Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létezhetne egy másik, Vatikánh...

Létezhetne egy másik, Vatikánhoz hasonló városállam, ahol az egyház igen fontos szerepet tölt be és a városállam uralkodóját, aki az ottani egyház abszolút uralkodója is, egy bizonyos személyekből álló testület választ meg?

Figyelt kérdés
2014. aug. 23. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A zsidó vallást /Izrael révén/ leszámítva igen.
2014. aug. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Izrael valóban hasonló , de ott nincs uralkodója, sem vallási vezetője a zsidóknak.


Szerintem a katolikus egyház egyedi ebből a szempontból.


A többi vallásnak csak helyi, országos vezetője van, pl orosz ortodox, görög ortodox, szerb ortodox.Nincsen központi vezetés, mint a római katolikusnál.

2014. aug. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem szimpatikusnak tűnik a vatikáni államszervezet, de az csak a Vatikán-területű és népességű vagy ahhoz közelebbi államokban lehetne megvalósítani, pl. már Andorrában sem működne, mivel már az is több településből áll és 80 ezer lakosa van. De Vatikán csak néhány utcából álló ország, melynek tökéletesen megfelel a jelenlegi államforma.


Az én államomat úgy képzelném el, hogy mondjuk lenne 90-100 hektáros az ország, 1,5-2 ezer lakosa lenne és ebben az államban fontos lenne mind a 2 ezer lakosnak mondjuk a katolikus vallás. Mondjuk minden családnak lenne egy delegáltja az állam parlamentjébe és ezek a követek választanák meg az államfőt, hívjuk mondjuk hercegnek és ő élete végéig uralkodna és ő hozná meg a fontos döntéseket. A parlament a herceg uralkodása alatt csak tanácsadó testület lenne, de a herceg halála után döntene az új herceg tisztségéről. A herceg töltené be a városállam mondjuk katolikus egyházának egyházfői tisztét, de házasodhatna, lehetne gyermeke is, tehát világi vezér lenne. Lenne vallási vezér is (érsek), de ő nem hozhatna döntéseket az egyház ügyében. A vallás és az állam szorosan összekapcsolódna, de teljes vallásszabadság lenne. De ismét ki kell emelnem, ez csak pár utcás országokban működne, max. 10 négyzetkilométeren és max. 5-6 ezer lakossal, az ennél nagyobb országokban már nem működne (ezért nem támogatnám Tibet teokratikus országgá alakítását sem). De ez csak az én véleményem és én szívesen élnék egy ilyen kis országban, ahol ezek mellett még jók lennének az életfeltételek, lenne munkalehetőség, virágozna a gazdaság, a turizmus, adóparadicsom, turistaparadicsom lenne, az éghajlat pedig lehetne enyhén hegyvidéki. Számomra ez lenne a szimpatikus ország, de ez csak az én véleményem.

2014. aug. 23. 22:35
 4/7 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy lehetővé tenném a katolikusok letelepedését és azoknak a nem-katolikusoknak, akik nincsenek megelégedve az államszervezettel, lehetővé tenném, hogy külön minden vallástól mentes, semleges negyedekbe, utcákba települhessenek le és a saját vallásuknak is legyen egy utcájuk, utcarészük, terük.
2014. aug. 23. 22:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Görögország Athosz, keress rá.
2014. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, már hallottam Athoszról, az is hasonlóan működik, mint a Vatikán.
2014. aug. 24. 09:08
 7/7 A kérdező kommentje:

Találtam mégegy ilyen országot: Irán.


Iránban a legfelsőbb hatalom Istené (Allah). Isten helytartója Iránban a legfelsőbb vallási vezető, akinek vétójoga van a kormány, a köztársasági elnök és a parlament tevékenysége felett.

2014. szept. 15. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!