Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi is ez a rémhír a dollár...

Mi is ez a rémhír a dollár július elsején bekövetkező összeomlásáról?

Figyelt kérdés
Ha jól értelmeztem, akkor egy megállapodás lép életbe az USA pénzügyeit illetően, mire a dollár bedől. Valaki elmagyarázná, hogy miért? A FACTA, a IGA és a Fed milyen szerepekkel bír ebben a helyzetben?

2014. jún. 26. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Ha a dollár bedől az hihetetlen lavinát fog elindítani. Mindenesetre amerika tartozása kínának aranyban van amit amerika az összes aranyával sem tud kifizetni. Maradna az olaj amit nem ad oda ingyen feltehetőleg tehát háború szinte bizonyos. Vagy Kína egyszerűen felfalja nyugatot. Mindenesetre a Fed annyit nyomtat amennyit akar tehát a bedőlés sem valószínű csak az infláció.
2014. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Felhomályosítanál kérlek a dolog mivoltáról? Rákerestem és dollár összeomlást legutoljára csak a szokásos protokoll alapján a távoli jövőre vetített a kazah államfő, de eddig semmi más. Főleg hogy a FACTA meg a IGA hogy jön a képbe. Rájuk kerestem és az IGA-ra a legrelevánsabb találat egy franchise rendszer, míg a FACTA-ra egy kettős adóztatást és a hitelkártyákkal való visszaélést tiltó szövetségi határozatot találtam.


Mindenesetre egy ország gazdaágát elég nehéz pár nap alatt ledönteni, bármekkora erők is álljanak a rendelkezésre, a világ legnagyobb egységes gazdaságát meg teljesen esélytelen.

2014. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A fed? A fed az okozója az egész válságnak.

https://www.youtube.com/watch?v=ZGLllz7tRmo

Egy kis felvilágosítás, hogy valójában miért van válság.

2014. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Angolul tudóknak:

snopes.com/politics/conspiracy/hr2847.asp


Ez alapján kérdeztem, ebben szerepel a FACTA szervezet is. Hosszú szócsatározások követik az erről szóló cikkeket és videókat, hogy ki mit lát bele.


A kérdés továbbra is az, hogy magyarul megfogalmazva mi ez a szituáció?

2014. jún. 26. 18:01
 5/8 Vadkan01 ***** válasza:
Jövőhét kedden kiderül, hogy igaz-e a hír, ha nem igaz akkor marad minden a régiben, ha igaz volt akkor csúnya világ lesz, háború, éhínség, stb.
2014. jún. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, az ugye feltűnt neked, hogy ez egy hoaxokkal foglalkozó oldal, ami éppen ezt a terjengő marhaságot cincálta szerteszéjjel?
2014. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, feltűnt. A hírnek némi valóságalapja van, a hoax azt takarja, hogy erre építkezve valaki(k) pénzért árulnak információt email üzenetsorozatban a túlélés hogyanjáról.
2014. jún. 26. 19:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy összeomlana.

Vannak problémák, de az amerikaik nagy szerencséje, hogy nem létezik igazán konkurens valuta (ezt az amerikaiak is próbálják megakadályozni), ami hasonlóan stabil és likvid.

A pénz önmagában értéktelen, az értékét a mögötte lévő bizalom adja. Ez a bizalom még mindig Amerika iránt a legnagyobb a világban. Az euróövezet körüli bizonytalanságok, a kínai politikai helyzet és a horribilis japán államadósság miatt még mindig talán az USA és a dollár helyzete tűnik a legjobbnak (bár az euró is felzárkózóban van, nagyrészt a németeknek köszönhetően).

2014. jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!