Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nagykorú gyerekem beperelt...

A nagykorú gyerekem beperelt rokontartásért, nem tárgyalásra kaptam idézést hanem meghallgatásra? Mi a különbség? Ha a keresetlevelébe hazugságok vannak hivatkozhatok érdemtelenségre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A meghallgatás azt jelenti,hogy veled is elbeszélgetnek,megadják az esélyt hogy a te részedről is elmond az igazságot.Erre mondják,hogy meg kell hallgatni a másik felet is.

Ilyenkor nem csak téged,hanem olyan tanúkat is meghallgatnak akik szintén érdekeltek az ügyben.Akik tudják mi történt.

Csak kíváncsiság.(nekem is felnőtt fiam van,bár mi nagyon jó kapcsolatban vagyunk) de hogy jut el idáig egy gyerek-szülő hogy a sajt gyereke beperelje???

Mint szülő ezt érdemled??Vagy mi volt a gond??

39/N

2011. aug. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
JA még valamit.HA úgy érzed hogy hazugságokat állít a gyermeked,és tudod bizonyítani az ellenkezőjét akkor igen megteheted,hogy érdemtelenségre hivatkozol. Egy csak egy megbeszélés.Ha úgy látják,hogy neked van igazad,akkor elutasítják a gyereked kérelmét.Akkor nem jut el az ügy a bíróságig.
2011. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen,annyiban lehet megérdemlem,hogy nagyon el volt kényeztetve... Itthon minden a segge alá volt téve,én takarítottam utána is pedig már 18 éves lány!Egyébként mindig azt állítja ő kevesebbet kapott mindig mint a testvérei,ebben viszont az én anyám mindig adta alá a lovat és tele beszélte a fejét.Pedig karácsonykor is pontosan ugyanannyi összegben vettünk mindnek,ballagáskor is annyit kaptak egyik se többet,ruhát is stb.És ha beidéztetem tesóm,sógornőm ők is elmondják,hogy nem így volt,meg nekem vannak sms-eim is tőle amiben tudom igazolni,hogy dátumok állítások se igazak
2011. aug. 10. 09:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

A meghallgatáson először egyedül kell menned.Tanúkat akkor kell beidéztetned ha ne adj isten az ügy a bírósághoz kerül.

A meghallgatáson én a helyedben vinném az sms-eket,és mindent őszintén elmondanék..

Elég szomorú(és számomra érthetetlen) hogy egy 18 éves gyerek pereli a szüleit.(nekem is 18 éves a fiam,de sose tenne ilyet)

Egy kicsit ledöbbent az eseted,mert azt hogy elkényeztetted az igen hiba,de nem akkora,hogy a gyerek úgymond "megalázza,megtapossa" a szülőjét..

Én bennem egy világ omlana össze.

39/N

2011. aug. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,én is bőgtem bizony eleget.És még az elején fizettem is volna,de azok után amit a rokonoktól is vissza hallottam,és nem csak a lányomba csalódtam,de az anyámba még jobban.Mert a legtöbb hazugságot ő terjeszti,ráadásul a rokonok jól tudják nem igaz és nekem adnak igazat.Már tesóm se beszél vele...Hát milyen anya az ilyen??Én attól függetlenül mit írt a bíróságra soha senkinek nem pocskondiáztam a gyerekem!!Max.elmondtam ami történt,nem kamuztam.
2011. aug. 10. 13:39
 6/7 A kérdező kommentje:
És mint tesómtól megtudtam most a napokban ajánlott neki munkát,amiért 2 hétre 60000ft-ot fizetett volna neki.De ő nem megy mert állítólag dolgozik,de persze egész nap a neten lóg...De persze az én pénzemért tartja a markát....
2011. aug. 10. 13:42
 7/7 anonim válasza:
Alaposan félre lett nevelve ez a gyerek. És ez nem egy kis kényeztetés eredménye. Nem tudjuk, mik az előzmények, de ez irtózatosan durva. Szólni sem tudok erre...
2013. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!