Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi értelme van ennek az...

Mi értelme van ennek az amerikai kémkedési (NSA) ügynek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy most kiderült, hogy csak Lengyelországban rögzítettek 71 millió telefonbeszélgetést, olvastak el e-mailokat, stb. Én azt nem értem, hogy miféle fontos információ értéke van az amerikaiak számára például annak, hogy " anya ma szolfézsem van csak délután érek haza". Vagy "Géza ne felejts el tojást hozni a boltból" és még ehhez hasonlók millió számra.
2014. máj. 22. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
A befolyásos emberek a rokonaikat berakják az ilyen munkahelyekre, ahol agyonkereshetik magukat penzzel, cserébe másokat kell lehallgatniuk. Egyébként nincs semmi értelme, szerinted ha te a telefonban azt mondod, felfog robbanni New York, és véletlenül lehallgatják, akkor csinálnak valamit? Nem. Minden a pénzről szól.
2014. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Az említett példáknak tényleg nincs sok haszna, de az adatbányászat az egyszeri ember előtt elképzelhetetlen lehetőségetket hoz elő. És mivel az adatgyűjtés világszinten folyamatos, nem túl bonyolult megállapítani, hogy a képbe került XY kikkel tartotta a kapcsolatot. Természetes minden a "terrorizmus elleni harc" szent fétisébe csomagolva. És teljesen konkretizálva, célzottan is folyik az adatgyűjtés. Ha egy államelnök lennél, kicsit fontosabbak lennének az emailjaid.
2014. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Azoknak persze semmi, de képzeld el, ha akit lehallgattak éppen kényes üzleti információkról beszéltek, vagy fejlesztésekről
2014. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
egyszer megcsináltam hogy kamu dolgokról küldtem egyik email címemről a másikra furábbnál furább emaileket, majd elmentem a megadott helyre, de semmi gyanúsat nem láttam, pedig még el is futottam a helyszínről , megnéztem hogy valaki követ-e, de semmi nem volt!
2014. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Roppant egyszerű. A diktatúrák alapja a kontroll. Ismerd meg ellenséged vagyis a népet hogy irányítani tudd. Ma ugyan úgy megy a propaganda mint régen a többi diktatúrában. régen miért hallgattak le? Hogy megtudják milyen nézeteid vannak, miket szeretsz, kik a barátaid milyen viszonyban vagy velük. Egyszóval tudják te a polgárok milyen emberek mik járnak a fejükben és így tudják őket befolyásolni.

Például: nem mondják hogy elveszem tőled a gyerekedet néha láthatod de én mondom majd meg neki egész kiskorától mi igaz mi nem és te nem szólhatsz bele. Ezt ma úgy nevezik iskola. Vagy: ne szülj gyereket mert a tömegeket nehéz irányítani minél kevesebb az ember annál könnyebb.

Ezt ma úgy tálalják: bulizz sokat, ha találsz jobbat válj el tőle, ha gyereket vállalsz kirúgnak a munkahelyedről.



Egyszóval hogy irányítsanak terrorizáljanak. Mivel ugyan azok irányítanak akik a kommunizmusban is. Nem tettek le tervükről csak szovjet helyett ma európai uniónak nevezik.

Meg Ensz nek .

A lényeg az emberek megismerése, ezáltal való befolyásolása. Csak egy példa: az amerikai elnök Barack Obama nagyon szerette a telefonját. Amikor elnök lett nem akart megválni tőle. Viszont annyira egyszerű lehallgatni egy mobilt hogy nem engedték hogy használja. Csináltak neki egy egyedi mobilt amivel összesen három embert tud hívni. Jah és méterre pontosan meglehet mondani hol vagy a legrégibb telefonról is.

A facebooknál meg még az nsa sem kérhetne többet.

[link]

2014. máj. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A népességszabályozás egészen más okból fontos
2014. dec. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!