Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi zajlik Oroszország és...

Mi zajlik Oroszország és Ukrajna között?

Figyelt kérdés
Sokan azt híresztelik, hogy kitör a harmadik világháború, és esetleg ez ránk is hatással lehet, mivel szomszédos országok vagyunk. És bár Orbán Viktor azt nyilatkozta, szeretné, ha Magyarország nem avatkozna bele, megszületett a döntés, hogy Ukrajna oldalán fogunk állni. Mennyi és mi igaz ebből? Köze van az ukrajnai polgárháborúhoz?

2014. márc. 3. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Bónusz kérdés:


Ez a "mi zajlik ukrajna és oroszok között" kérdés a 24321. vagy a 24322. a mai napon?

2014. márc. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

ˇSokan azt híresztelik, hogy kitör a harmadik világháború, és esetleg ez ránk is hatással lehetˇ


hát ha kitör a 3. vh akkor az mindenkire hatással lesz :D

2014. márc. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

"Világháború lesz?"

"Miért nem foglaljuk vissza Kárpátalját?"

"Oroszország elfoglalja Európát?"

"Ha az oroszok megtámadják az ukránokat, akkor mi lesz velünk?"


:D Annyi 20ezres kéne nekem ahány ilyen kérdést láttam szombat óta, gazdag ember lennék...

2014. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
engem inkább az érdekelne, hogy MI FOLYIK GYÖNGYÖSÖN???
2014. márc. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

" Ő csak visszaveszi ami az övé, katonai erővel, senkit be nem avatva minden szerződést megszegve, fenyegetve a teljes nyugatot és tudjátok mit...igaz is, dögöljenek meg a liberális nyugatiak meg ezek a demokratikus EU országok is nem? K*RVÁRA FOGALMATOK SINCS SEMMIRŐL IDIÓTA MAGYARKODÓ KIS G*CIK AZ A HELYZET"


Szerintem egy másik kérdésnél már ön tanúbizonyságot tett, de önnek tényleg nincs józan esze (mint, ahogy a sok magyarkodónak sem akik szerint itt az ideje visszavenni kárpátalját meg hasonlók...).


Szóval bizonyos okok miatt az úgy nevezett nyugati politikusok ignorálják, de valójában az oroszok igencsak jól ügyeskedtek politikailag. Egyrészt a Krími félsziget autonóm elnöke segítséget kért az oroszoktól, valamint megkérdőjelezhető, hogy viktor janukovics leváltása mennyire legális, épp ezért fontos, hogy ő is segítséget kért az oroszoktól.


Tehát az oroszoknak van egy viszonylagos politikai joga, hogy "békesegítő" katonáik tartózkodjanak a Krími félszigeten, ezzel szemben mint mondtam, sem a NATO-nak sem az EU-nek nincs politikai joga, hogy katonákat küldjön. (és véleményem szerint nem is akarnak, egy Ukrajna miatt senki nem igazán akar háborút)


Természetesen ez megváltozhat, ha az orosz katonák túllépik a Krími félsziget határait, mondjuk közép vagy nyugat Ukrajna felé.


Ukrajna se nem NATO, se nem EU tag, ezért egyenlőre katonailag nem igazán avatkozhatnak be (Jugoszláviában egy népirtásnak kellett bekövetkeznie, hogy beavatkozzanak).


Valamint, aki képes olvasni híreket az interneten, az tudhatja, hogy dél és kelet Ukrajna lakosságának nagy része orosz, a maradék többsége pedig orosz párti ukrán. Emiatt van az, hogy sok ukrán katona áll át az oroszokhoz valamint, több kelet ukrajnai városban is lázadoznak, hogy legyen népszavazás az Oroszországhoz való csatlakozásról.


Summa summarum: Az oroszok nem akarnak háborút. Pontosan tudják, hogy politikailag, helyi népszavazásokkal könnyedén övék lehet kelet, dél Ukrajna. Ezt pedig a mostani ideiglenes ukrajnai kormány is tudja, szóval háború valószínűleg akkor lesz, ha az ukránok kirobbantják és majd esetleg az oroszokra fogják. Természetesen azt is tudják, hogy semmi esélyük egyedül, ezért nem csoda, hogy próbálják befeketíteni a mostani orosz akciókat. (pl: ma elterjedt, hogy az oroszok ultimátumot adtak Ukrajnának, utána meg kiderült, hogy ez csak egy ukrán hírügynökség kacsája volt amit mind az ukrán védelmi minisztérium, mind az orosz védelmi minisztérium cáfolt.)

2014. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Mocskosul oroszpárti vagy.
2014. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mocskosul oroszpárti vagy."


Gondolod? :)



Ha szerinted rosszul írtam valamit, kérlek cáfold meg. Ennyi...


Nyugodtan mondogathatod, hogy mennyire korrupt Oroszország, mennyire diktatórikus Putyin (mivel ezek igazak). Nem vagyok orosz párti szóval nem igazán érdekel.... :)

Egyszerűen csak tényszerűen leírtam, hogy mi a helyzet jelenleg.

2014. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 T-55 2.0 ***** válasza:
Van egy kis szkander,aminek a vége borítékolható. Van még valaki aki nem unja a témát?
2014. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az történik hogy Oroszország visszafoglalja azt a területet, amit ő adott az Ukránoknak ajándékba! fél évszázaddal ezelőtt. Valójában az ukránoknak nem is kell, hiszen egyébként is az oroszok bitorolták a mai napig. Annál inkább fontos stratégiai központ lehetne pl.az EU-nak és a NATO-nak amitől viszont Putyin fél.
2014. márc. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!