Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létre lehetne hozni egy...

Létre lehetne hozni egy Magyar Államot Románián belül?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a magyar többségű területek körberajzolásával létre lehetne hozni egy Magyar Államot vagy Köztársaságot Románián belül, mint egy társország.

Térképe: [url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

A fenti területeken a lakosság legalább 75%-a magyar lenne, románok pedig elszórtan vagy a kisebb korridorokban élnének. Természetesen a magyar tagköztársaság létrejöttével megerősödne a romániai magyarság.

- Fővárosa a legnagyobb város lenne

- Államformája parlamentáris köztársaság lenne, ami beleilleszkedik a román államba

- lehetne önálló pénznem, neve a román és a magyar pénzek kombinálásával mondjuk román forint vagy erdélyi lej lehetne, vagy valamivel hasonló.

- Székelyföld területén 8 szék jönne létre, a többi területen járások lennének, amiket megyékbe sorolnának, plusz a főváros külön közigazgatási egység lenne.

- Hivatalos nyelve a magyar lenne.

- Lehetne önálló olimpiai csapat is, bár ez sem feltétlenül szükséges (bár a legtöbb társországnak, mint például az amerikai Guamnak van)

- saját internetes tartománya lenne mondjuk .ta (Erdély nevéből, azaz Transzilvániából).

- Saját tartományi képviselőik lennének a román parlament mindkét házában, valamint 1-2 miniszter is lehetne a román kormányban.

- Saját kormány és parlament jönne létre, tagjaik arányosan románok és magyarok lennének.

- Lenne egy főkormányzó, akit a román elnök nevez ki, reprezentatív funkciókkal.

- A tényleges hatalom a miniszterelnök kezében lenne.

- Az országos pártok mellett alakulnának tartományi pártok, amelyek csak a tartományi választáson indulnának.


2014. aug. 5. 21:03
 1/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, rossz linket adtam meg, a jó link:


[link]

2014. aug. 5. 21:05
 2/10 anonim válasza:
28%

Ez nem így működik. Ma van egy globális világrend (és nincs semmi konteó ebben!). Vannak az országok, és a határok körülbelül állandóak. Ha csak úgy kikiáltanál egy államot más állam területén, akkor legjobb esetben is terrorista lennél, akit az ENSZ kipaterolna onnan. Különben meg a románok miért hagynák?


Nem tudom összefoglalni sajnos egy posztban, emnnyire baszurd ötlet ez. Semmi valóságalapja.

2014. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Hidd el, a jelenlegi helyzetre ez lenne a legjobb. De sajnos ilyen lehetetlen :(
2014. aug. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Ennek mi lenne az értelme és egyáltalán mi lenne ezen ország létezésének gazdasági alapja ? Olyan lenne, mint Andorra vagy Lichtenstein ?
2014. aug. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Létre lehetne hozni, viszont

1, a románok nem engednék, az meg háborút jelentene

2, ha csodával határos módon győznénk (0% esély) akkor sem lenne határos Magyarországgal. lenne valami olyan "sikertörténet" mint a hegyi karabah köztársaság amit senki sem ismer el, és azóta is sz.rban van örményország, hiába nyerte meg a háborút.


Erdély utolsó működőképes felosztása 1940-ben volt, de ma már az se működne, Nagyváradot, Kolozsvárt, Nagybányát, Szatmárnémetit, Dést túlságosan elrománosították.

2014. aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Létre lehetne, de mégis minek?
2014. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez így itt nagyon szépen néz ki, kb. ez az autonómia. A bibi ott van, hogy a jelenlegi román alkotmánnyal ellentétes volna. Azt meg a románok többsége elutasítja.
2014. aug. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Társország?! Mint ahogy Bosznia felépül? Valahogy arra emlékeztet engem a leírásod, bár nem igazán vagyok képben a bosnyák közigazgatással... De ott nem igazán jött be. Mondjuk nagyon eltérő a szerb és bosnyák vallás, stb...


Amúgy minek?! Egyszerűen a diszkriminatív lépéseket kéne intolerálni és ennyivel meg is lenne oldva. Ugyanez szlovákiában is. Ja, meg az összes országban Európában, ahol ilyen konfliktusok vannak. Mindenki ember, mindenkinek ugyanazon jogai vannak, tökmind1 hol él és ott hogy beszél.

2014. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, én úgy gondoltam, ahogy Bosznia-Hercegovina is felépül. A diszkrimináción valóban változtatni kellene, de az nem lenne elég. A kisebbségek Kelet-Európát kivéve mindenhol autonómiával rendelkeznek, Kelet-Európában viszont erről még csak beszélni is csak alig-alig lehet. Kivétel ugye Krím, ami Ukrajna autonóm tartománya, de az is a nagyhatalom Oroszország nyomására jött létre.
2014. aug. 6. 13:35
 10/10 A kérdező kommentje:
Te pedig azt, hogy jelentselek?
2014. aug. 7. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!