Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen pozitív és negatív...

Milyen pozitív és negatív dolgokkal jár igazán gazdagnak lenni?

Figyelt kérdés

A kérdést eredetileg filozófiával is foglalkozó témakörbe akartam kiírni, de úgy érzem itt több választ fogok kapni, és kiváncsi vagyok az egyes véleményekre.

Az eddigi tapasztalataim során életem egyik meghatározó szerepe a vagyon és a pénz. Sokat gondolkodok rajta, néha irigységgel tölt el, hogy mások mennyire dúskálnak a pénzben, nagyon szép kocsijuk és több jobb materiális dologban részesülnek mint a népesség többsége. A pénz és a vagyon sokszor együtt jár az intelligenciával, munkásokból kevesebb olyan embert találok akivel normálisan el tudnék beszélgetni(középosztálybeli családból származom). Talán a pozitívumai egyértelműek a gazdagságnak, itt talán megemlíthettek valami olyasmit, amit figyelmen kívűl szoktak hagyni az emberek, de inkább a negatívumokra vagyok kiváncsi, főleg azért, hogy tudjam, nekik sem tökéletes az életük, egyfajta "pay-off"-ként olvasom ezeket a negatívumokat, hogy bár sok pénzük van, azért nekik is vannak (nagy) problémáik.

Amin még elgondolkodtam, az az, hogy vajon csak azért érzek ellenszenvet az irigység által a gazdagok iránt, mert én nem tartozom közéjük? Amikor találkozom egy kevesebb pénzzel rendelkező emberrel, valahogy fölérendelem magamat, nem értem miért. Viszont ha egy nálam, látszólag több vagyonnal rendelkező emberrel találkozok/beszélgetek, akkor mintha meghunyászkodnék, alázatosabb lennék.


Kérlek próbáljatok segíteni választ adni, keresni a kérdéseimre, mert úgy érzem, hogy sokat gondolkodok ezeken a kérdéseken eredmények nélkül


Köszönöm előre is:))



2014. ápr. 18. 23:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

A gazdagokkal szembeni ellenérzéseddel nem vagy egyedül, sőt, volt, aki még egyfajta rendszert is kiépített ezen előítélet köré: jóval Marx előtt Jézus minden különösebb alap nélkül erkölcsileg alsóbbrendűnek minősített minden gazdagot (emlékezzünk: "a tű fokán..."). Nem arról beszél, hogy "akinek a pénz a legfontosabb", vagy "az ilyen ember, mint akit most láthattatok", hanem konkrétan a gazdagokról beszél.

Talán ezért volt okosabb, bár nem túlságosan empatikus Démokritosz, aki azt mondta, ne foglalkozzunk a jóbb módú emberekkel, mert a lélekatomok felesleges mozgásba lendülve felhevítik az embert, és inkább nézzük a rosszabb sorsúakat, hogy megnyugodjunk, nekünk milyen jó.

2014. ápr. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Előnyei egyértelműek. Hátrányok: félelem hogy elveszted. Nem mehetsz akárhova. Félsz minden szegény és középkategóriás embertől hogy a pénzedre pályázik és a saját családodban sem bízol meg. A kollégák versenytársak folyamatos harcban versenyben állnak veled és ott tesznek alád ahol tudnak. Nagyot bukhatsz mert mindenki ellened van, ezért sok segítőt kell venned, akik mint a zsoldosok el is árulhatnak ezért csak részinformációkat adhatsz nekik. Szóval stresszes egy élet.

A megalázkodás, felsőbbrendűség meg természetes. Ez valahogy belülről jön. Talán azért mert tudjuk hogy nekünk több van ezért a másiktól nem kell tartanunk illetve nem kell tőle nekünk sokminden, a megalázkodás meg hogy tőle kell tartanunk mert van rá esély hogy elintéz illetve keresztbetesz.

2014. ápr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
*illetve tőle mint írtam akarhatunk valamit.
2014. ápr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, jól jegyezd meg! Nincs szegény és gazdag ember. Mind kettő, csak viszonyítás kérdése.

