Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valóban Oroszországé és Kínáé...

Valóban Oroszországé és Kínáé a jövő?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 21:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha a biztos befutókat akarjuk nézni, akkor Brazília.

Oroszország gazdasága egy az egyben a nyersanyagexportjára épül, míg Kína, nos, aki dolgozott már a termelését Kínába kiszervező multinál az tisztában van vele, hogy szeretik "okosba" megcsinálni a dolgokat, utána pedig értetlenkedni, hogy miért omlott össze a préselt szemétből épített autópályahíd, amikor pont úgy néz ki, mint a vasbetonból készített.

Indiában lennének lehetőségek, de nekik momentán van épp elég bajuk házon belül, és azok nem egy két napon belül fognak megoldódni. Aki pedig tényleg élvonalbeli szakember náluk, az már rég az Egyesült Államokban, vagy valamelyik EU tagállamban dolgozik.

2014. máj. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%
Brazília? Brazília 10 éve még 6. volt a világban. Ma sehol sincs. Nyomor, éhezés, bűnözés és minden negatív dologban ott vannak a top-on. Se szakemberek, se földrajzi helyzet, semmi nem indokolja a felemelkedését (a fejlődését igen, de azt csak a mérhetetlen lemaradásának köszönheti). Itt is a nyersanyagok eladása ami szinten tartja őket. De a bányák is végesek, az esőerdőt és az Amazonast már tönkrevágták. Leginkább egy globális katasztrófa okozói lesznek, nem a jövő meghódítói.
2014. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Brazília a korrupció melegágya. USA és az EU nyugati országai azok akik társadalmilag is fejlődöttek, illetve alkalmasak a fejlődésre. Értem ezalatt, hogy nincs akkora leszakadó réteg ezekben az országokban mint a többi megemlített országban. Kína, Oroszország, India, Brazília stb. mindben hatalmas osztályi különbségek vannak, egyes országokban pont ez gátolja a fejlődést, míg máshol (Kína) úgy megy végbe a fejlődés, hogy csak egy bizonyos réteg élvezi míg mások minimum szinten tengődnek, sőt az űr csak egyre jobban tágul. Hiába hangzik jól, hogy több millió milliomos van Kínában amikor több száz millió ember pedig küszködik a megélhetéssel.


Itt vagyunk mi, képzeljük el, hogy a gazdasági mutatók szárnyalnak, de mi ebből az (átlag ember) semmit sem érezünk, mert a pénz az amúgy már gazdag réteg zsebében landol.

2014. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azt sem árt hozzáteeni hogy ezekben az országokban levő milliomosok azonnal kimentik a pénzüket onnan. Általában a családjukat is mentik a pénzzel együtt. Célországok kizárólag Nyugat-Európa.
2014. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Remélem nem.
2014. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
13-as válaszoló jól látja. Hosszú távon azokban az országokban van valódi fejlődési potenciál ahol ténylegesen létezik a középosztály. USA ezért fog még legalább 15 évig a trónon maradni.
2014. máj. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem olyan régen volt egy portfóliós cikk, hogy hol jobb, ahol fejlődés van, vagy ahol tőke. A szempontokra már nememlékszem pontosan, de a 70--es éveket leszámítva, mindig ott volt jobb a helyzet ahol tőke volt, nem pedig fejlődés.
2014. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha a jelenlegi fejlődési ütemük folytatódna mondjuk úgy 50 évig, akkor igen, a világ vezető országai Kína, India és Oroszország lennének, azonban ez nem ilyen egyszerű.

Kína gazdasági növekedése pl. már el is kezdett lassulni a 2000-es évekhez képest, s egyre nehezebb lesz nekik nagy növekedést produkálniuk, hiszen a kínai robotmunkások kezdenek öntudatra ébredni, s emberibb körülményeket akarnak, ami többek között magasabb béreket is jelent (tehát nem feltétlenül éri majd meg a multikat Kínába költöztetni, holott jelenleg ez hajtja a kínai gazdaságot).


Annak ellenére, hogy az USA és az EU gazdaságai lassabban növekednek ezeknél az országoknál, még mindig lépéselőnyben vannak, hiszen már gyakorlatilag a XIX. és XX. század óta iparosodottak, magasan fejlettek.

2014. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták Oroszország készletei végesek és a kínai munkások egyszer csak fel fognak lázadni.Indiában meg túl sok komoly probléma van,Nyugat Európát meg ellepik a bevándorlók így idővel lesüllyed Afrika és a Közel kelet fejletlenebb országai közé.Közép és kelet európát nem kell bemutatni a Közel kelet gazdag országai meg kifogynak az olajból így Svájc,Kanada,Ausztrália,Finnország lesznek nagyhatalmak mert őket nem szorítják ki a bevándorlók az országukból a gazdaság meg jól áll.
2014. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 prométeum ***** válasza:
New feledjük el nem régiben írt alá Oroszország egy Kínával megkötött gazdasági együtt működést, méghozzá 400-milliárdos gazdasági együtt működést. Ráadásul gázt fog száli-tani Kínának.
2014. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!