Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek egyesülni fog...

Szerintetek egyesülni fog valaha a két Korea?

Figyelt kérdés
És ha igen akkor milyen következményei lennének?

2014. aug. 19. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Fog, Dél Északkal. Észak-Korea csak azért van, hogy a kapitalisták mutogathassák, hogy miért nem működik a kommunizmus.
2014. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%

Igen, fog.

Az egyesüléssel megvalósul minden ember álma, az örök világbéke.

2014. aug. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Dél és Észak között felfogásban, világnézetben egyre szélesebb a szakadék, generációk nőttek fel két külön dimenzióban. Szerintem nagyon kicsi rá az esély, hogy újra egyesülni fog.


Viszont ott van Kína, akinek már kezd vállalhatatlan lenni Észak, valószínűleg előbb-utóbb el fogja távolítani a rezsimet és bábállamot csinál belőle vagy durvább esetben annektálni fogja.

2014. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Az a probléma hogy ez nem ilyen egyszerű hogy hipp-hopp egyesülnek.


Az az érdekes hogy az Észak-Koreaiak nagy részének olyan hihetetlenül át van mosva az agya hogy inkább az utolsó csepp vérükig harcolnak, mint hogy a szeretett vezérüket eltávolítsák.


A másik pedig az hogy a vezetőség szereti mondogatni hogy a "sátáni nyugat", ők az igazi gonoszok, stb. (láttam pár É-koreai TV adást, és ezt tényleg napi szinten sulykolják) Szerinted ha a "nyugat" bemasírozna oda megbuktatni a vezetőséget akkor mennyire lenne dühös a nép?


Inkább jobb ha még egy jó ideig békén hagyják őket, mert bármilyen lépés csak olaj lenne a tűzre.

2014. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy van átmosva az északiak agya, hisz többmillióan menekültek el onnan az elmúlt évtizedekben.
2014. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Észak-Korea a 80-as évekig jó hely volt, a szovjet támogatás megszűnése után romlott le így. Dél-Korea egy vadkapitalista ország, ezerrel kell dolgozni kb. magyar színvonalért.


Én szívesebben élnék egy demokratizált, magas szociális ellátással rendelkező Észak-Koreában (kb. olyan lenne, mint a mai Ukrajna), mint egy Dél-Koreával egyesültben, ahol be van vezetve az állami támogatás mentes vadkapitalizmus, túl sokat kell dolgozni, ráadásul a déli gyárosok kizsákmányolhatják a rossz körülményekhez szokott északiakat.

2014. aug. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"kb. olyan lenne, mint a mai Ukrajna"

Jártam néhányszor Ukrajnában, átlagemberként ott nem élnék :D

2014. aug. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Békésen semmi kép sem mert észak egyre jobban lemarad egyre rosszabb hely lesz és már teljesen más világban fognak élni így nem tudnák elfogadni hogy dél az új vezető.
2014. aug. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Kizárt.

Ezt maga Dél-Korea sem akarná. Drága mulatság lenne ez nekik, ráadásul vagy 20-szor nagyobbat bukna Dél-Korea az egyesítéssel, mint anno Nyugat-Németország.

A 2 Németország egyesülése óta már több mint 20 év telt el, és nem volt azért ekkora különbség, mint Észak-, és Dél-Korea között, mégis a mai napig nem tudták teljesen felzárkóztatni Kelet-Németországot.

Na most ez a különbség kb 100-szoros észak és dél között. Maguk a dél-koreai emberek sem akarnak 17 millió éhező agymosottat a nyakukba. Ha Észak-Korea valaha felszabadul a rezsim alól, akkor szerintem ők inkább Kína felé fognak közeledni, vagy kínai bábállam lesz. Tehát az irdatlan gazdasági, és már kulturális szakadék miatt nemigen lehetséges az egyesülés. Generációk nőttek fel 2 külön világban. Én azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy ha egyszer megbuknak Kim-Jongék, akkor a nép egy újabb diktátort megválaszt. Hiszen nem egy olyan eset volt, hogy sikerült embereknek megszökni Kínába, de visszaszöktek, mert képtelenek voltak beilleszkedni.

2014. aug. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
100 szoros?Van az ezer vagy tízezerszeres!
2014. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!