Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU beveti az ígért szankció...

Az EU beveti az ígért szankciókat Oroszország ellen?

Figyelt kérdés
2014. márc. 19. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Jah ezzel együtt az olajat sem igényli... Nem valószínű.
2014. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Dehogy veti, jobban függ az oroszoktól az EU annál, minthogy ezt tönkretegyék egy "nevenincs" ország miatt. Majd a közvélemény kedvéért néhány teljesen jelképes szankciót kivetnek ami a kutyát nem érdekli, és kész.
2014. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Hát persze, meg a USA is. USA állampapírjai jó részt orosz és kínai kezekben vannak, ha ezek az oroszok kidobják őket a piacra, akkor a dollár bedől.

Oroszország látja el fél Európát nyersanyagokkal, megteheti, hogy elzárja, és akkor mindenki csinálhat, amit akar. Szóval ki is szankcionál kit? Sok hülye barom nyugatról, mi a franc köze van nekik ehhez az egészhez? Nehogy már ők mondják meg, hogy mi a jó a krím lakosságnak. Azt majd ők eldöntik, pontosabban már el is döntötték. Ennyi, nem kell vele foglalkozni a továbbiakban. Éltek az önrendelkezéssel.

2014. márc. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Pont egymás alatt:

» Oroszország beveti az ígért szankciókat az EU ellen?

» Az EU beveti az ígért szankciókat Oroszország ellen?

LOL

....

Válasz a kérdésedre: nem tudom.

2014. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki azt mondja h ha az oroszok elzárják a gáz-t Európa becsődöl. Egy biztos h ha elzárják az nagyon keményen fog hatni az EU-ra, de az eunak is vannak gáz tartalékai illetve itt is van kitermelés csak spórolós ütemben folyik és inkább a ruszkiktól vásárolják és azt is hozzá tenném más beszállító is van a világon az oroszokon kívül. Amiről pedig senki nem beszél h Oroszországot csak egyetlen egy dolog tartja életben még pedig a gáz eladása. Na most h megállítani a gáz exportot az egyik legnagyobb felvásárlója felé akkor az azt jelenti h Oroszországnak óriási kiesései lesznek ami saját véleményem alapján hamarabb tönkre fogja tenni Oroszországot mint európát.
2014. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Beveti. Egyrészt ez az első (a makettrepülők szárnyfesztávolságának szabványosításánál nagyobb horderejű ) kérdés amiben az Uniós tagállamok mindegyike külön győzködés nélkül is egyetért, ezt a ziccert az Uniós vezetés nem hagyja figyelmen kívül, hogy az Unió (mint a világ legnagyobb szoros gazdasági tömörülése, ennek megfelelő pénzügyi és kereskedelmi befolyással) tarthasson végre egy erődemonstrációt, mind a határain belül és kívül. Mert eddig úgy igazán senki nem vette ezt a tömörülést komolyan, a tagállamok némelyikét igen, de magát a szervezetet és a vezetést pont nem.



Gazdaságilag kötélhúzást a nagyobb nyeri és az véletlenül sem Oroszország. Az EU némi angolszász hátszéllel el tudja, érni hogy a nyugati technológia és tőke rohadt gyorsan elhagyja Oroszországot, vagy legalábbis megkövetelje a felárárt a maradásnak és teríti otthon, vagy a világ többi kevéssé oroszbarát részén, vagy éppen olyan államokkal (Kína,India és konszolidálódni látszó Irán) amik hajlanának az oroszok, de néhány kölcsönösen előnyös üzlettel leszerelhetőek.


Az innováció kivéreztetésével, a közös komolyabb projektek felmondásával/jegelésével az orosz államkötvények megborulása és a monetáris krízis, amit a valuta és áruhiány is tetézni fog, ami néhány évtizedre taccsra vágja Oroszországot.


Az oroszok kezében az olajon és a nyugatihoz képest elenyésző tőke van és az egyetlen fegyverük a kőolaj meg a földgáz. Egyrészt a konszolidálódó Iránnak meg a többi öbölmenti államnak is nyújthat anyagi és szóbeli támogatást is Nyugat, ami a gázcsapokat újranyithatja, ha esetleg minden kötél szakad, másrészt a masszív európai áramtúltermelést is befoghatjuk legrosszabb esetben fűtésre. De Oroszország többet bukna még ezzel a lépéssel is. Alapvetően a teljes európai kapacitásának csak a harmadát tudja átcsoportosítani másfele, ráadásul ezt a kapacitástöbbletet nem tudja olyan feltételekkel elsózni, mint amilyennel Európába teríti, minimális EU- diplomáciai turné után. Legjobb esetben is ráfizet a dologra, csökken a valutaáramlás is az országban, azon kívül hogy az ezzel ügyködő gigászi cégek is alaposan megroppannak, aminek gazdasági hatásai szépen begyűrűznek, amúgy sem fényesen teljesítő orosz gazdaságba. Az irtózatossá duzzadt valuta meg pénzhiány, meg a korábban említett embargó egyéb következményei a putyini konszolidáció után elért politikai stabilitását is megrendíti az Orosz Föderációnak.


