Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az erdélyieknek miért nem...

Az erdélyieknek miért nem tetszik hogy határon túlra születtek?

Figyelt kérdés

a magyarokról van szó.


alapból 2 nyelvet nagyon könnyen megtanulnak, sőt sokan a németet is a szászok miatt.

Na meg a székelyek miért nem hajlandóak a románot tanulni?



2014. febr. 18. 11:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem, ők ide születtek Magyarországra, csak közben meghúzták rossz helyen a hatást. Ez olyan, mint ahol Te laksz, azt a területet egy határ változtatással hozzá csatolnák a legközelebbi országhoz. Akkor Te sem a haztáron túlra születtél, csak közben hivatalos formában elrabolták azt a területet veled együtt!
2014. febr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

Nos 45% kivanom hogy utodod melto Nadia Comanic legyen aki szegyeli azt hogy valaha magyar volt.....

Ja es ugyanazon atrocitasok erjek de ne Mo-n hisz akkor magyarok is szenvednenek hanem mondjuk Nemetorszagban (ugy is azt szeretned hogy nemetul tudjon) akik megerdemelnek sorsukat hisz ha kialnak melletunk akkor nem lenne olah sem a teruletunkon.

Teszem azt 1867-ben levalasztanak Mo-t Becstol es katonai segitseget nyujtottak volna a kisebsegek ellen.


Kulonben is Magyarorszagnak is joga lett volna egy olyan nepirtasra melyet a franciak csinaltak miutan rajottek hogy csak a fel orszag beszel franciaul....

Es nem csak boltos lehetsz manapsag neten keresztul lehet tanulni es nem nezik a papirt csak tudasod legyen....

Ha megsincs papir megtalaljak a modjat hogy legyen csak csak dolgozzal nekik.Eleg sok magyar el igy hogy meg hivatalos eretsegije sincs es megis jol el mert nem volt hulye romcsi irodalommal az agyat szetcseszni hanem amikor meg fogott jol megtanult programozni valamint egy idegen nyelvet...

Szart az eretsegire es el mint hal a vizben......

De ez neked magas fiam te csak gyere Jasi-ba az olahok koze es dolgoz bozgorkent nekik.:)MARHA:)))

2014. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Csak neked 3-as. Igen megtanulnék!
2014. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem kifejezetten tetszik, hogy hataron tulra szulettem. Igy legalabb nem kell a sok kis pokhendi magyarorszagival egy levegot szivjak.
2014. febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A ma Erdélyben élő magyarok többsége Romániába született... nem 95 éves az átlag erdélyi.. Amúgy a romániai magyarság nagy része (főleg a fiatalok) beszélnek románul, és valljuk be, jól is teszik. Egyik előttem szóló is mondta: Aki nem tanul meg, abból lehet egy kis magyar faluban pénztáros, aki megtanul románul is -emellett magyarul nem felejt el, ezt azért tisztázzuk :D- abból meg lehet mérnök Bukarestben, az Auchan Romania vezérigazgatója Temesváron, a Nagyváradi Közlekedési Vállalat vezetője vagy akár egyetemi tanár Brassóban. Azért nem is tudom, melyik a föltörekvőbb...
2014. febr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekem kifejezetten tetszik, hogy hataron tulra szulettem. Igy legalabb nem kell a sok kis pokhendi magyarorszagival egy levegot szivjak.


Te is széles látókörű vagy. Imádom, amikor a romániai magyarok Magyarországot egy Nyugat-Európai országnak képzelik el.. Hát.. Ez nem így van. Magyarországon olyan az életszínvonal, mint Romániában, itt is van 1,5millió cigány, rengeteg munkanélküli (több, mint Romániában) stb, stb, stb...

2014. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

# 13/16


Gratulálok a nemzeti öntudatodhoz, biztos valami kozmopolita ember lehetsz...

2014. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy ha én erdélybe születnék biztos hogy románnak vallanám magam. (Egyik nagyszülőm szlovák volt, őt úgy magyarosították el 1905-ben).
2014. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 mertigen válasza:
És nem akarsz ismét szlovák lenni ?
2014. máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!