Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Macedónia meg fog szűnni,...

Macedónia meg fog szűnni, vagy marad a macedónoknak független állama?

Figyelt kérdés

Macedóniában igencsak szaporodnak az albánok, és szinte minden évben vannak kisebb, vagy nagyobb összetűzések a macedónok, és az albánok között. Az albánok már macedón zászlót is égettek.

Mi lesz ennek a vége? (a lakosság kb 35-40%-a albán)


Bulgáriába már régóta könnyen megadja a macedónoknak az állampolgárságot, hogy EU-s polgárok lehessenek, az albánok meg Nagy-Albániát akarnának.


Mi lesz a közeljövőben? Hivatalos EU-s tagjelölt az ország, kb 2018-ra lesz tag, de akkor is.


Egyben marad, szétesik és kisebb lesz, vagy keleti fele megy Albániához (vagy Koszovóhoz), nyugati fele meg Bulgáriához?



2014. máj. 21. 15:35
 1/4 A kérdező kommentje:

Több etnikai térkép is van, nem tudom, melyik tükrözi a valós helyzetet:


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. máj. 21. 15:38
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet előre megjósolni. Úgy tűnik, az EU-t elvarázsolták a szevr-kioperáló és azt eladó albán gyilkosok kifinomult technikája és metódusa és engedi az albán térnyerést.
2014. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
En tenyleg nem vagyok nacjonalista vagy rasszista, de amit az albanok csinalnak mar tenyleg tulzas Koszovobol is nem egy tobbnemzetisegu allamot, hanem egy kis albaniat csinaltak ahonnan a szerbeknek menekulniuk kell ha egy normalis eltet akarnak elni, es tudom hogy Makedonijaban is kezdenek tervezni hasonlokat...nem ertem mit akarnak h az egesz Balkan egy nagy Šiptaristan legyen ? Amugy akarki mit mond Jugoslavija szeteseseert es a szornyu haboruert is a koszovoi alban szeparatistak a felelosek mert elsokent ok kezdtek tuntetni meg terrorszervezeteket letrehozni (UČK)pedig NEM volt okuk ra!!! Jugoslavijaban sajat iskolaik intezmenyeik voltak, autonomiajuk, es nem bantotta oket senki hiaba hivatkoznak erre....persze amikor mar kirobbantottak a haborut, onnantol mar minden oldalon el lettek kovetve hibak, de ok nem nyugodtak eddig amig nem lett haboru. 1999 ben meg lebombaztak az Akkori kis Jugoszlabijat mert elkezdtek jajgatni az amerikaiknak, tenyleg visszataszito es undorito volt szinte ahogy simultak az USA hoz, meg istenitettek azert hogy elerjek a celjaikat ....olyanok mint a patkanyok befeszkelik magukat mindenhova es nem lehet mar magszabadulni toluk, es csinaljak a bajt.Persze tisztelet a kivetelnek, tudom h van sok olyan alban aki nem tehet semmirol de sok koztuk az olyan akiben meg van a hajlam a bajkeveresre. Tudtommal a Kosovoi albanaok Albaniaban sem tul nepszeruek, lehet nem veletlenul.Remelam a vilag azert nem engedi hogy Makedonijat is szetverjek es ujabb veres haborut kezdemenyezzenek.
2014. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Agent Skopsko válasza:
Persze, hogy önálló állam marad. Itt élek Skopjéban és biztosan kijelenthetem, hogy semmi jele a szétesésnek.
2014. okt. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!