Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a feltétel...

Mi a véleményetek a feltétel nélküli alapjövedelemmel kapcsolatosan? Jó ötletnek tartanátok? Aki válaszol, legyen kedves a válasz végére a korát megírni, illetve hogy van e gyereke, és munkaviszonya.

Figyelt kérdés
2014. jan. 30. 06:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
Ha kiváltaná a különféle segélyeket, akkor érdemes hatástanulmányokat végezni, és elgondolkodni rajta.
2014. jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Felháborító ötlet, az egyik legnagyobb ostobaság, amit az utóbbi években hallottam. Azt eredményezné, hogy az ingyen segélyből élők még többet szaporodnának, ahelyett, hogy a saját munkájukkal tartanák el magukat. Az ingyen pénz az ingyenélésre ösztönöz a munkavállalás helyett, és abszolút a társadalmi züllés irányába hat. Nagyon veszélyes lenne bevezetni, és egyre többen arra rendezkednének be, hogy ebből éljenek meg. A problémákat ezzel nem lehet megoldani. Az nem érv, hogy a gyereket el kell tartani valamiből és munkahely nincs. Előre kell gondolkozni, akinek nincs önálló megélhetése, az ne vállaljon gyereket. Marhára nem számít, ha éheznek, nem lehet mindenkit megmenteni és eltartani, különösen azokat nem, akik a GDP-t csak csökkentik és dolgozni nem akarnak. Az ilyeneket értéktelennek tartom és megvetem, a szememben ezek nem is emberek, hanem eltartott állatok, amelyek külsőleg hasonlítanak az emberre. Annak, hogy embernek nevezzek valakit, van néhány kritériuma, az egyik az, hogy van annyi méltósága, hogy nem kuncsorog ingyen pénz után.


38F, gyerekem nincs, munkaviszonyom jelenleg nincs, munkanélküli járadékot nem kértem és nem is fogok

2014. jan. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Elöször is értelmetlen ötlet, mert soka már így sem akarnak dolgozni, ha meg még a megélhetés sem kényszeríté öket erre, akkor végképp nem csinálna (majdnem) senki semmit.


Másodszor kivitelezhetetlen, mert ha nincs termelö munka, akkor nincs bevétel,és nincs miböl fizetni az embereket.


Harmadszor ettöl még a külföldi államok felé lévö kötelezettségek megmaradnak és azt végképp nem tudná az ország fizetni. (Mert a külföldi termékekre szükség van, akármit is okoskonak sokan - köolaj, fémipari termékek, stb)


40/N 3 gyerekkel

2014. jan. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%

Nos. Személyesen számomra most jól jönne. Kevesebb pénzből élnék, mert ha kapnék ilyet, akkor nem dolgoznék. Viszont hosszú távon az állam még lehet, hogy jobban is járna, ha most kifizetné ezt át összeget. Ugyanis olyan dolgokra használnám fel az időm, ami később sok adózást fog eredményezni.


Meggyőződésem, hogy ezzel nem csak én vagyok így. Az alapjövedelem céljaival egyetértek, abban nem hiszek, hogy az elképzelés tökéletes. Inkább azt kéne mérlegelni, hogy rosszabb-e, mint a mostani. Ebben nem lennék biztos. Amúgy én nem tartom célszerűnek a teljes foglalkoztatottságot.


20/F, nappali egyetemi képzés mellet önfenntartó

2014. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Magyarországon jelenleg nem tartom jó ötletnek

- az államháztartás számára közel sem finanszírozható

- kicsi nyitott gazdaságban csak kifut a pénz az országból

- munkahelyre és abból származó tisztességes jövedelemre van szükség

- inflációgerjesztő


30, nincs gyerek, van munka

2014. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
29%
Az alapötlet jó, és sok előnye van. Már azért is megérné ha emiatt a cigány nem rabolna ki annyiszor másokat, és a sok olyan dolgozó aki szinte ugyanannyiért gazdag vállalkozóknak megalázó embertelen módon agyondolgozná magát, otthagyná a munkáját. A munkáltató kénytelen lenne rendesen megfizetni a dolgozót, mert csak úgy találna munkaerőt. Párom agyondolgozza magát szinte szabadnap nélkül egész hónapban 80 ezer forintért, miközben a munkáltatója olyan gazdag hogy naponta el tud szórakozni annyi pénzt. Ha lenne alapjövedelem a munkáltatók megbecsülnének a munkaerőt, mert nehezebben találnának olyat, akit kihasználhatnak aljasan mint egy rabszolgát.. Az alapjövedelem hátránya, hogy egyes népcsoportok még nagyobb mértékben szaporodnának, és azok az állampolgárok akik dolgoznak és írigy természetüek folyamatosan balhéznának a rendszer miatt. A rendszer tehát szerintem alapvetően jó lenne csak mellette kellene egy sor egyéb intézkedés ami igazán megbecsülné a dolgozókat, nem úgy mint a mostani ahol olyan mértékű a kiszolgáltatottság hogy aki munkahelyet akar, annak szét kell tennie a lábát a "földesúrnak". Mert az nyilvánvaló hogy manapság a dolgozóknak csak papíron van bármiféle joguk, de a valóságban nincs. ( 43 F , alkalmazott, 3 gyermek.)
2014. jan. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%

Én egy feltétel nélküli MUNKAHELY-nek örülnék ahol meg tudná az ember keresni a megélhetéshez szükséges jövedelmét értelmes, képességeinek megfelelő produktív munkával.

NEM támogatom az alapjövedelmet. Annyian panaszkodnak, hogy túlterheltek a munkahelyükön. 2-3-x ember munkáját kell végezniük egyedül. Tessék az ilyen munkaköröket 2-3-x emberre bízni és akkor talán több embernek lesz munkahelye és senki sem szakad meg. Az ingyen jövedelemmel az jár csak jól aki nem is akar dolgozni...

2014. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

#7 vagyok; lemaradt:

(30F, alkalmazott, egyenlőre 0 gyerek)

2014. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Az alapjövedelem tulajdonképpen olyan lenne, mint a kommunizmus, csak még annak a látszata sem lenne meg, hogy dolgozik az ember. Akkor már inkább a kommunizmus. Igaz, hogy dolgozni akkor sem kellett, de legalább ott kellett lenni a munkahelyen 8-tól 4-ig azért a kis éhbérért.
2014. jan. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%

Igen. Azér, mert végre van valami szöveg, amivel a baloldal fel tudja venni a versenyt a Nemzeti Rezsicsökkentéssel.


22, F, nincs gyerek, részmunkaidoben egyetem mellett

2014. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!