Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek az oroszok télre...

Szerintetek az oroszok télre tényleg el fogják zárni a gázt?

Figyelt kérdés
[link]

2014. aug. 27. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Lehetőleg olyan hírforrást mutass, ami nem úgy kezdi, hogy "Kijevnek tudomása van arról, Kijev úgy hiszi, Kijev szerint..."


Majd, ha az orosz Gazprom elnök mondja, akkor elhiszem.

2014. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BlackSword ***** válasza:
82%
Nem igazán tűnik most így... Most úgy tűnik, hogy Ukrajnának is fognak, ha rendezi a tartozásait...
2014. aug. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem. Oroszországnak az kb 30milliárd eurós kiesés lenne, és ekkora piacot nem tudna már sehol sem találni. Szerinted miből fizetik az orosz nyugdíjakat például?

Ha ezt meglépnék, az Oroszországnak ugyanakkora pofon lenne, mint Európa többi államának. És ezt ők is tudják.

2014. aug. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Remélem igen és az összes panelpatkány elhullik. Tavaszra megtisztul az ország.
2014. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A cikkben is benne van hogy évi 250 milliárd dollárért adja el a gázt/olajat.


Az oroszoknak finoman szólva marha nagy érvágás lenne ha ezt meglépnék. Ennyire nem döfnék tökön magukat. Sehol nem találna még egy olyan piacot mint európa.


Nehéz lenyelni de ilyen szempontból igen csak függ egymástól oroszország és európa. Az oroszoknak kell a pénz, európának pedig a gáz/olaj.


Egyébként már én is annyira elolvasnék egy olyan cikket az orosz-ukrán konfliktussal kapcsolatban ami nem úgy kezdődik hogy amerika/brüsszel/németország/európa szerint az oroszok/oroszország.....


Félreértés ne essék, nem vagyok oroszpárti. De az egyoldalú híradást sem szeretem.

2014. aug. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy el fogják. Esténként én is el szoktam.
2014. aug. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ukrán-orosz gázvita régebben is csak egy cirkusz volt. Az oroszok csak az erejüket fitogtatták és a befolyásukat mutogatták, Ukrajna ezzel meg azt próbálta bizonygatni régebben is, hogy az oroszok milyen zsarnok szemetek. Pár nap acsarkodás után abba is hagyták. Vagy max pár napra elzárták a gázt, aztán megnyitották.


A Gazprom sem hülye, ilyen lépést biztos nem tennének meg, mert ez gazdaságilag nekik jobban fájna, mint Európának. Ilyen szélsőséges megoldást biztos nem vállalnának csak Ukrajna miatt. 250milliárd euró azért nem kis pénz, és igencsak hiányozna az orosz költségvetésből, ha ez kiesne. Mellesleg a cikk sem hiteles:

"Kijevnek tudomása van arról, hogy..."


Ez ugyanolyan, mint ami a maláj gépnél volt. Még nem is mondott a lelövése után senki semmit, az ukránok már törvényt akartak módosítani, hogy külföldi katonák is jöhessenek.

2014. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!