Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehetséges, hogy Franciao...

Hogy lehetséges, hogy Franciaországban a nemzeti párt 1. helyezést ért el az EP választásokon, de a parlamenti választásokon meg nem teljesítettek ilyen jól?

Figyelt kérdés
[link]

2014. máj. 28. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Az EP és a "normál" választás között a nagy országokban különbség van. Ugyanez megfigyelhető Angliában is, ahol szintén az EU ellenes párt nyert, de a választásokon erre nincs esélye. A választási rendszer más és más.
2014. máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A választási rendszer más és más."


Így van, gondolj arra, hogy Mo.-on is van listás és egyéni körzetes szavazat. Az EP választáson viszont csak listára szavazhatsz. Másrészt az alacsony részvételi arány is közrejátszhat.

2014. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát én most voltam egy hete Párizsban! Ott mindenki van csak francia nincs! nekem is elegem lenne ekkora bevándorlásból. Egyszer egy arab képű francia mondta, hogy nem attól francia valaki, hogy vörös bort iszik minden étkezéshez. A válaszom, hogy a megtartott évszázados tradíciók teszik azzá egy népet ami. A franciát meg pl a vörös bor. es ezt elég sokan érzik ám a franciák között.
2014. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!