Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izraeli tankok:3930 Palesztin...

Izraeli tankok:3930 Palesztin tankok:0 izraeli F16-os vadászrepülők:326 Palesztin repülők:0 Egyenlő küzdelem ez?

Figyelt kérdés
2014. aug. 6. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Egy háború nem olyan mint pl egy cs1.6. Nem egyenlő esélyekkel indulnak.
2014. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jó,csak akkor nem háborúnak kellene nevezni ezt,hanem az izraeliek szokásos népirtásának.
2014. aug. 6. 15:37
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

"Lengyeleknek sem volt komoly haderejük amikor a drágalátos nácijaid lerohanták 39-ben."


Nem baj, a nácik szent emberek, a zsidók meg mind ördögök és sátánok!!!

2014. aug. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezt pont Jézus mondta a Zsidókról..
2014. aug. 6. 15:38
 5/17 anonim ***** válasza:
40%

"Lengyeleknek sem volt komoly haderejük amikor a drágalátos nácijaid lerohanták 39-ben."


Alkoholista az, aki annyit iszik, mint mi, csak utáljuk őt.

Most Izrael az alkoholista.

2014. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Valóban nem egyenlő, de általában az elmúlt pár évtized háborúi közül egy sem volt az. Még így is bele szokott törni például az US bicskája... hát még ha egyenlő lenne.


# 1 és # 4:

Ti normálisak vagytok? Hogy az istenbe jönnek ide a nácik? Izraelt miért a náci Németországhoz próbáljátok meg hasonlítani?

2014. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%

"Ti normálisak vagytok? Hogy az istenbe jönnek ide a nácik? Izraelt miért a náci Németországhoz próbáljátok meg hasonlítani?"


Már ne haragudj, de először is, ti szoktátok folyamatosan ahhoz hasonlítani, hogy hogy bánik szegény palesztinokkal, úgy üldözi őket, mint a nácik a zsidókat és még gettósítják is őket.

Másodszor pedig arról van szó, hogy a kérdező felhozta, hogy milyen egyenetlen a küzdelem, erre mondtuk, hogy pont úgy, ahogy az imádott nácijai is igen kedvelték az egyenetlen küzdelmet.

A kérdező már több kérdésével és válaszával is bebizonyította a múltban, hogy jobbikos és hogy erősen szimpatizál a Harmadik Birodalommal. Tehát nácipárti, de érdekes módon azzal nincsen baja, amit a nácik műveltek, azt tök fasza dolognak tartja.

De van egy tippem, hogy a nagy palesztinsajnálat is csak arra megy ki nála, mint a többi jobbikosnál, hogy lehessen mocskoszsidózni egy jót. Az égvilágon nem sajnálják ezek csöppet sem a palesztin áldozatokat, csak okot keresnek a zsidógyűlöletükre, különben nem csak akkor háborognának, amikor a zsidók ártottak valakinek, hanem mennének tüntetni mondjuk a mindennapos afrikai konfliktusok, járványok és éhezés ellen is, de "érdekes módon" csak a palesztinokat sajnálják. Szerinted miért?

2014. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

A német-lengyel háború nagyon rossz hasonlat. Akkor két független ország háborúzott egymással és a lengyel hadsereg egyáltalán nem volt olyan gyenge, elmaradott, mint sokan gondolják. Három-négy hét kellett az Európa legerősebb hadseregével rendelkező Németországnak, mire el tudta foglalni a rá eső részt (a keleti rész a szovjeteké lett) és jelentős veszteségeik is voltak. Körülbelül 17 ezer német katona esett el a harcokban.


A kérdésre válaszolva egyáltalán nem egyenlő a küzdelem, mivel ez egy asszimetrikus háború.

A Hamasz milíciái, irreguláris csapatok küzdenek a világ egyik legmodernebb, legerősebb hadseregével. Ez általában így működik az asszimetrikus háborúkban, amikor egy reguláris hadsereg küzd a lázadókkal.

2014. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

# 8:

Milyen mi? Nem szoktam hasonlítgatni senkihez, nem is ismersz és nem vagyok jobbikos, vagy náci...


Azt mondjuk nem tudtam, hogy ennyire jobber a kérdező, de akkor sem kéne így reagálnod szerintem. Nem mindenki náci, aki nem ért egyet azzal, amit Izrael művel; Izraelt a náci Németországhoz hasonlítgatni pedig eléggé antiszemita dolog...


# 9:

Nekem is az aszimmetrikus háború fogalma jutott eszembe, csak nem mertem leírni, mert azt hittem az mást jelent.

2014. aug. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Az asszimetrikus haboru kellemzoi:

1. Az egyik fel formailag sokkal erosebb mint a masik, viszont nemzetkozi egyezmenyek hatarozzak meg a viselkedeset.

2. A masik fel gyengebb katonailag, viszont semmifele korlatot nem vallal magara. Un. "vedett epuleteket" (korhaz, iskola, vallasi intezmenyek) hasznal harci cselekmenyekre, a civil lakossagot teszi ki pusztulasnak, mig onmagat a lakossagtol elvont eszkozzel vedi.

2014. aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!