Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen pozitív és negatív...

Milyen pozitív és negatív dolgokkal jár igazán gazdagnak lenni?

Figyelt kérdés

A kérdést eredetileg filozófiával is foglalkozó témakörbe akartam kiírni, de úgy érzem itt több választ fogok kapni, és kiváncsi vagyok az egyes véleményekre.

Az eddigi tapasztalataim során életem egyik meghatározó szerepe a vagyon és a pénz. Sokat gondolkodok rajta, néha irigységgel tölt el, hogy mások mennyire dúskálnak a pénzben, nagyon szép kocsijuk és több jobb materiális dologban részesülnek mint a népesség többsége. A pénz és a vagyon sokszor együtt jár az intelligenciával, munkásokból kevesebb olyan embert találok akivel normálisan el tudnék beszélgetni(középosztálybeli családból származom). Talán a pozitívumai egyértelműek a gazdagságnak, itt talán megemlíthettek valami olyasmit, amit figyelmen kívűl szoktak hagyni az emberek, de inkább a negatívumokra vagyok kiváncsi, főleg azért, hogy tudjam, nekik sem tökéletes az életük, egyfajta "pay-off"-ként olvasom ezeket a negatívumokat, hogy bár sok pénzük van, azért nekik is vannak (nagy) problémáik.

Amin még elgondolkodtam, az az, hogy vajon csak azért érzek ellenszenvet az irigység által a gazdagok iránt, mert én nem tartozom közéjük? Amikor találkozom egy kevesebb pénzzel rendelkező emberrel, valahogy fölérendelem magamat, nem értem miért. Viszont ha egy nálam, látszólag több vagyonnal rendelkező emberrel találkozok/beszélgetek, akkor mintha meghunyászkodnék, alázatosabb lennék.


Kérlek próbáljatok segíteni választ adni, keresni a kérdéseimre, mert úgy érzem, hogy sokat gondolkodok ezeken a kérdéseken eredmények nélkül


Köszönöm előre is:))



2014. ápr. 18. 23:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy látom, a 7es válaszíró jól látja a dolgokat.

Bécsben éltem, mikor megismerkedtem egy üzletasszonnyal, nagyon gazdag volt.

Férje meghalt, ráhagyott mindent, gyárai, földjei, üzletei voltak.

De olyan beképzelt nőt én még a világon nem láttam, mint amilyen ő volt.

Mikor összejöttem vele, úgy kezdte, hogy költözzek hozzá, a villában kaptam egy külön lakrészt, persze együtt aludtunk, de ha fasírtban voltunk akkor mindenki ment a saját lakrészébe, és napokig nem beszéltünk.

Elvárta, hogy ha vele élek ne dolgozzak, mert nem tudná elviselni, hogy az ő társadalmi szintjén, a párja bármit is dolgozzon.Pedig előtte nem volt rossz munkahelyem, egy multinál voltam műszakvezető!

Ő fizetett mindent,de nem úgy zsebpénzt kaptam tőle, hanem ha mentünk bevásárolni ő is vett dolgokat, én is, de a végén mindig ő fizetett.

Az elején nagyon rossz érzés volt, mintha nem is lettem volna férfi, de később megszoktam.

Kaptam egy 5ös BMW-t hogy azzal mászkáljak a városban, intézzem az ügyeimet.

Majd nem tudta nézni, hogy edzésen kívül mást nem csinálok, de az ő javaslatára, hát így adott egy-két üzletet, hogy én legyek ott a főnök, szolárium stúdiók, és szépségszalonok voltak.

Így már hasznosnak éreztem magam.

De egy év múlva kijött rajta a társadalmi különbség.

Éreztette, hogy ő valaki, én meg senki a szemében.

Olyan sztárallűrjei voltak, hogy ha megbántottam elment és vett egy loui vuitton ruhát, majd elment este a barátnőivel szórakozni, csak hogy féltékennyé tegyen.

Majd a végén olyanokat csinált, ha összevesztünk, elvette a kocsit, mondta, hogy járjak azzal amivel akarok.Látta hogy megyek a busz megállóba, utánam jött kocsival, majd megkérdezte hogy elvigyen-e?

Mondtam hogy ne!

Ekkor már tudtam hogy napok kérdése és vége lesz a kapcsolatnak.

Majd szokás szerint összevesztünk este, és megint előhozta az anyagi dolgokat.

Mondtam neki,hogy mire beképzelt annyira, erre kinyitotta a széfet, és elővett vagy 100 ezer eurót, és szétszórta a szobában, majd mondta hogy köztünk annyi a különbség, hogy ő egy nap elverhet ennyi pénzt, mert másnap van ugyanenyije, nekem meg önerőből az életbe nem lesz ennyi pénzem!

