Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Albánia és Bulgária hamarosan...

Albánia és Bulgária hamarosan új területekkel gyarapodhat?

Figyelt kérdés

Nyugat-Macedóniában egyre több az albán, és pár évtizeden belül országosan ők lesznek többségben. (most az arányuk kb 40%) Így Nyugat-Macedónia gondolom leválik, és csatlakozik Albániához. (esetleg Koszovóhoz)

A maradék (kelet) Macedónia meg el nem hiszem, hogy marad önálló állam, vagy hogy képes önállóként megmaradni. Bulgáriával simán egyesülhetnének, nyelvük is ugyanaz.


Vagy mi lesz Macedóniával? Én nem tudok más forgatókönyvet elképzelni, mert az albánok száma rohamosan növekszik, a macedónok száma kis mértékben csökken.



2013. szept. 15. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom. A makedónok mesterséges nép, de attól még létezik, így nem hiszem, hogy egyesülnek Bulgáriával. A többit lehetségesnek tartom.
2013. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A macedónok mára már külön nép, egyáltalán nem akarnak Bulgáriához tartozni.


A nyugaton élő albánoknál léteznek függetlenedési törekvések, de ha szét is válnának, akkor sem csatlakozhatna Albániához, akkor inkább létrejönne egy újabb Koszovó.

A legvalószínűbb szerintem, hogy hosszútávon létrejön két külön rész (mint Belgiumban), de az ország egyben marad és EU tagállam lesz.

2013. szept. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 arturrimbaud válasza:
62%
A nyugati albáno élni és dolgozni akranka, meg azt hogy hagyják már őket a koszovói cirkusz miatt békén senki nem kérdezte őket, de mindeki beolvas nekik...mint Te is
2013. okt. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!