve telepítünk és még tudtommal nincsenek természetes akácerdőségek Magyarországon vagyis nem nyomta el sehol se a természetes fafajokat.

2014. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"A sima méz egy idő után megkeménykedik és alig lehet kenyérre kenni, de az akácméz nem keménykedik meg."


De, az is ilyen. Simán megcukrosodik az is.

Amúgy fel kell melegíteni és újra jó lesz.

2014. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

[link]

A "Európai híradó – Remény Spanyolországban" részt tedd 15:40-re kb. onnan kezdődik azt a pár percet mindenképp érdemes rászentelni szerintem.

2014. jan. 31. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!