Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szlovák állampolgár vagyok,...

Ha szlovák állampolgár vagyok, és férjem is az, de a baba Magyarországon születne, akkor milyen állampolgárságot kapna?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem akarok Magyarországon szülni, de a barátnőm váltig állítja, hogy ahol születik olyat kap, de szerintem meg a szülők után szlovák államplgárságot kapna a baba is. Tudja valaki a helyes választ?
2010. máj. 2. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Magyart.
2010. máj. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a baba a szülők után kapja az állampolgárságot, tehát pl hiába szülnél egy brit nyaralás alatt, a gyereketek akkor sem kaphatná meg az angol állampolgárságot, mivel mind a ketten szlovákok vagytok. Gondolom ez így van nálunk is. Hogy abban az esetben mivan, ha az egyik szülő ilyen a másik olyan állampolgár, azt sajna nem tudom, de akkor valószínűbb hogy megkap egy másik állampolgárságot (is).
2010. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Barátnőm anyukája orosz (orosz állampolgár is) az apja pedig roma származású , magyar állampolgár, és a barátnőm Moszkvában született, orosz állampolgár lett, az öccse pedig Mo-n született, ő pedig magyar állampolgár lett.
2010. máj. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szlovak allampolgar lenne.
2010. máj. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az állampolgáráság megadásának kérdésében 2 féle elv van: a származás elve, és a születés helyének elve. Az első azt jelenti, hogy a gyerek -függetlenül attól, hogy hol születik, olyan állampolgárságú lesz, mint a szülei. A második pedig azt jelenti, hogy annak az államnak az állapolgára lesz, ahol születik. Az államok maguk döntik el, melyik elvet alkalmazzák. Magyarorszg a származás elvét alkalmazza, amely szerit tehát a baba olyan állapolgárságú lesz, mint a szülei. A ti esetetekben tehát szolvák lesz. Akkor lehetne magyar, ha legalább az egyik szülője magyar állampolgár lenne.

Egy ügyvéd

2010. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Akkor úgy néz ki mégis én tudtam jól.

2010. máj. 2. 10:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Igaza van az ügyvédnek!

Gondoljatok bele, mi lenne, ha a baba a születési ország állampolgárságát kapná! Mindenki a jóléti államokba menne szülni, utána pedig a baba állampolgárságára hivatkozva ott akarna letelepedni!

2010. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha az anya nemzetisége szlovák akkor a babáé is!!
2010. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szlovák lenne. Lányom Angliában született és nem kapott angol állampolgárságot. A gyerek a szülei állampolgárságát örökli.
2010. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az ügyvéd teljesen helyesen írta le a dolgot,én is tanultam állampolgársági dolgokat, magam sem írhattam volna szebben
2010. máj. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!