Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Találtam egy verset Ceausescu...

Találtam egy verset Ceausescu Romániájáról, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

[link]



Ana Blandiana: Minden (1984)



...Falevelek, szavak, könnyek

Ételkonzervek, Macskák

Időnként villamosok, sorbanállás a lisztért

Zsizsik, üres üvegek, beszédek,

Elnyújtott képek a tévében,

Krumplibogarak, benzin

Zászlócskák, az Európai Kupa,

Teherautók gáztartályokkal, ismerős portrék.

Export-minőséget el nem ért almák.

Újságok, kenyerek.

Kevert sütőolaj, szegfűk.

Fogadóünnepségek a reptéren.

Cico-Cola, lufik.

Bukaresti szalámi, diétás joghurt.

Cigányasszonyok Kent cigikkel, Crevedia tojások.

Szóbeszédek.

A szombati sorozat, pótkávé.

A nemzetek küzdelme a békéért, kórusok.

Termelés hektáronként.

Gerovital, a tömeg a Győzelem sugárúton.

Románia Himnusza, Adidas cipők.

Bolgár gyümölcskompót, viccek, tengeri hal.

Minden.



2014. júl. 19. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Idetlen "vers".
2014. júl. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez a vers sz@r.
2014. júl. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a verset csak az ertheti es ertekelheti, aki a kommunista Romaniaban elt.


Az altalad linkelt oldalon van egy csomo magyarazat (angolul), ezeket elolvasva kb kepet alkothatsz, hogy mikrol van szo.


Ana Blandianat a vers miatt eliteltek es a kommunizmus vegeig uldoztek.

2014. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
így van, ezt csak az értheti aki élt Ceausescu korában Romániában. Némileg szegénység volt Romániában, mert Nicolae megakarta és meg is teremtette a "szabad" Romániát, de ehhez az kellet hogy az adósságokat a nullára csökkentse, amihez néhány szükös év kellet. Szükös évek voltak, de nem annyira, mint ahogyan azt megpróbálják elhitetni. Sokan elitélték ezért és ellenezték azt a politikát amit fojtatott, de ő mindig a román népet szolgálta! Én Romániában nőttem fel, és éltem a Ceausescu idejében, nekem boldog évek voltak azok és még több millió románnak is az volt, de elégedetlenek mindig vannak és lesznek mindenhol, így Romániában is voltak. Ceausescu halálakor egy adósságoktól mentes és szabad Romániát hagyott hátra, és lélekben vele együtt több millió román halt meg akik szerették őt és az utolsó percekig mellette álltak! 25 év után végre új szelek fújnak Romániában, és kezdik megérteni az emberek hogy mit is akart valójában Nicolae, mostmár nem itélik el a román nép ellen elkövetett bűnökért, amiért hajdanán kivégezték, végre megértük azt hogy elismerik a politikáját és újra szentként tisztelik őt!!
2014. júl. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

67%-os, ha rád hallgatnánk, holnap Rákosi Mátyást is piedesztálra emelnénk, és a szöbrához járnánk imádkozni!

Nahiszen... :-(

2014. júl. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
5-ös, te magyarként aztán nagyon megtudod ítélni hogy milyen volt Románia anno, mindenki foglalkozzon a saját történelmével és ne a másikéval.
2014. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Elso vagyok, en is eltem Ceausescu Romaniajaban egy keveset, de ettol fuggetlenul a verset nincs miert jonak tartsam, mert nem mas mint egy felsorolas, semmi koltoi nincs benne..
2014. júl. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!