Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi van most Ukrajnával?

Mi van most Ukrajnával?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy most rettenetesen butának tűnök,de mentségemre szóljon,hogy az utóbbi időben nagyon lefoglalt a tanulás,javítás év végére,nem igazán figyeltem a híreket.Le tudná nekem írni valaki,akinek van egy kis ideje erre,hogy pontosan mi történt Ukrajnában?(Az elejétől a legfrissebbig,saját véleménnyel)Tudom hogy lesz pár olyan válasz,hogy "keress utána te",erre előre szeretnék reagálni:kerestem,de csak a legfrissebb híreket találtam meg,ha találtam is régebbi cikkeket,néhány egymásnak teljesen ellentmondó volt,és a legelejére még így sem bukkantam rá.Tudom hogy baj van,tudom,hogy Mo. is bajban lehet emiatt.Nagyon érdekelne ez a téma.

2014. ápr. 28. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Senki nem fog 20 oldalas választ írni, wikipédia nem olyan sz*r.
2014. ápr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elképzelem amint a kérdező görcsösen várja és várja a válaszokat miszerint mi van most Ukrajnával...:-)
2014. ápr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na jó, akkor rövid pontokba szedve válaszolok én erre, mielőtt egy fizetett kgb-s bértollnok leírja az orosz propagandagépezet verzióját ;-)

Szóval:

- 1991-ben szétesett a Szovjetunió, olyan módon hogy a 15 tagköztársaság határai lettek az új államhatárok. Ez Ukrajna esetében azt jelentette hogy a Krímmel és Kelet-Ukrajnával együtt megörököltek 9 millió oroszt is, akik az ország lakosságának 17%-át alkotják.

- 2013 végén az oroszbarát elnök, Janukovics és pártja visszautasította az EU társulási szerződést, ami kiváltotta a nem oroszbarát ukránok haragját

- 2014 februárjában Kijevben megbuktatták Janukovicsot

- 2014 márciusában az oroszok defacto elfoglalták a Krím-félszigetet a helyi orosz lakosság támogatásával és Oroszországhoz csatolták


A kelet-ukrajnai oroszok szintén szeretnének Oroszországhoz tartozni, de ez már nem fog olyan könnyen menni mint a Krím elcsatolása, ha az orosz hadsereg ide is bevonulna abból háború lenne megjósolhatatlan következményekkel.

2014. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem is hittem volna hogy még érhet ITT:-) meglepetés...ugyanis teljes mértékben pontos a válasz még úgy is hogy a publikálója nem kommunista!
2014. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Annyiban kötnék bele a válaszba-ami egyébként nem is magában a válaszban van(a válasz az hibátlan!)hogy-idézem:


"fizetett kgb-s bértollnok"


Ma nem olyan időket élünk hogy"bértollnokoknak"fizessünk-üres a kassza...aki a kommunizmus mellett érvel az ma mind szívből-meggyőződésből teszi.

2014. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#6: Kedves Tibor, hidd el hogy az orosz agit-prop valóban alkalmaz mindenféle nyelvet beszélő embereket, akik külföldi netes fórumokon, blogok alatt, közösségi oldalakon az orosz álláspont mellett érvelnek, nem hiszem hogy pont erre sajnálnák a pénzt ebben a helyzetben. Nagyon is azt látják hogy a nyugat-európai politikusok figyelik a választóik hangulatát, akik még mindig nem döntötték el hogy hozzanak-e határozott válaszlépéseket vagy burkoltan ismerjék be hogy Ukrajna nem ér meg nekik annyit hogy emiatt hidegháborús viszonyok alakuljanak ki Moszkvával. Történelem újratöltve.
2014. ápr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. :)

Kiegészíteném, hogy a tömegbe a Gládió nevű amerikai szervezet és a műveletekbe a Greystone Ltd. vállalat mintegy 150 amerikai zsoldosát vonták be, akik az ukrán különleges rendőri alakulatok egyenruháját viselik. Cél volt Janukovics legitim elnök elzavarása és olyan személyek oda állítása, akik a nép egy részével képesek elhitetni, hogy NATO és EU tagság várhat Ukrajnára.

