Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jó ötletnek tartjátok? Székely...

Jó ötletnek tartjátok? Székelyfölddel kapcsolatosan.

Figyelt kérdés

Ne feltételes, hanem kijelentő módban.

Megalakul a Székelyföld Autonóm Köztársaság Románián belül. Az új államképződmény elismeri Románia fennhatóságát területén, de részlegesen önálló külpolitikát folytat (Feröer mintájára). Az új autonóm állam esetleg önálló pénzt használ (pl.: székely forint vagy székely lej), amit rögzíthetnének a magyar forinthoz vagy a román lejhez, de lehet egy független pénznem is. Az autonóm állam önálló csapattal vesz részt az olimpián Székelyföld, Románia néven. Önálló kormány és egykamarás parlament jön létre. Biztosított lesz a képviselet Románia előtt: a székelyeknek lenne tartományi képviselőik, akik kimondottan az autonóm köztársaságot képviselnék a román parlamentben; lehetnének mind a két házban ilyen személyek. A székely kormány delegálna egy minisztert a román kormányba, aki a köztársaság ügyeit képviselné és felelne a kizárólag Románia által ellenőrzött hadpolitikát és a Románia és Székelyföld által megosztott külpolitikát.

Biztosított lesz a részlegesen önálló külpolitika, ez elsősorban a Magyarországgal való kapcsolattartás miatt fontos. Cserébe Székelyföld vállalja, hogy nem lép fel a Romániától való elszakadás ügyében, tehát elismeri, hogy az állam román föld, de valahogy mégis más, mint a többi román terület. Szerintem ezzel ki lehetne elégíteni a szeparatistákat és az autonómiapártiakat is, csak a románokat kell meggyőzni ennek ügyében.

Ehhez viszont egység kell Székelyföldön, nem többféle különböző párt. Szükség van Magyarországra is, ha kell az ENSZ előtt kellene fellépni Románia ellen a székely autonómia ügyében, mint ahogy Ausztria tette Dél-Tirol ügyében. Hogyha a szórványmagyarság problémáira nem találnánk megoldást, akkor ösztönözni kellene a kis erdélyi falvakban élőket, hogy egy helyre, az autonóm Székelyföldre költözzenek, bár ennek a hátulütője, hogy az egyéb magyarlakta területek autonómiájáról végleg lemondanának, de az a magyar kisebbség elszórtsága miatt megoldhatatlan. Ez a terv szerintem megoldható lenne, de mindenképp szükség van ehhez a románok beleegyezésére, amit nem lesz könnyű megszerezni.

A székely parlamentnek gazdasági "élénkítő" programokat kellene szorgalmaznia. Románia "második fővárosává" kellene tenni az új autonóm köztársaság fővárosát.

Kérlek titeket, tűrhető hangnemben válaszoljatok, különben megy a piros kéz, egyébként automatikusan zöldet kaptok. Válaszaitokat előre is köszönöm!



2014. júl. 4. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
A székelyek is autonómiában gondolkodnak egyenlőre.
2014. júl. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de a jelenlegi autonómiatervezet valamennyiben eltér a fent vázolt tervtől (pl.: félönálló külpolitika, önálló valuta, stb.)
2014. júl. 4. 19:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, akkor ezeknél egyenlőre kevesebbre vágynak a székelyek.
2014. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyelőre!
2014. júl. 4. 19:57
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Ehhez nem cak egységesnek kellene lenniük a székelyeknek, hanem egy területen kellene lakniuk is. Ez pedig megoldhatatlan. Senki nem fogja ott hagyni a házát, földjét, munkahelyét és nem költözik el máshova.

De hova költözzenek azok, akik vegyes házasságot kötöttek?

2014. júl. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

NEm jó ötlet.

Ez az egész székely kérdés erősen föl van fújva.

2014. júl. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ötlet teljesen jó, de a félig meddig önálló külpolitikába és saját valutába a román állam soha nem egyezne bele. Gondolj bele egy olyan terület melynek saját valutája és külpolitikája van az lényegében egy független állam (talán a hadügyek feletti irányítás hiányozna csak ehhez). Jelenleg még egy bizonyos önkormányzattal rendelkező Székelyföldbe sem hajlandó a román kormány beleegyezni, a te felvetésed bár jó ötlet, de irreális azt gondolom.
2014. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló amit mondasz az igaz ahogy én is írtam a románok meggyőzés e a legfontosabb.
2014. júl. 9. 13:35
 9/11 anonim válasza:
76%

Szerintem ilyen finoman nem lehetne megoldani az autonómia kérdését.ÖSSZE KELLENE FOGNI ÉS EGY FORRADALMAT BUZDíTANI, LÉTREHOZNI, VERESTÓI/Y ATTILÁT KINYIRNI , KELEMEN HUNORT LEFEJEZNI és még sorolhatnám az RMDSZ összes tagját,az ÁRULÓKAT.Akik nem látják, hogy mi folyik itt,azok nem is tudhatják, hogy mi a helyzet.Minden esetre a tévének ne hidjenek, mert csak hazugságokat mondanak.Végül elmondanám , hogy nem egy más párt tagja vagyok, hanem egy kívülálló, aki bármi áron létrehozná az ERDÉLYI AUTONÓMIÁT!!!!!!!!!

KÉRLEK MONDJÁTOK EL AZ ISMERŐSEITEKNEK, HOGY AZ RMDSZNEK EGY SZAVA SEM IGAZ, és ha szükség van erőre akkor legyen kire számítani, és ez rád is vonatkozik.!!!!!!!!

VESSEN TRIANON!!! VESSEN TRIANON!!! VESSEN TRIANON!!!

2014. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Ehhez nem cak egységesnek kellene lenniük a székelyeknek, hanem egy területen kellene lakniuk is"


Csak mondom, hogy a székelyek Hargita, Kovászna és Maros megyékben, egy tömbben élnek.

2014. aug. 10. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!