Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Afrika, munkavállalás? (Többi...

Afrika, munkavállalás? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan témában kérném a segítségeteket, ami elsőre lehet, hogy bután hangzik!


Felvettek egyetemre, mérnök informatikus leszek (bár elöbb végezzem el!) és beszélgettem egy barátommal, hogy mennyire jól választottunk szakmát (ő villamosmérnöknek megy), mert biztos lesz állásunk meg jó fizetésünk, főleg "nyugaton" nem úgy mint a többi osztálytársubknak, akiknek nagy része filozófiára, szabad bölcsészre meg ilyenekre ment, bár ebbe ne menjünk bele.


Na de most jön a lényeg. Ő arra, hogy nyugaton van a nagy pénz, azt mondta nem ott, hanem afrikában. Elmondta, hogy egyes országok iszonyatosan fejlődnek és eszméletlen fizetésekkel szereznek jó szakembereket, mert másként ki az a hülye aki ott dolgozna.


Mondott példát is, hogy szomszéduk fia van kinn 6 hónapja, vezetékeket húznak ki az országban. Fizetése netto 2 milla + teljes ellátás. Van egy luxus villájuk saját szakáccsal, bár nem mehetnek ki, csak egy tucat őrrel mert veszélyes és a villát is fegyveresek őrzik.


Tényleg ilyen lehetőség van Afrikában? Mert ha egy villanyszerelő ennyit keres, mennyit kaphat egy hálózati mérnök (mérnök informatikus)


Előre is köszi a segítséget!



2014. júl. 30. 12:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem hogy a haverom szomszédjának a fia villanyszerelő
2014. júl. 30. 12:41
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
hulyeseg. egyes orszagoknak meg 2 millaja sincsen, nemhogy havi fizetesben adjon annyit. ha olyan okos vagy, ismerhetned valamennyire az afrikai helyzetet...
2014. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
utolso mondaton nem sertes akart lenni
2014. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem meg, mert nekem is gyanus volt. Én is annyit tudok afrikáról, mint a legtöbb ember, mert nem érdekel, nem olvasgatok róla.
2014. júl. 30. 13:07
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Szia, szerintem menjetek! Ugandát, vagy Szomáliát javaslom, ott dől a lé!! (meg az agyvelőd, ha valami retkes feka szabadságharcos fejbelő)
2014. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem mindjárt Észak-Koreát célozzátok meg?
2014. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem mondott hülyeséget a barátod,tényleg van jövő Afrikában csak még veszélyes. Példának ott van Amerika, 200 évvel ezelőtt még indiánok voltak. Olvasd el a Winetout :)


De komolyra fordítva a szót, nem véletlen fektetnek be kínai meg amerikai cégek Afrikába, mert ott is kell majd aszfalt,kábelek,vízvezeték,hidak stb. Csak még fejlődniük kell. Bár van már egy két igen fejlett része afrikának.

2014. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
igen fejlett része? dél afrika meg botswana. ahol majdnem eléri a színvonal a magyart. majdnem
2014. júl. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jó persze,de nem rögtön nyugathoz kell hasonlítani.

A jelenlegi nagy hatalmak sem voltak mindig ilyen fejlettek....

2014. júl. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Dél-Afrika majdnem eléri Magyarország színvonalát ?

Ugye most viccelsz ?

Kishazánkhoz az a latrina úgy hasonul, mint Albánia az USA-hoz.

2014. júl. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!