Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Robert Fico most egyszerre...

Robert Fico most egyszerre lenne szlovák miniszterelnök és államelnök? Ezt hogy?

Figyelt kérdés

Fico most szlovák miniszterelnök.


De most indult a szlovák államfő választáson, ahol az első fordulóban első helyen végzett.


Most ha nyer, lemond a miniszterelnökségről, vagy egyszerre tölti be mindkét tisztséget. Ilyet lehet egy jogállamban?


2014. márc. 27. 08:12
 1/2 rajcziz ***** válasza:
100%
Le kell mondania a miniszterelnöki posztról.
2014. márc. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 rémuralom ***** válasza:
100%
Nem lehet, léteznek összeférhetetlenségi szabályok - ha nyer, le kell mondania a miniszterelnöki posztról. De ha rajtam múlna, én már ezt sem engedném. Ha rajtam múlna, akkor már az induláshoz is le kellene mondani, mert az úgy nem buli, hogy ha nyersz, elnök leszel, ha kikapsz, miniszterelnök maradsz, nincs vesztenivalód.
2014. márc. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!