Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna miért ilyen TUTYIMUTYI...

Ukrajna miért ilyen TUTYIMUTYI? Miért nem küldi oda a több százezer fős hadseregét és kergeti ki azt a pár ezer gépfegyveres orosz katonát?

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Mert nem akarják a saját pusztulásukat.
2014. márc. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert jelenleg az újonnan felálló hatalom és kormány még nem elég erős, nem rendezett.Másrészt, bár Ukrajnának is többszázezer fős hadserege van, az oroszoknak még nagyobb.Továbbá az sem tiszta még, hogy ha sor kerülne egy esetleges ukrán-orosz fegyveres konfliktusra, az EU és az Egyesült Államok hogyan döntene, miként cselekedne.Mert sajnos egy fegyveres konfliktusban a szolidáris nyilatkozatokkal és támogató szavakkal sokra nem lehet menni.Na ezért.
2014. márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját helyzetét rontaná.

És szerinted Oroszország mit lépne? A következő lépés már nem "pár ezer gépfegyveres orosz katona" lenne, hanem mondjuk 1 millió.

2014. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted Oroszország mindezt széttárt karokkal nézné?
2014. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 progizo ***** válasza:
100%

Ha ki is kergetné a gépfegyvereseket, jönnének újabb oroszok, de azok már T-90-es harckocsikkal meg a legújabb Mig és Szuhoj vadászgépekkel, és csak kis idő kérdése lenne, hogy az ukrán T-72-esekből mikor fogy ki a gázolaj, merthogy Oroszországtól nem fognak üzemanyagot kapni, az egyszer biztos.

Ja, és most olvastam egy hírportálon, hogy bár mozgósítják az ukrán tartalékosokat is, de még a kézifegyverrel és egyenruhával való ellátásuk is gondot okoz.

Ennyit az ukrán hadseregről.

2014. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Azt az apróságot se felejtsük el, hogy ahol most az a pár ezer gépfegyveres orosz katona ücsörög egy olyan terület ahol többségben vannak az oroszok. Valószínű hogy az ottani lakosság nagy része jobban örül az oroszoknak, mint az ukrán hadseregnek.
2014. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt olvastam akiket küldtek azok átálltak. Ezért most a kárpátaljai magyar kisebbségből próbálnak csapatot verbuválni, hogy legalább egy lövés eldördüljön, amire reagálhat a Nato. Amennyiben ezt el akarja kerülni Putyin elég ha visszaigéri Kárpátalját, bár enélkül sem hinném, hogy az ott élő magyaroknak kedvük lenne lemészároltani magukaz az oroszokkal egy két agyament ukrán politikus érdekében.
2014. márc. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 -es válaszoló, azt én is hallottam, hogy az odaküldött Ukrán csapatok átálltak az Oroszokhoz, de én arról semmit nem hallottam, hogy az Ukránok a Kárpátalljai magyarokból toboroznának, ami egyébként nem rossz lépés, lévén ezzel választás elé állítják az Uniót.

De én csak annyit tudok, hogy most az itteni Ukrán katonai csapatokat vezénylik át oda, hiszen az itteniek még nyilván jobban a mostani Kormányhoz hűek, mint az Oroszokhoz.

Egyébként én sajnálnám ha az Ukrán hadsereg széthullana, mivel megvédeni a hazájukat éppen elegen lettek volna.

2014. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!