Minden feltétel adott az orosz medve leterítéséhez, a közvélemény hangulata, a gyilkos fegyver, a referendumra adott visszajelzések alapján egyenlőre Oroszország egyedül van, szóval a dolog kivitelezhető, csak hát neki kell lendülni. Aminek az esélyei igen komolyak, mert az oroszok egy hatalmas lépéssel átlépték azt a vonalat, amit a nyugat az egyezkedések során meghúzott.

2014. márc. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Közel sem olyan fontos európa ugyanis Kína akar és lesz is a legnagyobb felvásárlója az orosz olajnak. Irán a büdös életben nem fog kompromittálni nyugattal. [link]

Vannak még vásárlói az olajnak. Ne feledkezzünk meg a töménytelen adósságról amiben európa nyügéődik. Anglia, velence és a többiek nem véletlen akarnak kilépni. töménytelen segélyre volt szüksége a Görögöknek mivel ott is euró van. A dollár árfolyama pedig minden évben romlik. töménytelen infláció van mivel annyi hitele van Kína felé. Az orosz és szaúdi olajmágnások pedig nagyon is tisztában vannak azzal hogy nyugat gyenge lábakon áll a média akármennyire is mást állít.

2014. márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Mikor fogja olyan a nyugati technológia olyannyira rohadt gyorsan elhagyni Oroszországot, hogy ne legyen szükségünk kőolajra és földgázra? Oroszország olyan hatalmas természeti kincsekben, hogy egy autarkiába való kényszerültség se döntené meg az országot. A tőkét helyettesíti a géppuska, lenyomják az exportot a FÁK torkán.
2014. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Közel sem olyan fontos európa ugyanis Kína akar és lesz is a legnagyobb felvásárlója az orosz olajnak. Irán a büdös életben nem fog kompromittálni nyugattal. [link] "


Már hogyne kompromittálódna, ha ráígérünk az orosz elvtársakra, meg ha jól rémlik az EU hírdetett embargót Irán ellen és nem fordítva, ha az elég lazán oldott embargót feloldjuk és a korábbi status quot visszaállítjuk, ami Irán számára előnyösebb, mint a mostani nyomottáras és mennyiségileg is szerényebb akció. Az Ahmadinezsád meg az utódja Hasszan Rohani közötti erős kontraszt, meg persze a politikai aréna összes fórumán is eladhatóvá teszi a dolgot.


Az olajvezeték(ek) meg csak négy év múlva épül(nek) meg a legjobb esetben, addig sok víz lefolyik még a Jangcén. Csúsznak a megszorult oroszok, Kína is változtathat a feltételeken nem garantált a határidőre való átadás. De tegyük fel, hogy ez összejön akkor is egy ciklusnyi időt át kell vészelnie úgy Oroszország, hogy egyszerűen fizikailag képtelen arra, hogy az európai exportjának kétharmadával más valakit boldogítson. Ami nem két fillér.


Az európai adósságok mértéke és mikéntje teljesen irreleváns, ugyanis a krími konfliktus nemigazán érinti, mivel jórészt az Unión belüli magán és állami körbetartozás, a maradéknak a 90%-a pedig az USA és Japán kezében van. Önmagában pedig egészen kezelhető szinte van, főleg hogy amelyik tagállamnak buknia kellet az már bukott lényegében, az európai recesszió tavaly már véget ért.


A valutaerősség meg teljesen érdektelen, de ha annyira ragaszkodsz, hozzá nézd meg a rubel és jüan árfolyamának alakulását 15 évre visszamenőleg, aztán hasonlítsd össze a dolláréval, de persze az euróval szemben sokkal szembetűnőbb lesz a dolog. A kinek vannak a kezében az állampapírok játék is hülyeség, hisz az USA a Kína első számú és legerősebb fogyasztója, meg persze a technológia import jó része is onnan származik. Ha Kína döntené a jenki óriást abba ő is beledöglene.


"Mikor fogja olyan a nyugati technológia olyannyira rohadt gyorsan elhagyni Oroszországot, hogy ne legyen szükségünk kőolajra és földgázra?"


Európa elég lassan növekszik, így a fogyasztás sem bővül másrészt mivel az öreg kontinens a zöldek fellegvára, amúgy is spórolunk az energiával, ami van az is egyre kevésbé fosszilis és oroszfüggő. Ha az oroszok keménykedni akarnak (amire már reflektáltam korábban), akkor rágyorsít egyrészt a zöld projektekre, illetve addig is a tartalékokhoz és az egyéb utakra szervez át.

2014. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#6

Ezeket mégis honnan szedted?

Az a legrosszabb és a legfélrevezetőbb az írásodban, hogy úgy adod elő, mintha értenél hozzá, lennének ismereteid és azokat szintetizálni tudnád, reális következtetéseket vonnál le.

Olyan szakmainak ható stílusban írsz, hogy van aki elhiszi.


Nem kell szeretni Oroszországot, de attól még a valóságot sem kell és nem is lehet eltorzítani.

Amiket írtál ábrándozás.

2014. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!