Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jó ötlet lenne létrehozni a...

Jó ötlet lenne létrehozni a Magyar Köztársaságot (Románián belül) a lenti térképen jelölt területeken?

Figyelt kérdés

[link]


A hivatalos nyelv a magyar és a román lenne.



#ötlet #Erdély #Magyar Köztársaság #Erdélyi magyar #társország #erdélyi magyarság #nagyon jó ötletek #Romániai Magyar Köztársaság #társország az olimpiai játékokon
2014. júl. 26. 08:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mindenki azt mondja, hogy nem lehet körberajzolni egy romániai magyar autonóm állam határait, hát én most megtettem! Székelyföldet és környékét összekötöttem nagyon keskeny román többségű korridorokkal a magyarlakta partiumi régióval és a köztársaságnak csak két kis exklávéja lenne. Természetesen lenne a románoknak is beleszólása a köztársaság vezetésébe, de csakis akkora arányban amekkora arányban vannak ott ők jelen.
2014. júl. 26. 08:31
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha nem is jó ötlet, de igazságosabb. Kicsit enklávéra hajaz mint Kalinyingrád-Oroszország esetében. Bár eddig is minden gond nélkül át lehetett jutni Székelyföldre, már az is sokat segítene, ha a magyar többségű helyeken magyar önrendelkezés lenne, pl. az adók visszaforgatásakor ez ne román megítélés szerint osztódjon. Az, hogy az adott területet éppen hogy hívják, ebben az esetben csak formalitás.
2014. júl. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%
Látom a számok sem mennek nem csak a gondolkodás. Amit körbe rajzoltál ott a terület 3/4-edén a magyarok kisebbségben vannak. Az egész területre nézve kb több a romáén mint a magyar.
2014. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2-es: egyetértek veled, de hogyha érdekel, leírom, pontosan hogy képzelem el én ezt a köztársaságot.

3-as: Az azért erős túlzás, hogy körülbelül (tehát egy kicsit) többen vannak a románok. Ahogy én látom, kb. egyenlően vannak, talán 1-2%-kal több a magyar mint a román. De hogyha többen vannak, az csak a korridorok miatt van, de akkor azoktól meg lehetne szabadulni, hogy ugyan erős román mellett, de többségi magyarság legyen. Egyáltalán nem értek egyet a válaszoddal, ennek ellenére köszönöm, hogy válaszoltál, ahogy a 2-es válaszolónak is.

2014. júl. 26. 09:29
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikori a demográfia, de félek, hogy 1920-as. Azóta az arány csökkent is és szűkűlt is még Székelyföldön is, ebben igaza van az utolsónak. 5 millió versus 1,3 millió és azért nem 5,5 a román, mert fél millió Nyugatra költözött melózni.

[link]

2014. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Íme, ahogyan ezt az ország az országban-t elképzeltem:


Név: Romániai Magyar Köztársaság

Azért "köztársaság" megjelölés, mert én ezt nem mint Románia egy tartománya, hanem mint egy társult területe képzelem el, mint például Amerikai Egyesült Államok és Guam esetében.

Fővárosa: Kolozsvár

Hivatalos nyelv: magyar és román (mindkettő egyenjogú nyelv)

Államforma: parlamentáris köztársaság

Közigazgatás: magyar és román nyelvű megyék, melyek belső félautonóm önkormányzattal rendelkeznek:

magyar - Székelyföld

magyar és román - Partium és a Bánáton bejelölt területek

Közép-Erdély.

Államfő: Főkormányzó, akit a román államelnök nevez ki és Köztársasági Elnök és Köztársasági Alelnök, akiket a nép választ.

Kormány:

Miniszterelnök, akit a parlament választ.

Miniszterek, akiket a parlament választ meg és a Főkormányzó nevezi ki.

A Köztársasági Elnök feladata az állam vezetése, a Miniszterelnök feladata a kormány vezetése, a Főkormányzó feladata pedig a bukaresti kormány és a romániai érdekek képviseletének a feladata. A Főkormányzónak románnak kell lennie kötelezően, mivel a román érdekeket képviseli. Hogyha a Köztársasági Elnök román, a Miniszterelnök magyar és fordítva, a Köztársasági Alelnök pedig román vagy magyar, a Köztársasági Elnök és a Miniszterelnök nemzetiségétől függetlenül.

Pénznem: Román forint

Regionális nemzetiségi nyelvek: német (erdélyi szász dialektusban), cigány nyelvek, stb.

Törvényhozás: 150 tagú Képviselőház, ahol 65 magyar, 65 román és 20 egyéb nemzetiségi képviselő ül.