És benyögte hogy szedjem össze, ha már miattam szétszórta, és állt csípőre tett kézzel!

Na ott eldurrant az agyam, leköptem őt is meg a pénzét is, és ott hagytam.

Soha többet nem keresett, volt annyira büszke és volt benne annyi úrinő tartás, hogy ne hívjon fel, de én sem kerestem.

Azóta egy faluban élek, és segédmunkás vagyok, de sokszor eszembe jut, az a rövid idő, mikor a társadalom felső tízezer rétegébe tartoztam.

És soha többet nem akarok!

2014. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A gazdagság anyagi és helyzeti előnyei egyértelműek. Hátrányai, hogy nem tudod a környezetedben ki haszonleső, és ki nem. Illetve sok ember nem tud bánni a pénzzel, az uralja, és nem fordítva. Ez gyakran beképzeltséghez és arroganciához vezethet. És persze a legtöbbször alaptalan felsőbbrendűségi tudathoz. De ez persze nem mindig van így.A gazdagokat sem kell gyűlölni, ha csak személy szerint rá nem szolgálnak. Az ember értékét egész más dolgok adják, nem a pénz tesz nagyobb emberré, habár kisebbé sem.
2014. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 rémuralom ***** válasza:
100%

"Feltették már a kérdést, hogy honnan van nekem pénzem egzotikus nyaralásokra, meg drága napszemüvegre, mert csak ennyit látnak. Mintha a kocsi lenne a vagyoni helyzet meghatározó eleme."


Erre az a helyes válasz, hogy pontosan azért van pénzed egzotikus nyaralásra, mert nem luxusautóra meg ilyesmikre vered el. És a sors iróniája, hogy a kocsi valóban meghatározó eleme a vagyoni helyzetnek, csak éppen fordítva, sokat akar a szarka alapon: ha három-ötévente vadiúj kocsit veszel hitelre, hamar hitelcsapdában találhatod magad, amiből nem könnyű kikeveredni.

2014. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Fenn állhat annak a veszélye, hogy nagyon gazdag vagy és emiatt automatikusan értékes embernek képzeled magad, pedig szerintem az, hogy valaki szegény vagy gazdag az nem tartozik bele az alapvető emberi értékek közé (nem vagy ettől sem több sem kevesebb) Ez sokak szemében visszataszító embernek fog téged jellemezni, emiatt kizárod magad bizonyos körökből automatikusan, pedig lehet, hogy ott is ki tudnál alakítani értékes emberi kapcsolatokat. Bocsi, hogy ilyen "életszerűtlen" példával jövök elő, de a Titanic című filmben van az a jelenet, amikor a gazdag nő lemegy a szegény pasival mulatni egyet és tök jól érzi magát.


Az is probléma lehet, hogy elkezdesz túlságosan bízni a materialista értékek okozta örömökben és ez egy idő után olyan lesz mint valami rossz kábítószer. Mindig egyre több kell, hogy ugyanazt az örömöt váltsa ki nálad. Egyszerűen megszokod, hogy neked mindig a legjobb telefonod van, mindig a legjobb ruháid, mindig szép helyeken étkezel, hatalmas házad van és ez egy idő után már nem fog tudni értelmesen kielégíteni, főleg, ha fiatalabb éveidben a gazdagságodból kifolyólag nem sikerült kialakítani valódi és mély emberi kapcsolatokat. Könnyen végezheted úgy, hogy minden anyagi javad megvan de belül mégis üres vagy és már nem tudod mit vegyél azon a rengeteg pénzeden, ami boldoggá tenne.


Igazából a kérdés baromi nehéz, arról sincs teljesen fogalmam, hogy amit én most leírtam az vajon milyen gyakorisággal fordul elő gazdagoknál, mert ez nálam csak feltételezés. Lehet nincs is igazam, sosem volt még alkalmam mélyen elbeszélgetni egy igazán gazdag emberrel. Szóval a válaszom csak az én véleményem, nem biztos, hogy igaz. Ha esetleg van pszichológus ismerősöd akkor tőle megkérdezheted, hogy van e gazdag páciense, ő biztosan sokkal jobb válaszokat adna nálam (persze szigorúan név nélkül)

2014. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
400 M-ból kérek 1 M! Köszi
2014. máj. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
#5 vannak olyan gazdagok akik nem nézik le az átlag embert és vannak olyanok akik lenézik,te az utóbbi vagy.
2021. okt. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!