Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Norvégia vagy Finnország a jobb?

Norvégia vagy Finnország a jobb?

Figyelt kérdés

22 éves szoftware mérnök vagyok és elhagynám Magyarországot. Melyik országba menjek? E kettő közül nem tudok választani, pedig ideje lenne, mert elkezdeném tanulni a nyelvet.


Amikre kíváncsi lennék, hol lehet jobban kijönni a pénzből, melyik ország tisztább, zöldebb, milyenek az emberek és az időjárás. A hideget szeretem :D


Miért hagyom el az országot? Nem a fizetés miatt, itthon 280 ezret keresek nettóba pályakezdőként, szerintem ez nem rossz. Nem is azért, mert az országot utálom, szerintem ez az ország a világ egyik legszebb országa, csakszétcsesz**ték.


Amiből elegem lett:


1. Magyar politika

2. Nem látok az országban jövőt (nyugdíjam nem lesz, rossz az eü, nagy a korrupció, stb)

3. Elegem lett a magyar emberek egy részéből (irigy, aljas, hátbatámadó népség, a szomszédom feljelentett, mert elmentem nyaralni Ausztráliába 3 hétre és hogy miből van rá pénzem) Hát 3,5 évig tanultam egy kemény, de lehetőségekkel teli szakot és ez az eredmény. Ő meg szalag mellett 12 órázik, mert nem tanult és aki is jómódubb, az bűnöző. Hát ebből lett elegem.



2014. júl. 12. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Finnország jobb, biztonságosabb, nem multikulturális.

Viszont az életszínvonal alacsonyabb, mint Norvégiában.

2014. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Norvégiában se olyan vészes a helyzet. A bevándorlók nagy része Osloban él, ott tényleg nem annyira jó a közbiztonság, de még mindig fényévekkel jobb, mint itt. Vidéken meg még mindig Skandináv közbiztonság van.
2014. júl. 12. 11:39
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

A vidék tényleg jó még.


De a nagyvárosok nem nagyon, 1-2 norvég barátom kést hord magánál.


A Skandináv országok nagyon eltolták ezt a bevándorláspolitikát,menekültpolitikát.Ezek nélkül maguk lennének a béke szigetei.

2014. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Én Norvégiára szavaznék, mind a kettő nagyon jó ország, de Norvégia jövője biztosabb, mert van egy rakás olajuk, és az abból befolyó pénzt okosan befektetik.
2014. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettő szr. Sötét, hideg, rideg, nedves, tele depressziós emberekkel. Persze a pénz jó, de nem egy ismerősöm jött azzal vissza hogy nem magyar embernek való.
2014. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Bármelyik különb, mint ez a szemétdomb. A depressziós emberek pedig inkább országunkra jellemző. Még rosszat nem hallottam Finnországról, de Norvégiáról sem. Mindenki sajnálta, hogy haza kellett jönnie.
2014. júl. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem is van egy norvég ismerősöm, nálunk tanul orvosin. Ő azt mondta, hogy Norvégia a kovetkező 10 évben meg fog változni. Megerősödött náluk a szélsőjobb is bár nem ilyen Jobbik féle, hanem a normális. Ki fogják rakni, aki nem oda való, és nem engedik be a söpredéket. Persze jó szakembereket mindig örömmel várnak.


Én ennek örülök mert a bevándorlók rentgeteg országot tönkretettek és dobják is ki őket onnan, persze a rosszabbik fajtát. Szerintem engedjék be az olyanokat mint én, becsületes, tanult, jó szakmája van, beszéli a nyelvet és elfogadjavaz ottani viszonyokat, de akinek nincs semmilye, csak esetleg kimenne gyári melóra vagy koldulni, azt be se engedjék.

2014. júl. 12. 11:51
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Finnországba semmiképp. Éltem ott rövid ideig és hát nem tetszett. Norvégia sokkal jobb és élhetőbb nem mellesleg sokkal többet kereshetsz.
2014. júl. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha az IT szektorban akarsz dolgozni, akkor Finnországot javasolnám. Valamint egy fokkal jobb a klíma ott mint Norvégiában tapasztalatom szerint.
2014. júl. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

"22 éves szoftware mérnök vagyok és elhagynám Magyarországot."


Nagyon helyes.


"Melyik országba menjek? E kettő közül nem tudok választani, pedig ideje lenne, mert elkezdeném tanulni a nyelvet."


Teljesen mindegy, csak minél előbb hagyd el az országot.


"Amikre kíváncsi lennék, hol lehet jobban kijönni a pénzből, melyik ország tisztább, zöldebb, milyenek az emberek és az időjárás. A hideget szeretem :D"


Mi azt honnan tudjuk? Nagyon úgysem hibázhatsz.


"Miért hagyom el az országot? Nem a fizetés miatt, itthon 280 ezret keresek nettóba pályakezdőként, szerintem ez nem rossz. Nem is azért, mert az országot utálom, szerintem ez az ország a világ egyik legszebb országa, csakszétcsesz**ték."


Így van, úgyhogy mehetsz.


"Amiből elegem lett:"


Az senkit nem érdekel.

2014. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!