Főkormányzói Hivatal: a magyarságot, a románságot és a többi kisebbséget 5-5 tanácsos képviseli, akik a Főkormányzó mellett dolgoznak tanácsadói tisztségben, ők alkotják a Főkormányzói Hivatalt. Feladatuk a Főkormányzó döntésének megvétózása abban az esetben, hogyha a román érdekeket képviselő Főkormányzó a magyarok vagy valamilyen más nemzetiségűek jogait sértő rendelkezést akar hozni. Vétójoga a kormánynak és a törvényhozásnak is van, az alkotmányt vagy valamilyen fontosabb törvényt pedig csak népszavazással, majd a kormány, a parlament és a Főkormányzói Hivatal tagjainak közös egyeztetésével lehet.

Biztosítani kell a széleskörű önkormányzatot a székelyföldi, partiumi és közép-erdélyi régióknak, minden faluba vidékfejlesztési titkárt kell kinevezni, hogy a falu is fejlődhessen. A városok közül a municípiumok köztársasági felügyelet alá kerüljenek.


A köztársaságnak önálló olimpiai csapata lenne Hungary's Republic of Romanian, Romanian (azaz Romániai Magyar Köztársaság, Románia) néven. Népszavazáson kell zászlót választani a köztársaságnak, Kolozsvárt a köztársaság Washington D.C.-jévé kell tenni.

2014. júl. 26. 09:46
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem beszélek angolul, elnézést a helyesírási hibákért. Egyébként az utolsó válaszoló nem adott helyes választ, mivel arra a kérdésre, hogy "Jó ötlet lenne létrehozni a Magyar Köztársaságot (Románián belül) a lenti térképen jelölt területeken?" arra az nem válasz, hogy "inkább figyelj oda jobban az angol órákon", ez olyan, mintha megkérdezném tőled, hogy felváltasz-e egy ezrest, te pedig azt mondod, hogy "nem néztem meg az időjárás-jelentést". De ez csak egy példa volt, kérlek arra válaszolj te is és minden utánad, illetve a kommentem után következő válaszoló, amit kérdeztem, ne pedig kioktatni próbálj az angol helyesírásból. Ennek ellenére köszönöm, hogy kiemelted az angol nyelvű szövegben ejtett hibámat és azt is köszönöm, hogy megtiszteltél azzal, hogy válaszoltál a kérdésemre, még akkor is, hogyha a válaszod egyáltalán nem válasz a kérdésre, inkább csak egy összefüggéstelen párbeszéd, mintha én kérdeznék valamit baszkul, te pedig karél nyelven válaszolnál. Köszönöm a válaszaitokat, utolsó válaszoló, helyesen pedig Republic of Hungarians in Romania, Romania. Egyébként miért járnék angol órára?
2014. júl. 26. 13:46
 8/17 progizo ***** válasza:

Szerintem teljesen önálló Székelyföldet kell elérni, nem pedig egy romániai magyar tagköztársaságot. Vagy akkor legalább legyen Erdélyi Magyar Állam a neve.

És 3#! Igaz, hogy a népesedési helyzet nem kedvezett az ottani magyarságnak, de ilyen független magyar államok mindenképpen a helyi magyarság lélekszámbeni megerősödését okoznák, akár azáltal is, hogy a helyi románság asszimilálódna a magyarokba.

2014. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Eddig még az autonómiát sem sikerült elérniük.
2014. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
de okos vagy te kérdező, pont Cluj Napoca-t tennéd "fővárosnak", ahol már évek óta zajlik az elrománosodás, már régóta többen vannak a románok mint a magyarok. De egyébként ez egy annyira hülye téma, gondolod hogy valaha is visszakerül az a terület, vagy kiválnak belőle részek? Soha nem fog kiválni, és soha nem fog elszakadni Romániától, pedig hidd el, sokunk nem bánná ha egy részt kivennének Romániából és oda deportálnák a magyarokat, a többi pedig megmaradna nekünk románoknak. Szüleim magyarnak tartják magukat, én nem, Romániában születtem, román állampolgárságú szülőktől, román az anyanyelvem és román a nevem! Idehaza a családban és az egész rokonságban nem beszélek magyarul csak románul, függetlenül attól hogy tökéletesen beszélem a magyart. Sajnos még mindig elég sokan vannak a határszéleken akik nem tudnak románul, tőlük elvenném a román állampolgárságot, a határ túloldalára küldeném őket, és soha nem térhetnének vissza Romániába.
2014. júl. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!