Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki volt Julius Streicher?

Populistafiu kérdése:

Ki volt Julius Streicher?

Figyelt kérdés
töriórán a második világháború miatt szóba került, ki mit tud róla?

2013. máj. 14. 14:07
 1/6 anonim válasza:
2013. máj. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
metapedia? én eddig csak wikipédiáról hallottam:)
2013. máj. 14. 14:19
 3/6 anonim válasza:
én is csak néhány napja találkoztam vele :D
2013. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 poet1 ***** válasza:
49%
náci háborús bűnös, e Der strümer szennylap szerkesztője. kivégezték, de még akkor is üvöltözte a mocskolódásait
2013. máj. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
háborús bűnös? hatalom, gyilkosságok nélkül azt nehezen. röviden: egy antijudaista propagandalap főszerkesztője volt. mivel csúnyát írt a zsidókról, halál lett a jutalma.
2013. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Metapedia az egy náci szennyoldal, amely mellesleg rengeteg cikket lelopott a wikipédiáról, ennek ellenére ócsárolja és "zsidóbérencnek" állítja be (ez első kézből származó információ, szoktam szerkeszteni a wikipédián és a múltkor hatalmas lelkesedéssel fedeztem fel, hogy a metapedian a saját képekkel illusztrált cikkeim milyen szépen virítanak). Azokat a cikkeket pedig amik nem a wikipédiáról származnak, teljesen szubjektíven fogalmaznak meg, pl. van egy külön cikk is "magyarországi zsidók listája" címmel.


Ami Streichert illeti, nem kell őt se félteni. 1940-ig nem tudom melyik gau kormányzója volt, tehát aktívan is vett részt zsidóellenes intézkedésben valószínűleg. Az én véleményem szerint viszont a verbális agresszió legalább annyira aljas dolog mint a fizikai, főleg, hogy Streicher kisgyermekek számára készített könyveket, amik arról szóltak, hogy a zsidók patkányok és ki kell irtani őket (!), hogy egy szennymentes társadalomban élhessünk. Szóval ha tényleg csak "csúnyákat" írt volna a zsidókról, az még tűrhető lett volna, de ez amit ő csinált az már jócskán belefért a népellenes bűntettek tárgykörébe (amúgy Julius Streichert nem is vádolták háborús bűntettekkel a nürnbergi perben, csak népellenes bűntettekért ítélték halálra). Amúgy állítólag nem volt meglepődve az ítéleten, azt mondta pontosan erre várt, kivégzése előtt meg végig azt üvöltözte, hogy "Heil Hitler!", majd amikor felkötték azt mondta, hogy "titeket meg felakasztanak a bolsevikok".

2013. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!