Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a Románok utálják a Magyaro...

Ha a Románok utálják a Magyarokat, akkor a magyarok is utálják a románokat?

Figyelt kérdés
Románia egy magyarellenes ország, azt tudom hogy a mi szomszédunk, de minket utálnak a legjobban. A Románok igazi náci emberként viselkednek, mivel van ez a szervezetük, hogy Új Jobboldal, románul Noua Dreaptă. A szervezet egy igazi fasiszta szélsőjobboldali szervezet, ami nincs a román parlamentben. Azok olyanok mint a Magyar gárdisták, olyan sokan vannak mint az oroszok.

2014. jún. 9. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Mi nem utálhatjuk őket, mert akkor kirekesztőek vagyunk és radikálisok meg szélsőjobbosok stb és csúnya gondolkodásúak. Áder rohanna bocsánatot kérni egy román ellenes kijelentés miatt az biztos (ahogy minden másért is szokott)

De minket magyarokat bánthat bármely nép, viccelődhetnek a Szent Koronánkkal, a románok csinálhatnak olyan karikatúrát amiben egy kisfiú lepisili a magyar zászlót, csak egy elnéző mosolyt kapnak cserébe a magyar pártok vezetőitől.

2014. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Felületes közhelyeket írtál. A történelmi előzményekkel, sérelmekkel tökéletesen tisztában vagyok. De kamionsofőrként kb. legkevesebb százszor voltam ott, turistaként is jó néhányszor bejártam Romániát. Az ott is bőven megtalálható norvég kisebbséggel bár volt pár összetűzésem, de az igazi román ember ha barátságosan közelítenek hozzá, ugyanolyan ember mint bárki más. Soha - egyetlenegy esetben sem - éreztem megkülönböztetést mert magyar vagyok. Jómagam, ha ők tudnak akkor angolul, ha nem, olasz - román keveréknyelven beszélek velük. A jelenlegi cégemnél sok román kollégám van, semmiféle ellentét nincs közülünk. Azt is tudom, hogy más oda utazni és más kisebbségiként ott élni, nekem is vannak erdélyi barátaim, meséltek sokat, de a románok döntő többségével ők is jól kijönnek.


Ugyanezeket a szavakat leírhatnám Szlovákiáról, de még Szerbiáról is. Az ellentéteket mindig a politikusok gerjesztik.

2014. jún. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez durva!
2014. jún. 9. 18:07
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Én amerikaiak és románok iránt erős rasszizmust érzek, a románokat akkor fogom egy kicsit kevésbé rühellni, ha autonómiát adnak Székelyföldnek, aztán ahogy folyamatosan egyre normálisabban kezdik kezelni az Erdélyben élő magyarságot, megbékélek majd a létezésükkel.


Ja, a kérdésedre a válasz: IGEN, a magyarok utálják a románokat, egészen addig amíg ők sem tisztelik az ott élő magyarokat.

2014. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Ez kb olyan általánosítás, amit rólunk magyarokról mondanak, hasonló ostoba hozzáállással egyes külföldiek, minket is radikális kirekesztő, antiszemita, rasszista jobbikosként azonosítanak minket (bár szerintem nem lehet párhuzamot vonni, speciel sok mindenben egyetértek a jobbik politikájával). Más azért ott élni, együtt magyarok, románok. Sok marosvásárhelyi ismerősöm van, román párjuk, barátaik, osztálytársaik vannak, akikkel teljes egyetértésben, békében élnek. Ott is inkább vidéken él ez a szemlélet, ahol iskolázatlanabbak az emberek. 89-ben a marosvásárhelyi román és magyar fiatalok többsége együtt harcolt a Zsil völgyből ellenük hozott román bányászokkal.
2014. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

"minket is radikális kirekesztő, antiszemita, rasszista jobbikosként azonosítanak minket"


liberális antirasszista országként rohadtul nem lehetne minket jellemezni, teljesen korrekt ez az általánosítás, akármennyire fájdalmas

2014. jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

" teljesen korrekt ez az általánosítás,"

Az általánosítás sosem korrekt, azért ezt tudhatnád.

A magyarok nem utálják a románokat ahogy a románok se a magyarokat. Van mind2 országban pár idióta szélsőjobber soviniszta aki utálja egymást és ennyi.

2014. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

5-ös

>> 89-ben a marosvásárhelyi román és magyar fiatalok többsége együtt harcolt a Zsil völgyből ellenük hozott román bányászokkal


Te ezt honnan szeded ? Ez már nem történelemhamisítás, ez már idiotizmus. Sütő Andrásról hallottál ?

2014. jún. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Kölcsönös az érzés.
2014. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ma 20:01: a román kormányok utálták/utálják a magyarokat, a román emberek meg mindig is leszarták, hogy a politikusaik hogy kezelik a kisebbségeket, nem vagyok szakértő román belpolitikában, de sose hallottam olyat, hogy egy román párt úgy felszólal a magyarok érdekeiért mint nálunk az LMP a romákért, vagy az MSZP a zsidókért, és ezek a magyar pártok nem roma és nem zsidó pártok, tehát az nem elfogadható kifogás, hogy van az ott élő magyaroknak pártja, nálunk az emberek folyamatosan tüntetnek a nácik ellen és a kisebbségek jogaiért, a román emberekre is jellemző ez?
2014. jún. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!