Mindenki szegény a saját szintjén !

2014. ápr. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%

Családom összvagyona ingatlanokkal együtt kb 400 millió forint, tehát aránylag gazdagnak számítunk.


A pénz igenis kvára boldogít, a csórók szövege az ellenkezője, hogy ne érezzék magukat rosszul, vagy a gyereküknek megmagyarázzák, hogy miért megint moslék van az asztalon.


Pénz = Hatalom

Én is tapasztalom, hogy amikor láthatóan alsóbb rétegből származó ember beszél hozzám van benne egy alsóbbrendűségű érzés, bennem pedig automatikusan felsőbbrendű érzés, amin lehet vitatkozni, hogy jó-e vagy rossz, nem érdekel.

Barátaim kizárólag azonos körből vannak, nem barátkozom csórókkal, se jelentősen gazdagabbal.


Negatívum:

Belegondoltam mi lenne ha elvinném a 3 nagymisit a lottón és arra jutottam, hogy először kvára boldog lennék, majd szépen lassan eluralkodna rajtam a rettegés attól hogy elveszítem. Mindenkiben pontenciális ellenséget/gyilkost/tolvajt látnék, még a barátaimban is.

2014. ápr. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

A pénz nem egyenlő hatalommal. Ezt csak a buta gazdagok mondják.

A hatalom, az, ami gazdaggá tud tenni. A hatalom, pedig a kapcsolatokból fakad, illetve a tudásból, amit ezekről az emberekről tudsz.

A pénztől, meg az fél, aki nem tudja, hogyan fogja be a száját. 400 millió ft? Nem gazdagok vagytok, hanem vagyonosok, a kettő között van különbség :D

2014. ápr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 rémuralom ***** válasza:
100%
Negatív, hogy az irigyek egy kalap alá vesznek a tisztességtelenül meggazdagodottakkal akkor is, ha te tisztességesen gazdagodtál meg. Ha munkát adsz ezer, kétezer, akárhány embernek a cégedben, nem hálásak lesznek, amiért munkát adsz nekik, hanem köpködni fognak, hogy milyen keveset fizetsz nekik, miközben te dőzsölsz a profitban, ahelyett, hogy szétosztanád közöttük.
2014. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nevetséges ez a gazdag előtti meghunyászkodás meg a gazdag felsőbbrendűsége. Valami Móricz regényből léptél ki éppen? Hobbim űzése közben én is összefutottam már pár gazdag (vagy csak vagyonos :) emberrel, de soha nem éreztem, hogy gazsulálnom kéne. Találkoztam már pöffeszkedő újföldesúrral, lelombozó állatfajta. Viszont valóban okos emberek mellett már többször éreztem magam kisnyuszinak :)

És MO-nem véletlenül rühellik a gazdagokat, jellemző a politikai kapcsolatok kihasználása vagy a masszív fehérgalléros bűnözés, ami a kisboltban számlanemadástól a 100 milliós megrendelés kinemfizetéséig nyomorítja az országot.

2014. ápr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

7. válaszolónak annyira igaza van.

Kérdező, kicsit másmilyen gazdag vagyok, de remélem megérted a filozófiám. :)

