Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok, mekkora a...

Mit gondoltok, mekkora a valószínűsége, hogy az Ukrán-Orosz helyzet következményeként, egy esetleges harmadik világháború kialakuljon?

Figyelt kérdés
Szerintem elég jó esély van rá sajnos. De tőlem okosabb emberek véleményére vagyok kíváncsi.
2014. márc. 14. 07:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
8%
2014. márc. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz ebből világháború.

Az USA/EU/NATO nem akar háborús konfliktust az oroszokkal. Kína is kijelentette, hogy a diplomatikus megoldás mellett áll, és elítéli az erőszakos orosz terjeszkedést.

Ez a konfliktus nagyon hasonlít az orosz-grúz háborúra. Leszakítják a Krím-félszigetet (amit anno Hruscsov csapott Ukrajnához a Szu. idején, de már akkor is orosz többségű volt), meg esetleg Kelet-Ukrajna egy részét, ahol oroszok élnek. Az orosz-grúz háború idején is "csak" Abháziát és Dél-Oszétiát szállták meg, ahol nem grúzok élnek.

2014. márc. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 15%-ot adok rá ebben az esetben. Az USA és a NATO nem fog megkockáztatni egy szkandert Putyinnal egy olyan terület miatt, amit mindenki tud hogy melyik országnál lenne a helye. A vasárnapi népszavazáson kicsit lehűtik a kedélyeket az oroszok.
2014. márc. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
0%
2014. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Marha nagy a valószínűsége, hogy a németek és az oroszok 100 éven belül harmadszor is belerángassanak minket az Ukrajna természeti kincseiért indított világháborújukba. Százalékokról nem érdemes beszélni, hiszen az egyedi történelmi események nem ismétlődnek. Különben is, mi itt a teljes eseményrendszer?
2014. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2014. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincs semmi realitása. Nemzetközi szinten nem érdekli a nagyhatalmakat az egész annyira, hogy egy harmadik világháborút megkockáztassanak. És ezt nem én találtam ki, hanem egy biztonságpolitikai szakértő, de egyetértek vele! Hál' Isten!
2014. márc. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én azért kicsit borusabban látom a dolgokat. mindenki hadgyakorlatozik,stb..... a másik,a nagyhatalmaknak sok mindent megér,hogy bizonyítsák az erejüket,és hogy ki a hatalmasabb. egyébként is. sokan vagyunk már a földön. sajnos szükség van egy nagyobb "népesség fogyásra",illetve egy vilg égés utáni újra építkezésre,hogy ismét gazdagabbak legyenek,akik most is azok..... ez az én véleményem. szerintem hetekre,esetleg hónapokra lehetünk a bajtól.
2014. márc. 14. 20:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Mintha az apámat olvasnám. Szerinte is a jólét alapja a háború. Természetes, hogy ilyenkor mindenki erőt demonstrál, de az a 15 db F16-os minden csak nem erő.
2014. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Jólét alapja a háború". Jesus facepalm!

Te van róla fogalmatok, milyen lenne egy harmadik világháború? Atomfegyverek, meg első nap 2 milliárd áldozat, ezt tartom reálisnak.

Nagy "jólét" lenne, meg a második világháborúban is fene nagy "jólét" volt szerte az országban, de Donnál is...

2014. márc. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!