NATO szeretne minél több területet megszerezni, minél közelebb tűzvonalba kerülni Moszkvával. Amerikának annyi köze van Ukrajnához, mint az oroszoknak Mexikóhoz. Ahol vannak ott pusztulás van.

2014. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha az SZBU-s bértollnokok nem bánják, találtam egy komcsi cikket még 2011-ből:

"Őrizetbe vette Jurij Meskov volt krími elnököt Jaltában az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU). Meg nem erősített értesülések szerint Meskov július 2-án tért vissza a Krímbe, tizenhat évi távollét után. Egyes értesülések szerint egész idő alatt Moszkvában tartózkodott.


Ukrán hírportálok úgy tudják, hogy a krími szakadárok vezérét a feleségével együtt vették őrizetbe egy jaltai utcán. A Krím első – s egyben utolsó - elnöke bejelentette, hogy visszatér a félszigetre és a közéletbe. Egyben felszólította a krímieket, harcoljanak a korábbi, az 1992-es krími alkotmány visszaállításáért, amely konföderációs viszonyt garantált Ukrajnával. Meskov 1994 februárja és 1995 márciusa között volt a Krím elnöke, amíg a tisztséget a kijevi központi hatalom meg nem megszüntette.


A Krím félsziget (még "terület" státusban) 1954. február 19-én Nyikita Hruscsovnak, a Szovjetunió Kommunista Pártja főtitkárának kezdeményezésére került Oroszországtól Ukrajna fennhatósága alá. 1991. február 12-én népszavazás eredményeképpen Krími Autonóm Szovjet Szocialista Köztársaság lett a neve, néhány hónap múlva pedig (Krími Autonóm Köztársaság néven) a független Ukrajna része lett.


Leonyid Kucsma akkori ukrán elnök a krími alkotmány semmissé nyilvánítása és az elnöki tisztség megszüntetése után 1995. április 1-én a szimferopoli kormányt rendeletben a kijevi kormány alá vonta, s ezzel a bírálatok szerint gyakorlatilag felszámolta a fekete-tengeri félsziget autonómiáját. A félsziget lakosainak többsége orosz vagy orosz ajkú, a krími tatárok a lakosok mintegy 10 százalékát teszik ki." Forrás: HVG


Erről valahogy nem esik szó, most, e kérdés kapcsán kerestem rá az Ukrán Biztonsági Szolgálatra (kontra kgb).

Ezt találtam. Ez a konfliktus nem idén kezdődött. De nem is 2011-ben...

2014. ápr. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8: Janukovics legitim elnök volt, de illegitimnek lehet-e tekinteni az elzavarását ha nem tartotta be a demokrácia és jogállamiság alapvető szabályait? A demokratikus átalakulást hozó forradalmak vagy függetlenségi háborúk nagy része is a fennálló alkotmányos rendet döntik meg nem éppen tárgyalásos úton. Természetesen szubjektiv nézőpont kérdése hogy az eltávolításának okait elégségesnek tarta-e valaki vagy sem, az oroszok jóhogy nem.

Külön tragédia hogy a jelenlegi ukrán kormány részben olyan nacionalistákra támaszkodik, akik békeidőben kirekesztendő banditák lennének csak, semmivel sem különbek mint az orosz megfelelőik Kelet-Ukrajnában.

2014. ápr. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!


Nézze, minden politikus lop, Janukovics is. Mégis a nép választotta. Nincs olyan politikai erő vagy vezér egyéniség aki az egész ukrajnai területen lévőket egybe tudná fogni, az a fő gond. (Még a jelenlegi illegitim elnök sem, aki mindig amerikaiakkal tárgyal) Krím csak visszatért Ukrajnába. Ukrajna egész lakossága beszél oroszul, mégis betiltották a nyelvet. Jól beszélnek ukránul és oroszul is. Гоголь(Gogol )csak oroszul írt, ukrán irodalom része és nem lehet olvasni? Kijev az orosz kultúra bölcsője, mint magyarnak Erdély. Másik közös fontosabb probléma, hogy Ukrajna nem hogy nem fizet, de elsajátítja Európának szánt gázt. Biztosítani kellene a gázszállítást.

2014. ápr. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!