Tisztességesen szerezte a családom a 300 milliós vagyont. Nem újgazdagok vagyunk, a felmenőim 100-150 évig visszamenően is tehetősek voltak. Az érdekes az, hogy nálunk mindenki kifejezetten szolid. Nincs senkinek se nagy és különleges kocsija, apám bringával jár munkára, egy közös kocsink van, az is régi. Nekünk elég, mert a 200-300 km-től nagyobb távokra már repülővel utazunk, illetve ez a kocsi nagyon keveset fogyaszt és olcsó a biztosítása is. Sokan nem értik a hozzáállásomat, legfőképp ezt a kocsi ügyet, hogy miért nincs egy Mercedesem, vagy Audim, vagy valami más prémiummárkás kocsim, amikor lehetne. A válaszom mindig az, hogy azért, mert nincs rá szükségem, felesleges pénzkidobásnak tartom. Ezt sem értik. Én személy szerint többet költök minőséges ruhákra, lábbelikre, kozmetikai cikkekre. Mivel ez nem kifejezetten látszik, nem tudnak hova tenni az emberek. Feltették már a kérdést, hogy honnan van nekem pénzem egzotikus nyaralásokra, meg drága napszemüvegre, mert csak ennyit látnak. Mintha a kocsi lenne a vagyoni helyzet meghatározó eleme. A házunk nagy ugyan, de az is szolid és ízléses. Nem élünk kifelé. Nekem a legnagyobb gazdagságot valójában a saját könyvtáram jelenti, amit mindig bővítek. Tehát a pénzt a tudásra, művelődésre költöm legjobban. Nekem ennek van prioritása. Nekem a negatív oldala a gazdagságnak az, hogy sokan elvárják, hogy magyarázkodj. Miért veszel ezt és azt, mikor az drága, minek az neked, teljesen felesleges pénzkidobás, stb. Még ha úgy is gondolom, hogy felesleges pénzkidobás egy Audi, vagy egy Mercedes, nem fogom ezt annak mondani, akinek nem az. Irigyek rád az emberek, ez sem jó. Irigyek a pénzre, a boldogságodra, a lazaságodra, az életviteledre, hogy gondtalan vagy. Én nem érzem azt, hogy mindenki ellenségem lenne, de ellenséges viselkedést érzek, azért, mert zárkózott vagyok. Megvannak a barátaim, akik között van tőlem gazdagabb is, velem egy szinten levő és tőlem szegényebb is. Mindegyiküket egyformán szeretem. Nekem a párkeresés a nehezebb, de ez sem a pénz miatt, hanem azért, mert nagyon intelligens vagyok és egy szintén ilyen intelligens embert találni elég nehéz. Illetve a hasonló érdeklődési kört is nehéz megtalálni, Magyarországon szinte lehetetlen. :/ A pozitívumokkal szerintem meg mindenki tisztában van.

2014. ápr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"jóval Marx előtt Jézus minden különösebb alap nélkül erkölcsileg alsóbbrendűnek minősített minden gazdagot (emlékezzünk: "a tű fokán..."). Nem arról beszél, hogy "akinek a pénz a legfontosabb", vagy "az ilyen ember, mint akit most láthattatok", hanem konkrétan a gazdagokról beszél."


Ha koherensen néznénk az Újszövetség üzenetét, akkor látnánk: a gazdagok azért nem tudnak az Isten országába menni, mert ragaszkodnak a földiekhez, nem tudnak elszakadni tőlük, nem pedig azért, mert van nekik. A Római Birodalomban vagyunk, a mi romlott világunk tökéletes archetípusában, halló.


Keresztény értelmezésben az embernek a vágya csak akkor helyes, hogyha egyedül Istenre irányul, s minden más vágy ennek van alárendelve, ugyanis - keresztény értelmezésben - a vágy az Isten szeretetére lett teremtve, minden földi ajándékot olyan eszköznek kell tekintenünk, amelytől, ha szükséges, azonnal meg tudunk válni, ugyanis az embernek csak pillanatnyi örömet okoz, míg a lelki boldogság örök.


Az ókeresztény közösségben - félre ne értsük - nem csak csórók voltak, magas rangú katonák, császári rokonok is ott voltak. Egy Karthágói levél szerint a rengeteg gazdag annyit adományozott, hogy római egyházközösség több mint 20.000 embert (püspök, presbiter, diakónus, felolvasó, ördögűző, gyertyatartó, ajtónálló, özvegy, diakonissza stb.) tartott el ingyér.


Már az ókeresztény iratokban (Kelemen-levél, Hermász Pásztora c. mű) is arról panaszkodnak, hogy sokan azért akarnak püspökök lenni, mert ők a vagyonkezelők.

2014. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!