Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A tótoknál nem szakad le a...

A tótoknál nem szakad le a plafon az orbitális hazugságok miatt?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom sajnos hogy a szlovák történelemoktatás (már ha van ilyen) egy nagy 0 (nulla)


1.KrasznaHorka váráról azt hiszik hogy az övék volt, szlovákok építették

2.Balatont is maguknak képzelik "Mud lake"-nek vagy minek hívják.

3.Mostmár a tokaji márkanevet is maguknak követelik.

4.Mi lesz a következő? Az hogy ők már 3 trillió éve itt vannak és Mo a szlovákok földje?


Közben a hazaáruló kormány nem csinál semmit.


És van aki ezt elhiszi ?


2009. dec. 16. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
hogy szakadna rájuk a plafon
2009. dec. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
hallottam már olyanról, hogy a szlovákok hazudnak ilyen témában, de erről még speciel nem, hogy téved történelmet tanítanak ami nyilvánvalóan nem igaz. honnan az információd?
2009. dec. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"téves történelmet tanítanak ami nyilvánvalóan nem igaz."


Ezt nem tudhatom biztosan, de gondolom ígyvan, mert akkor honnan vennék ezeket a baromságokat ?

Elég elolvasni pár internetes hozzászólást, de majd keresek forrást tankönyvekben is.

2009. dec. 16. 23:26
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Jól figyeld meg őket, mert amit ők csinálnak, az pontosan olyan színvonalú, mint amit Magyarországon a "tótozók" művelnek.
2009. dec. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%

Alá tudod bármelyik állításodat támasztani? Mert még egyikről sem hallottam, hogy így oktatnák, vagy maguknak követelnék a tokaji márkanevet.

Jó volna egy link, mert addig ez csak egy mélymagyarok között terjengő urban legend.

2009. dec. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

te figyu nem vagyok egy liberális jogvédő meg szlovákvédő, én is felháborítónak találok dolgokat, de amit itt írsz az nem állja meg így a helyét, hogy csak úgy gondolod, hogy biztos így van azért mert amit csinálnak.


Itthon a cigányoknak sem tanítottak semmi rosszat mégis olyanok lettek amilyenek, szal nem feltétlenül ettől lenne ez.


2. voltam.

2009. dec. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
A Tokajit tényleg követelik, csak nem kizárólagosan maguknak, hanem, hogy ők is használhassák. Én ezzel se értek egyet, a Tokaji az egy hungaricum, nehogy már ők akarjanak belőle pénzt csinálni. A többiről még nem hallottam, de el tudom képzelni, érthető, itt vannak egy országban, amelynek egész területe 900 évig déli szomszédjuké volt, és az azutáni 80 évben pedig észak-nyugati szomszédjukhoz tartoztak, és mindössze 16 éve önállóak, még jó, hogy mindenre próbálnak valami alternatív elméletet kitalálni, hogy az igazából miért is ősi szlovák dolog. Persze ettől függetlenül elítélem az ilyet, úgy gondolom, hogy a szlovákok örüljenek hogy megkapták a földet, ne akarják még a történelmet is meghamisítani. Egyszer beszéltem egy idős bácsival, Szlovákiában, aki szlovákiai magyar volt, ő mondta, hogy:"Ezek mindent loptak, a kultúrát meg a földet tőlünk, a nyelvet pedig a csehektől". Habár ez így nyilván kissé túlzás, de azért van benne valami. Ugyanakkor azért itthon is szakadozhatna rendesen a plafon, ha nem is a történelemoktatás miatt, de van itthon is bőven hazudozás, szóval ebben nem hinném, hogy sokkal jobbak vagyunk a szlovákoknál.
2009. dec. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezt a Tokaj dolgot Én is olvastam!
2009. dec. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen a Tokaj nevet is követelik,meg olyan hazugságokat állitanak ,hogy Szent István 2/3 részt szlovák volt(ez is vicces ,2/3 rész...),meg ,hogy Csák Máté szlovák király volt,meg ,hogy a kettős keresztet mi vettük át tőlük,általában amúgy is szokásuk ,hogy nagy magyar személységek neveit igyekeznek szlovákra forditani,és igy (szlovákként)irnak róluk még a történelem könyvekben(!) is...hazudozók....
2009. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

[link]


"...Ebben a fejezetben éppen azt bizonygatja, hogy a kettőskereszt a szlovák nagymorva birodalom jelképe lett volna, holott még le is írja, hogy (egyelőre!) nem találták ennek régészeti nyomát sehol, de van elég okuk azt állítani, hogy ez így volt. Éppen Szent István fentebb jelzett ábrázolásával akarja közvetve igazolni, hiszen az Árpádok nemzetsége csak a szlovákoktól vehette át a jelképet.


A szlovák történetírásban ugyanis a talán, esetleg, lehetséges, elképzelhető, minden valószínűség szerint kifejezések bizonyíték értékűek. Így került be a szlovák alkotmány első mondatába a nagymorva hagyomány, és így lett országcímer az apostoli kettőskereszt. Mindezek után már ne csodálkozzunk azon, ha még a szlovák irodalmi szövegek is tele vannak olyan kijelentésekkel, hogy mi magyarok mindent a szlovákoktól tanultunk, vettünk át..."


Kettőskereszt: Köszönöm ,erről meg is feledkeztem, hogy azt már el is lopták.


[link]

2009. dec. 17. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!