Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire egyszerű megkapni a...

Mennyire egyszerű megkapni a szlovák állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Bizonyítani kell, hogy valaki magyarként a felvidéken született (Szlovákia déli része), és akkor azonnal megkapja? Vagy hogy van?

Mert nem vagyok felvidéki, viszont munka szempontból nekem előnyösebb lenne a szlovák állampolgárság.


Akkor esélytelen, hogy gyorsan megkapom? Tudom, hogy a magyar elveszik, de mi ennek a menete?


Mert azt hallottam, hogy aki a felvidékről származik (bár én nem onnan), annak megadják automatikusan. Vagy hogy van ez?



2014. márc. 13. 10:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy átlagba 5 évet kellene ott élni. De nincs egyszerűbb módja?
2014. márc. 13. 10:20
 2/7 A kérdező kommentje:
Vagyis nem egyszerűbb, hanem gyorsabb.
2014. márc. 13. 10:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért, most melyik ország állampolgára vagy? Ha Magyarországé, akkor miért lenne jobb neked a szlovák állampolgárság? Mindkét ország az EU tagja.


Magyar állampolgár létemre én is Szlovákiában élek és dolgozom. Nem látom be, mitől lenne nekem jobb szlovák állampolgárnak lenni. Amíg EU-s útleveled van, szerintem tök mindegy, hogy azt az EU melyik tagállama állította ki. Ugyanúgy lakhatsz, dolgozhatsz abban az országban amelyikben csak a kedved tartja. Erről szól ez az egész.

2014. márc. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, de szeretnék szlovák állampolgárságot. Magyar állampolgárságom van.
2014. márc. 13. 12:19
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
Kijelented, hogy a nagyapádat kényszerrel magyarizálta Horthy és máris a vitrinben vagy mint megtért elmagyarosított szlovák. Ők már évek óta osztogatják az állampolgárságot külföldön. Csak azt az elvet valják, hogy amit szabad Jupiternek, nem szabad.....a magyaroknak.
2014. márc. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mi ez komoly?

Hogy valaki ezt mondja akkor máris megkapja? Vagy csak hülyéskedsz?

2014. márc. 14. 08:07
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
100%
Volt, de már megváltozott, ma már ehez kell még három év ott élés.
2014. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!