Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért akar Skócia elszakadni...

Miért akar Skócia elszakadni Nagy-Britanniától?

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert Skócia én Anglia két külön ország volt régen, csak az angolok még az 1200-1300-as évek környékén (javítson ki valaki ha tévedek) elfoglalta Skóciát. Baromi sokáig bitorolta. Úgy képzeld el, mint mikor osztrák-magyar monarchia volt itthon.


Persze, hogy elakarnak szakadni! Hiszen fegyverrel vették el az egész területet. Mi is független Magyarország szerettünk volna lenni, ők is Független Skócia.


(zárójelben megjegyzem, innen onnan felszedett információim vannak a témában, nem olvastam még konkrétan utána)

2014. febr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 rémuralom ***** válasza:
22%
Az innen-onnan felszedett információid, kedves első, valami kétségbeesett nacionalista hőbörgőportálról, például az Alfahírről vagy a Kurucról származhatnak. Nyilván vannak skótok, akik ezért akadnak elszakadni, de ők nincsenek annyian, hogy rájuk lehessen alapozni egy népszavazási kampányt. Amiért sok skót fontolgatja, hogy az elszakadásra szavazzon, az csak és kizárólag a dolog pénzügyi-gazdasági része. (Így van, nem csak a zsidók "árulják el a hazájukat", ha pénzt szagolnak.) A brit tengeri olajmezők túlnyomó többsége a skót partokhoz közel van, Skócia az ezekből befolyó bevételből ugyanakkor nevetségesen keveset lát, hiszen azok a központi brit kormányt illetik. A továbbiakban azon megy a vita, hogy a függetlenséggel járó rengeteg apró hátrány összhatását ellensúlyozni fogja-e, hogy a skót kormány lesz felelős a skót olajért, vagy ennyi miatt nem éri meg elszakadni.
2014. febr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert gazdaságilag képes a lakosainak ugyanazt az életszínvonalat biztosítani a skótok számára mint az angoloknak, de a brit parlament ellenérdekelt ebben. A skótok többsége ezt elég rosszul viselik, hogy az általuk megtermelt és értékesített javakból nem sokat látnak viszont a skótok.


Jelentős európai pénzügyi központ Edinborugh Skócia kvázi fővárosa (London árnyékában persze), igencsak fejlett iparral és mezőgazdasággal rendelkező ország és a brit hozzáadott érték előállítás nem elhanyagolható része is itt zajlik. Arról nem is beszélve, hogy jelentős fosszilis erőforrás és energiaexportőr is, aminek az angolok a primer haszonélvezői, amiről nem akarnak lemondani.

Skócia életképessége sem vitatott, az 1707-es (újra)egyesülésig szuverén államként is megállta a helyét, tehát a történelmi "jogalap" is megvan a dologhoz, ráadásul Írország kiválásával meg már példa is volt a dologra.

Ha bővebben érdekel:

[link]


Amit többek között buknának vele az a Londonból szervezett igencsak jól működő infrastrukturális beruházások, amit Anglia más részéből hozattak át olcsón, az egy csöppet megdrágul, ahogy a brit állam vállalatok része is kivonulhat onnan. Ezt kell mérlegelnie a skótoknak, hogy az minden téren való önrendelkezés könnyen kiszúrható előnyei, vagy a számos kisebb nagyobb kellemetlenség nyom többet a latba.

2014. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Az innen-onnan felszedett információid, kedves első, valami kétségbeesett nacionalista hőbörgőportálról, például az Alfahírről vagy a Kurucról származhatnak."


Köszi a megítélést, nem olvasom ezeket a portálokat.


Az innen onnan szedett információim olyanok, mint más innen onnan felszedett információi. Kurv.a kedvesen hozzá tettem, hogy javítson ki valaki ha tévedek, hiszen nem vagyok egyáltalán szakértő, de gondolom efelett te csak úgy elsiklottál.

Köszi a kioktatást Mr. szakértő. Amúgy én is ismerlek ám téged. Barna hajú, barna szemű, fehér bőrű egyén vagy, (leggyakoribb külső) és biztosan Nagy a vezetékneved, hiszen az van legtöbb Magyarországon és most itt ugyebár általánosítgatunk nem?

2014. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Minden elszakadási igény lényege, hogy az elszakadni vágyók úgy gondolják, önállóan jobb lesz. De ebből nem következik, hogy ezt tudják is.

Ahhoz adatok kellenek,hogy pontos választ lehessen adni. Általában a kicsi önálló országok, ha nincs jól megalapozott presztízsük, akkor rosszabbul járnak. Ez alól az a kivétel, ha különféle etnikai diszkrimináció áll fenn.

A skótoknál ez nem igaz, az elszakadást szubjektív nemzeti érzelmek motiválják, de senki nem tudja megmondani, hogy valóban jól járnak-e ezzel. Általában hasznosabb a megegyezés, a legfontosabb igény érvényesítése, cserében a többiről való lemondás. A megegyezés a legtöbbször előnyösebb más változatoknál.

2014. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mert Skócia én Anglia két külön ország volt régen, csak az angolok még az 1200-1300-as évek környékén (javítson ki valaki ha tévedek) elfoglalta Skóciát."


Akkor azért én kijavítalak, mert ez így csípi a szememet. :) Skócia egészen a 17. század legelejéig teljesen független volt Angliától. Azt megelőzően, bár voltak kísérletek több angol uralkodó részéről is arra, hogy meghódítsák Skóciát, ezek igazán tartós eredményt sosem hoztak. 1603-ban aztán, amikor I. Erzsébet utód nélkül halt meg, a skót király, Jakab volt az, aki megörökölte az angol trónt, és áthelyezte a székhelyét Londonba.

2014. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!